TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Friday.mk

Apple Park е конечно отворен за посетители

Friday.mk - пред: 1 час

Новиот Apple Park Visitor Center е конечно отворен. Посетителите ќе може да го видат ова чудо одблиску, заедно со сите негови архитектонски и технолошки иновации. Дизајниран од Foster + Partners Одлика на модерното инженерство, прогресот и ...

За оваа машка фризура ви треба повеќе храброст, и младост

Friday.mk - пред: 3 часа

Textured Quiff е многу малку поразлична од Textured Crop фризурата (за која зборевме пред некој ден). Тука ви треба повеќе храброст, да заборавите малку на озбилниот стил, и да пуштите малку повеќе коса која истовремено бара повеќе препарати за ...

Три детали кои гарантираат успех на интервјуто за работа

Friday.mk - пред: 4 часа

Голем број на луѓе бараат работа, но ако не сте од оние кои можат да се потпрат на помош од пријателите и врските, ве чекаат одредени барања и процедури: интервју, составување на CV и пријавување на огласот.

5 сигурни начини за комбинирање со шарените Printed кошули

Friday.mk - пред: 22 часа

Шарените принт кошули секогаш со мислите не носат во лето, затоа што одма помислуваме на хавајките. Во продолжение ги игнорираме хавајките, и се фокусираме на скромните шарени кошули кои може да се комбинираат и во есен/зима периодот.

5 поврзани вести »

Седум реченици кои не постојат кај успешните луѓе

Friday.mk - пред: 23 часа

Според некои, успехот е резултат од редица среќни случувања, додека пак, за мнозинството – тоа е заслужена награда по напорна работа и голема флексибилност и умешност, пишува лондонсиот онлајн водич „Брајтсајд“.

Black Friday&Weekend шопинг лудило од петок во Skopje City Mall

Friday.mk - пред: 1 ден

Дали сте подготвени за најголемиот шопинг настан за оваа година? Убаво одморете се, договорете ги вашите најблиски партнери за купување и тргнете во акција: незаборавен шопинг во Skopje City Mall на денот кога целиот свет го зафаќа шопинг лудилото ...

31 поврзани вести »

Drake со уште едни Канадски Air Jordan патики

Friday.mk - 22.11.2017

Дали и познатите пејачи ќе добиваат свои signature модели и во иднина, или овој потег е само мало... Drake можеби е смешно типче, но неговиот есенски стил на јакни е за респект. Проверете го неговиот..

6 начини да ја намалите мускулната болка после тренинг

Friday.mk - 22.11.2017

Мускулната болка после тренинг е еден од најтешките предизвици со кој се соочуваат сите во фитнесот, од почетници до искусни вежбачи. На почеток од вежбањето, при промена на тренинг програма, при промена на интензитетот на тренингот, после кратка ...

Три важни нешта кога работите од дома

Friday.mk - 22.11.2017

Оние кои работат од дома знаат колку е тешко да ја одржат мотивацијата, продуктивноста и концентрацијата во услови во кои многу нешта можат да ви го украдат вниманието. Неверојатно е лесно концентрацијата да ја насочите кон работите кои немаат врска ...

Timberland со два нови контраст модели – “Black Ice” & “Frost Bite” 6-Inch Premium Boots

Friday.mk - 22.11.2017

Технологијата менува се околу нас, па дури и начинот на облекување. Во моментов постојат ...

Black Friday: водич низ претпразничните попусти!

Friday.mk - 21.11.2017

Сезоната на претпразнични попусти почна, а намалувањата на цените одат и до 70%. На Black Friday навистина можете да ги најдете производите што веќе долго време ги посакувате, овој пат со неверојатни цени или народски кажано – достапни за смешни ...

31 поврзани вести »

Следната дестинација мора да ви биде Норвешка

Friday.mk - 21.11.2017

Скандинавците може да се пофалат со преубави предели. Но кога мора да се одвои само една држава од овој полустров, тоа дефинитивно е Норвешка. Земја за која ќе ви треба повеќе од две недели за да ги видите сите посебни места во неа.

Снежна убавица – 1955 PORSCHE 356 1500 SPEEDSTER

Friday.mk - 21.11.2017

Цената му се движи околу $300,000 долари. Rasy Ran Rasy Ran Rasy Ran Rasy Ran Rasy Ran Rasy Ran Rasy Ran За лабави 1.6 милиони долари како почетна цена На следната аукција, се очекува да достигне сума од $2,500,000. Охоооо… Erik Fuller Erik...