TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gol.mk

Тасевски: Навреме постигнавме голови, можевме и поубедливо да славиме

Gol.mk - пред: 5 часа

Силекс граби кон врвот во ПМФЛ, откако со головите на Тимов и Ѓорѓевиќ ги однесе сите три бода од гостувањето во Прилеп и ја потврди добрата форма. Со оваа победа екипата на Жикица Тасевски стигна до 25 бода и се искачи на високото четврто место.

50 поврзани вести »

Вардарки во главната фаза ќе тргнат во Скопје против Мец

Gol.mk - пред: 6 часа

Ракометарките на Вардар вчера ги дознаа своите противници за главната фаза по групи која почнува на крајот од јануари и од која ќе произлезат четвртфиналистите во Лигата на шампионите. „Црвено-црните" во борба за четвртфинале ќе се борат Мец, ...

30 поврзани вести »

Алтипармаковски со Судува го освои шампионатот на Литванија

Gol.mk - пред: 6 часа

Македонскиот интернационалец, Марјан Алтипармаковски го освои шампионатот на Литванија во својата првата сезона. Напаѓачот, со својот клуб Судува, го симна Жалгирис од тронот и попладнево и математички ја осигура титулата.

5 поврзани вести »

Паулињо има исто голови колку ударното напаѓачко трио на Реал Мадрид

Gol.mk - пред: 6 часа

Бранителот на титулата во Примера, Реал Мадрид вчера одигра уште еден натпревар без да постигне погодок, што само ја продлабочи кризата во домашното првенство. „Кралевите“ одиграа 0-0 на гостувањето кај градскиот ривал Атлетико и сега заостануваат ...

61 поврзани вести »

Новиот „Стемфорд бриџ“ ќе чини МИЛИЈАРДА фунти

Gol.mk - пред: 7 часа

Екипата на Челзи ја дуплираше цената на проектот околу изградбата на новиот „Стемфорд брџи“, која ќе го направи стадионот најскап во Европа. Роман Абрамович, сопственикот на „сините“ постигнал договор со кинески бизнисмен околу овој проект, кој ќе ...

ВИДЕО: Бордо има за што да жали, Сансон во 94. минута донесе бод за Марсеј

Gol.mk - пред: 8 часа

Екипата на Бордо пропушти огромна шанса да стави крај на црната серија во домашната лига и по пауза од пет меча повторно ги израдува своите фанови со една победа. На домашен терен од 3. минута имаше водство од 1-0 во дуелот против Марсеј, но момците ...

ВИДЕО: Супер-гол на Томе Китановски против големиот Хајдук

Gol.mk - пред: 8 часа

Македонскиот интернационалец Томе Китановски продолжува со одлични партии за Истра 1961 од Пула. Поранешниот младински репрезентативец постигна прекрасен гол против сплитски Хајдук во поразот на неговата екипа со 1-3 против славниот клуб од Сплит.

2 поврзани вести »

ВИДЕО: Интер го следи чекорот на Наполи, Икарди со два гола ја реши Аталанта

Gol.mk - пред: 8 часа

Италијанскиот гигант, Интер, го следи чекорот на лидерот на Серија А, Наполи и вечерва на „Џузепе Меаца“ со минимални 1-0 славеше победа над Аталанта, која иако одигра солиден меч не успеа во целост да ги сопре нападите на момците на Спалети.

55 поврзани вести »

ВИДЕО: Адуриз повторно спасител на Баскијците - Атлетик Билбао и Виљареал ремизираа на „Сан Мамеш“

Gol.mk - пред: 8 часа

Во последниоте денешен натпревар од 12. коло во Примера, фудбалерите на Атлетик Билбао на „Сан Мамеш“ го пречекаа тимот на Виљареал и на крајот одиграа реми со резултат 1-1 (0-1). Првата шанса на натпреварот ја имаа домаќините преку Адуриз, но ...

Повредата на Алексовски не е сериозна, голманот има само расекотина

Gol.mk - пред: 8 часа

Младиот голман на Вардар, Игор Алексовски, доби шанса да брани на натпреварот против Пелистер, а во финишот по незгоден судир со противнички играч заработи повреда. Алексовски прв дојде до топката, но еден од фудбалерите на Пелистер се удри во него, ...

