TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gol.mk

Пролет триумфално се враќа од Велес, значајна победа и за Прилеп

Gol.mk - пред: 17 мин

Ракометарите на Пролет забележаа голема победа на гостувањето кај Борец во Велес, откако вечерва во спортската сала „Гемиџии“ славеа со 24-31 (10-19). По победата во Охрид, скопскиот прволигаш покажа дека има квалитет и во Велес против ривал, кој ...

Темелковски: Пропуштивме поубедлива победа, но ни се враќа Крстевски и во Каунас мораме подобро

Gol.mk - пред: 35 мин

Со залиха од четири гола, ракометарите на Еурофарм Работник ќе заминат на реваншот против Гранитас во Каунас во третото коло на Челинџ Купот. Победата од 28-24 можеше да биде и поубедлива, а тренерот Илија Темелковски во анализата по средбата жали ...

23 поврзани вести »

Ибра: Ниту лавовите не заздравуваат како луѓето, чувството е специјално што пак истрчав на терен!

Gol.mk - пред: 1 час

По тешката повреда на коленото во април, скоро никој не очекуваше дека Златан Ибрахимовиќ по само седум месеци повторно да истрча на фудбалскиот терен. Сепак, фудбалскиот Бог денес ги одигра првите 15 минути по долгата пауза, откако во финишот од ...

42 поврзани вести »

ВИДЕО: Играч на натпреварот - погледнете ги седумте гола на ВУКО БОРОЗАН против РНЛ

Gol.mk - пред: 2 часа

Бранителот на титулата во Лигата на шампионите, Вардар одговори на предизвикот и во СЦ „Јане Сандански“ славеше над Рајн Некар Левен (30-26). Нападот на „црвено-црните“ функционираше беспрекорно, а прво име меѓу голгетерите беше црногорскиот ...

ВИДЕО: Селта поведе, но Нолито се погрижи трите бода да останат на „Санчез Писхуан“

Gol.mk - пред: 2 часа

Севиља ја прекина серијата на лоши резултати и со пресврт ја победи Селта (2-1) на својот „Рамон Санчез Писхуан“. Овие три бода ја однесоа андалузиската екипа во топ 5 на табелата во Примера по 12 одиграни кола.

ВИДЕО: Погба и Ибра се вратија во стројот, моќниот Јунајтед го уништи Њукасл!

Gol.mk - пред: 2 часа

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед одиграа сосема поразличен натпревар во однос на оној против Челзи (0-1) и со убедливи 4-1 (2-1) го потопија тимот на Њукасл, во последниот денешен натпревар од 12. коло на Премиер лигата.

42 поврзани вести »

Еурофарм со деби победа во Европа, битолчани со +4 патуваат за Литванија

Gol.mk - пред: 2 часа

Во првиот натпревар од третото коло на Челинџ Купот, македонскиот претставник Еурофарм Работник извојува победа од 28-24 (12-8) и со +4 патува на реваншот во Каунас. eurofarm-rabotnik-granitas3.jpg Мечот започна со наизменични голови, главно од ...

23 поврзани вести »

ВИДЕО: ЗЛАТАН СЕ ВРАТИ! „Олд Трафорд“ со стоечки овации за Ибрахимовиќ

Gol.mk - пред: 2 часа

Жозе Мурињо ја израдува публиката на „Олд Трафорд“ и му даде шанса на Златан Ибрахимовиќ, кој се врати на терените по тешката повреда на коленото во април. 216 - Zlatan Ibrahimovic is making his first @premierleague appearance for Manchester United ...

ВИДЕО: Маринковиќ како Кецман - луда тројка ОД КОШ НА КОШ пред звукот на сирената

Gol.mk - пред: 2 часа

Екипата на Партизан ја пречека словенечка Олимпија Љубљана во рамки од 9. коло од регионалната АБА лига. Српскиот прволигаш на полувреме замина со позитива од 45-35, а најзаслужен за двоцифрената предност беше Вања Маринковиќ, кој постигна луда ...

2 поврзани вести »

ВИДЕО: Пероти и Наинголан донесоа победа за Рома во „Дерби дела Капитале“

Gol.mk - пред: 3 часа

Во дербито на Рим, екипата на Рома го победи Лацио (2-1) и се искачи на третата позиција на табелата, зад Јувентус и Наполи. Главниот судија на денешниот натпревар, Џанлука Роки имаше што да каже на денешниот меч, бидејќи на истиот досуди два ...

