TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gol.mk

ВИДЕО: Модриќ пак го ископира ремек-делото на Срѓан Захариевски!

Gol.mk - пред: 11 часа

Европскиот фудбалски првак Реал Мадрид дојде до водство на гостувањето кај АПОЕЛ по краток притисок, а стрелец на погодокот е Лука Модриќ, кој даде ефектен гол, сличен на оној на Срѓан Захариевски во 2003 година против Рома.

64 поврзани вести »

ВИДЕО: Ливерпул „од соблекувална“ поведе во дербито со Севиља

Gol.mk - пред: 12 часа

Екипата на Ливерпул дојде до водство против шпанска Севиља уште во 2. минута од натпреварот и добро го отвори натпреварот на „Санчез Писхуан“. Стрелец за „црвените“ е Роберто Фирмино, кој погоди по еден изведен корнер.

43 поврзани вести »

Давитков пресече, Македонија без Мекиќ и Маслинко во Словачка

Gol.mk - пред: 12 часа

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Јорданчо Давитков, направи „рез“ во селекцијата пред гостувањето кај Словачка и избриша двајца кошаркари. За Попрад нема да патуваат Адем Мекиќ и Андреј Маслинко, кои не го минаа филтерот на ...

72 поврзани вести »

Ѓоковиќ новата сезона ја стартува од Доха

Gol.mk - пред: 12 часа

Новак Ѓоковиќ, најдобриот српски тенисер, по незгодната повреда на лактот, за првпат на еден АТП турнир ќе се појави на стартот на новата сезона, односно на турнирот во Доха, денес објави организаторот.

24 поврзани вести »

ВИДЕО: Са e „ангел-чувар“ на Порто, Бешикташ и со бод до осминафинале во ЛШ

Gol.mk - пред: 12 часа

Екипата на Порто како второпласирана ќе оди во наредната фаза во Лигата на шампионите затоа што како гостин одигра 1-1 (1-1) против турскиот гигант Бешикташ. Домашните имаа повеќе од шансите, но дојдоа до бод, со кој како првопласирани патуваат во ...

32 поврзани вести »

ВИДЕО: Марибор во финишот се спаси од пораз во студената Москва

Gol.mk - пред: 13 часа

Екипата на Марибор успеа да направи големо изненадување и среде Москва да му „скине“ бод на фаворизираниот домаќин Спартак Москва (1-1), со гол во самиот финиш од средбата. Големиот фаворит беше на прагот да ги освои трите бода, а за прв гол на ...

32 поврзани вести »

Станковски: Бодот против Академија Пандев беше заслужен

Gol.mk - пред: 13 часа

Екипата на Работнички со голот на Жуниор во самиот финиш во Струмица, стигна до голем бод на гостувањето кај Академија Пандев (1-1). Тренерот Горан Станковски вели дека бодот од Струмица е наполно заслужен, а на самиот крај дојде наградата за играта ...

2 поврзани вести »

Осум фудбалски легенди ќе ја кројат судбината на селекциите учесници на СП

Gol.mk - пред: 13 часа

Осум фудбалски легенди ќе бидат среќни или кобни за репрезентациите кои ќе го сочинуваат претстојното Светско првенство во Русија, кое ќе се одржи идната година. Ждрепката на најголемиот спортски спектакл во 2018 година ќе се одржи на 1 декември во ...

6 поврзани вести »

ВИДЕО: За 15 секунди „исчезна“ 25-годишната историја на арената „Џорџија Доум“

Gol.mk - пред: 13 часа

Конечно дојде денот легендарната арена „Џорџија Доум“ во Атланта да биде срамнета со земјата. Вчера со скоро 3.000 килограми динамит беше урната популарната арена, која зад себе остави голем број на историски настани – музички концерти, НФЛ ...

4 поврзани вести »

ВИДЕО: Агим Ибраими во комична ситуација - двајца фудбалери изведоа аут!

Gol.mk - пред: 13 часа

Македонскиот интернационалец Агим Ибраими имаше комична ситуација на последниот натпревар во дресот на словенечки Домжале против Кршко (1-0). Во еден момент, топката излезе во аут, а Ибраими без да забележи дека уште еден фудбалер тргна да изведува ...