Димитров конечно се искачи на врвот, го совлада Гофин во финалето на завршниот АТП Мастерс

Gol.mk - пред: 9 часа

Бугаринот Григор Димитров е победник на завршниот АТП Мастерс во Лондон, откако во „О2 арената“ во Лондон, во финалето го совлада Белгиецот Давид Гофин со 2-1 во сетови (7-5, 4-6, 6-3). Димитров на крајот од оваа сезона заврши како трет на АТП ...

41 поврзани вести »

Тодоров: Како знаеме и умееме, ќе мора да добиеме три меча во декември!

Gol.mk - пред: 9 часа

Александар Тодоров, стратегот на МЗТ Скопје, имаше право да биде незадоволен по поразот од Будуќност во АБА-лигата. Комплетниот дебакл „штрковите“ го доживеаја во последната четвртина во која примија високи 32 поени.

28 поврзани вести »

Муслиу: Голот ми е драг, но победата на Вардар ми е поважна од сè!

Gol.mk - пред: 10 часа

Висар Муслиу беше човекот на одлука во денешното големо дерби меѓу Вардар и Пелистер. Дефанзивецот го даде единствениот гол за победа, во првото за него „вечно дерби“ и вели дека голот му е драг, но трите бода му се поважни.

112 поврзани вести »

Јаневски: Заслужено победивме, а „Комитите“ беа фантастични!

Gol.mk - пред: 10 часа

Големото дерби на македонскиот фудбал, меѓу Вардар и Пелистер повторно заврши во полза на актуелниот шампион. „Црвено-црните“ среде Скопје со 1-0 го совладаа големиот ривал, а по мечот тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски го искажа задоволството од ...

112 поврзани вести »

Охрид едвај ги доби младите вардарци, Пелистер му се реваншираше на Радовиш

Gol.mk - пред: 10 часа

Ракометарите на Охрид со очекуван триумф над Вардар Јуниор од 31-33 (16-17) во Скопје им се вратија на победите во Суперлигата. Двете екипи одиграа ефикасен натпревар, а подобро се снајдоа охридските ракометари, кои ја потврдија фаворитската улога ...

9 поврзани вести »

ВИДЕО: Нов „врел шамар“ за МЗТ Скопје во АБА, со 22 разлика поразен од Будуќност

Gol.mk - пред: 10 часа

Единствениот македонски претставник во АБА лигата, МЗТ Скопје, продолжува да реди порази оваа сезона, откако вечерва доби „врел шамар“ од црногорскиот првак, Будуќност, кој среде Скопје славеше со убедливи 71-93.

28 поврзани вести »

Ристески: Не заслуживме пораз - имавме поизгледни шанси и поништен ни е чист гол!

Gol.mk - пред: 10 часа

Пелистер храбро му се спротистави на шампионот, но повторно загуби, овој пат со 1-0 со голот на Висар Муслиу. Тренерот на пелистерци, Спасе Ристески по завршувањето на натпреварот спортски им го честита триумфот на вардарци, но истакна дека неговиот ...

112 поврзани вести »

ВИДЕО: Барди фантастичен, Леванте конечно победи во Примера!

Gol.mk - пред: 10 часа

Екипата на Леванте конечно им се врати на победите во Примера, откако вечерва успеа да слави на гостувањето кај Лас Палмас со 0-2 (0-0). Нашиот репрезентативец, Енис Барди повторно одигра фантастичен меч и беше еден од најзаслужните за големите три ...

2 поврзани вести »

ВИДЕО: „Комити“ по крајот на дербито им се пуштија на „Чкембари“!

Gol.mk - пред: 11 часа

На крајот од „вечното дерби“ меѓу екипите на Вардар и Пелистер, како во старите времиња, „Комитите“ влегоа на терен да го прослават триумфот со своите миленици. Но, малку фалеше да дојде до инцидент, со гостинските навивачи „Чкембарите“.

112 поврзани вести »

ВИДЕО: Офсајд или не - оштетен ли е Пелистер за гол и реми во „вечното дерби“?

Gol.mk - пред: 11 часа

Пелистер има што да жали по поразот во „вечното дерби“ против Вардар со 1-0. Во самиот финиш од натпреварот судијата Александар Ставрев на асистенција на својот помошник го поништи голот на Матеј Цветановски заради офсајд.

2 поврзани вести »