16 поврзани вести »

ВИДЕО: Акција од фудбалски учебници на Јунајтед – Погба го потопи Њукасл!

Gol.mk - пред: 3 часа

Пол Погба по пауза од два месеци се врати на фудбалските терени и веднаш стрелаше во дресот на Манчестер Јунајтед. На „Олд Трафорд“ „ѓавилите“ имаат фантастичен натпревар, а Французинот по една акција како од фудбалски учебници зголеми на убедливи ...

42 поврзани вести »

Изненадување на аутсајдерот Шкупи, Карпош Соколи на колена пред тимот на Мифтари

Gol.mk - пред: 3 часа

Екипата на Шкупи го направи најголемото изненадување на стартот од новата сезона, откако пред своите гледачи славеше над вицешампионот Карпош Соколи (86-77). Домашните кошаркари покажаа заби од самиот старт и стигнаа до убава предност од +5 по ...

15 поврзани вести »

Карачиќ: Ги исполнивме сите задачи на Раул - од „а до ш“!

Gol.mk - пред: 3 часа

Игор Карачиќ, големиот борец во вардаровиот дрес, по победата над Рајн Некар Левен (30-26) изјави дека било вистинско уживање да се игра пред полни трибини во СЦ „Јане Сандански“ и да се слави над германскиот бундеслигаш кој важи за еден од ...

114 поврзани вести »

Талески: Вардар покажа дека е вистински европски шампион!

Gol.mk - пред: 3 часа

Филип Талески со својот Рајн Некар Левен дојде во Скопје на мегдан со Вардар, но нема по добро да го памети првиот натпревар во противнички дрес пред македонската публика. Вардарци одиграа перфектно, лесно го совладаа бундеслигашот (30-26), а ...

114 поврзани вести »

Раул: Дојдовме до перфекција, бевме подобри дури и од мечот со Барселона!

Gol.mk - пред: 3 часа

Раул Гонзалез, стратегот на Вардар е горд на својот тим по победата над Рајн Некар во Лигата на шампионите. Шпанецот кој е клуч на успехот на вардарци вели дека играта била перфектна, а „црвено-црните“ го одиграле својот најдобар меч и заслужено ...

114 поврзани вести »

Јакобсен: Ништо не функционираше против овој разигран Вардар!

Gol.mk - пред: 3 часа

Николај Јакобсен од Рајн Некар Левен имаше доста забелешки на играта на своите избраници по поразот од Вардар во Лигата на шампионите. Стратегот на „лавовите“ изјави дека тимот не функционирал како што треба, а посебно стави акцент на одбраната и ...

114 поврзани вести »

Генсхајмер со „десетка“ во мрежата на Веспрем, ПСЖ победнички си замина од Унгарија

Gol.mk - пред: 3 часа

Во дербито од 8. коло од групата Б во Лигата на шампионите, ПСЖ славеше на гости во Унгарија кај Веспрем (24-29) и ја доби директната битка за првото место на табелата. Францускиот гигант ја доби неизвесната борба против унгарскиот шампион, а за тоа ...

114 поврзани вести »

Европскиот првак покажа кој е кој: Вардар лесно ги скроти „лавчињата“!

Gol.mk - пред: 3 часа

Европскиот шампион покажа моќ, силниот Вардар на домашен терен му одржа ракометна лекција на германскиот првак Рајн Некар Левен, кој во СЦ „Јане Сандански“ е поразен со 30-26 (17-13). Раул Гонзалез одлично ја имаше простудирано играта на гостите и ...

114 поврзани вести »

ВИДЕО: Кавани не знае за доста, два гола за нова убедлива победа на ПСЖ

Gol.mk - пред: 4 часа

Екипата на ПСЖ успеа да ја зголеми предноста на врвот во француската Прва лига, откако денес надомашен терен го совлада Нант (4-1) за 11. сезонска победа. Гостите долго време одолеваа на нападите на фаворизираниот тим на Унаи Емери, но пред крајот ...

42 поврзани вести »

Дербито ќе биде комплетно: „Чкембари“ со еден автобус доаѓаат во Скопје!

Gol.mk - пред: 4 часа

Најголемото фудбалско дерби во нашата земја меѓу екипите на Вардар и Пелистер ќе мине во комплетна атмосфера, затоа што најавено е гостување на битолската навивачка група „Чкембари“. МВР и ФФМ во изминатиот период ретко дозволуваа натпревари со две ...

33 поврзани вести »