3 поврзани вести »

Надежите до 18 години го загубија првиот тест со Турција

Gol.mk - пред: 14 часа

Фудбласката репрезентација на Македонија до 18 години доживеа пораз на приајтелскиот натпревар против Турција кој се играше на тренинг-центарот „Петар Милошевски“ при ФФМ (1-2). На пријателскиот дуел, Турците дојдоа со головите на Гек и Јилмаз во 7.

Удинезе и Дел Нери се разделија, Масимо Одо именуван за нов тренер на екипата

Gol.mk - пред: 14 часа

Калчолигашот Удинезе објави дека ја прекина соработката со тренерот, Луиџи дел Нери и брзо го назначи Масимо Одо како негова замена до крајот на сезоната. По поразот во 13. коло на Серија А од Каљари со 2-1, клупската управа и семејството Поцо се ...

12 поврзани вести »

Хендрикс: Среќен сум што пак ќе ги бранам боите на Македонија

Gol.mk - пред: 15 часа

Селекторот Јорданчо Давитков најави дека нема да има Американци во сенироската репрезентација во претквалификациите, но во заден час во Скопје пристигна Ричард Хендрикс, кошаркарот кој настапуваше во „црвено-жолтиот“ дрес во 2015 година и ќе биде од ...

22 поврзани вести »

Костоски дефинитивно отпаѓа за Словачка, „виси“ и настапот со Швајцарија

Gol.mk - пред: 15 часа

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Александар Костоски нема да биде во комбинација за настап за претквалификацискиот натпревар против Словачка кој се игра в четврток во Попрад. Костоски се пожали на болки во листот, по што го скокна тренингот, ...

72 поврзани вести »

ФОТО: Македонија го доби најголемото засилување, Хендрикс дојде напомош!

Gol.mk - пред: 15 часа

Македонската кошаркарска репрезентација и селекторот Јорданчо Давитков го добија најголемото засилување пред стартот на претквалификациите за ЕП 2021. Меѓу „црвено-жолтите“ се врати Ричард Хендрикс, кој ќе биде нашиот „натурализиран“ во овој ...

22 поврзани вести »

Раул до 9 декември мора да го пријави поширокиот список за ЕП во Хрватска

Gol.mk - пред: 15 часа

Европската ракометна федерација објави дека до 9 декември сите 16 учесници на Европското првентво во Хрватска мора да ги објават официјалните широки списоци за големиот собор во јануари. Така, Раул има уште нешто повеќе од две недели да ги разреши ...

Работнички го договори Николовски, ќе дебитира против МЗТ

Gol.mk - пред: 15 часа

Екипата на Работнички доби големо засилување пред продолжението на сезоната во Првата лига и стави потпис на договор со центарот Кирил Николовски. Корпулентниот кошаркар беше дел од екипата на Карпош Соколи, но по егзодусот кој го снајде тимот и ...

43 поврзани вести »

„Димитријевиќ е нашата иднина, МКФ никогаш свесно не би му наштетила!“

Gol.mk - пред: 16 часа

Ненад Димитријевиќ, кошаркарот кој ги брани боите на Хувентуд, ќе биде дел од сениорската кошаркарска селекција во претквалификациите за Европското првенство (ЕП) кое ќе се игра во 2021 година и ќе го носи за првпат црвено-жолтиот дрес, по ...

3 поврзани вести »

За првпат во историјата на ПЛ еден фудбалер е суспендиран заради симулирање (ВИДЕО)

Gol.mk - пред: 16 часа

Од почетокот на оваа сезона на сила стапија неколку нови правила во Премиер лигата, а прв на своја кожа ги почувствува фудбалерот на Евертон, Омар Нијаси. Младиот офанзивец на „карамелите“ денес стана првиот фудбалер во историјата на Премиер лигата, ...

Кликовац отпадна, новиот црногорски селектор ја повика само Радичевиќ за СП

Gol.mk - пред: 16 часа

Црногорската женска ракометна репрезентација на претстојното Светско првенство во Германија ќе биде предводена од само една ракометарка на Вардар, откако во конечниот список на новиот селектор, Пер Јохансон се најде само крилото Јованка Радичевиќ.

6 поврзани вести »