TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gol.mk

Уште еден тренер од Премиер лигата ја загуби работата за викендот

Gol.mk - пред: 22 часа

Менаџерот на ВБА, Тони Пјулис заработи отказ, откако неговиот тим беше поразен на домашен терен од бранителот на титулата во Премиер лигата, Челзи (0-4). Тој стана петтиот тренер, кој оваа сезона ја загубил работата.

24 поврзани вести »

29-годишен Белгиец ќе им суди на вардарци против Зенит

Gol.mk - пред: 22 часа

Македонскиот фудбалски шампион и единствениот наш клуб кој успеал да обезбеди групна фаза во едно натпреварување на УЕФА, Вардар, овој четврток ќе го одигра својот претпоследен натпревар од групата Л во Лига Европа.

10 поврзани вести »

ВИДЕО: Мечот заврши 2-2, а сите голови беа постигнати по катастрофални грешки на голманите

Gol.mk - пред: 23 часа

Овој викенд екипите на Сандерленд и Милвол одиграа возбудлив натпревар во рамки од 19. коло на Чемпионшип лигата. На „Стадионот на светлината“ мечот заврши со 2-2, а интересен е податокот што четирите гола беа постигнати по катастрофални грешки на ...

22 поврзани вести »

Аџиќ доби отказ, Јохансон ќе ја води Црна Гора на СП во Германија

Gol.mk - пред: 23 часа

Шведскиот стратег, Пер Јохансон, е нов селектор на женската ракометна репрезентација на Црна Гора. Ракометниот сојуз на оваа земја, денес соопшти дека некогашниот шведски селектор и бивш тренер на ЦСМ Букурешт на клупата на Црна Гора ќе го замени ...

7 поврзани вести »

Симоновски: Поразот од Будуќност треба брзо да го заборавиме и во иднина да ги исправиме грешките!

Gol.mk - пред: 23 часа

Македонскиот кошаркарски шампион, МЗТ Скопје, синоќа повторно ги разочара своите фанови, откако со убедливи 22 разлика загуби од Будуќност. Момците на Тодоров одиграа уште една лоша партија, а Марко Симоновски, смета дека овој дуел треба што побргу ...

43 поврзани вести »

Соколов доаѓа во МЗТ, Лабовиќ „флертува“ со Работнички

Gol.mk - пред: 1 ден

Актуелниот кошаркарски шампион МЗТ Скопје во своите редови ќе донесе ново засилување во Дарко Соколов, кошаркарот кој настапуваше за Карпош Соколи. По промената на општинската власт, во тимот од Карпош се случи вистнски егзодус.

33 поврзани вести »

„Натрапник“ ги прескокна сите пречки за да стигне до Кристијано Роналдо

Gol.mk - 20.11.2017

Екипата на Реал Мадрид се наоѓа на Кипар, каде ќе одигра меч против АПОЕЛ во рамки од 5. коло од Лигата на шампионите. Само што пристигнаа во Никозија, фудбалерите предводени од Зинедин Зидан беа пречекани од голем број на фанови, а еден од нив ...

75 поврзани вести »

Претседателот на Сампдорија: Со моето „Фичо“ успеав да победам „Ферари“!

Gol.mk - 20.11.2017

Претседателот на Сампдорија, Масимо Фереро, пресреќен по големата победа на неговиот тим против Јувентус од 3-2 упати низа на пофални зборови за сите свои фудбалери и сликовито го опиша триумфот на неговиот тим.

44 поврзани вести »

Нови дефанзивни проблеми за Пеп: Шест седмици без својот миленик, Стоунс

Gol.mk - 20.11.2017

Играта на лидерот на Премиер лигата, Манчестер Сити е за чиста десетка, но менаџерот Пеп Гвардиола по вчерашната победа над Лестер (0-2) се соочува со сериозни проблеми во дефанзивата. Всушност, неговиот миленик во последната линија, Џон Стоунс, се ...

31 поврзани вести »

Тричковски и АЕК Ларнака ја продолжија „љубовта“ до 2020 година

Gol.mk - 20.11.2017

Македонскиот репрезентативец, напаѓачот Иван Тричковски се обврза на верност со кипарскиот прволигаш АЕК Ларнака до 2020 година. Раководството на клубот денес на официјалната веб страница ја официјализира соработката за нови две сезони.

8 поврзани вести »

Вардар побара да игра под рефлектори и против Академија Пандев

Gol.mk - 20.11.2017

Македонскиот шампион Вардар врза три победи во серија во ПМФЛ и не се откажува од потера кон Шкендија во борбата за титулата. Победата и амбиентот на „Филип втори“ вчера попладне, кога Вардар го совлада Пелистер со 1-0, му се допадна на тренерот ...

54 поврзани вести »

Хари Кејн: Моја цел е кариерата да ја минам во тимот на Тотенхем!

Gol.mk - 20.11.2017

Напаѓачот на Тотенхем и еден од најдобрите фудбалери во моментов, Хари Кејн изјави дека не размислува за заминување од Лондон и дека целата своја кариера сака да ја мине во тимот на Тотенхем.

17 поврзани вести »

ВИДЕО: Навивачите на Лион со оригинална посвета за суспендираниот Фекир

Gol.mk - 20.11.2017

Првиот напаѓач на Лион, Набил Фекир заработи смешна суспензија, откако прослави гол во стилот на Меси, па го навлече гневот на навивачите на Сент-Етјен. На фановите на неговата екипа ни малку не им се допадна оваа одлука на француската фудбалска ...

4 поврзани вести »

ВИДЕО: Цвијиќ е автор на најубавиот гол во 6. коло од ЛШ

Gol.mk - 20.11.2017

Корпулентната ракометарка на ЖРК Вардар, Драгана Цвијиќ и нејзиниот гол против Турингер се искачија на врвот на листата по одиграното 6. коло во Лигата на шампионите. Македонскиот шампион го задржа максималниот ефект и со 29-21 го совлада ...

14 поврзани вести »

Младеновски: Битно е дома да ги победиме противниците со голема кош-разлика

Gol.mk - 20.11.2017

Еден од најталентираните млади кошаркари, Љубомир Младеновски е подготвен за да го даде максимумот од себе во националниот дрес. „Првпат после не знам колку години играме на овој начин, со прозорци во сезоната.

Легендата на светскиот тенис, Јана Новотна почина на 49-годишна возраст

Gol.mk - 20.11.2017

Поранешната шампионка на Вимблдон и легендата на чешкиот тенис, Јана Новотна го загуби животот на 49-годишна возраст. Според известувањата од нејзината родна земја, таа ја загуби битката со ракот и почина опкружена со својата фамилија.

38 поврзани вести »

Вујкото на Надал се прости од тренерската работа со проштално писмо

Gol.mk - 20.11.2017

Рафаел Надал е едно од тениските имиња, кои секогаш ќе останат во сеќавање на фановите. Беспрекорната борба и физичка подготвеност го красат во текот на цела негова кариера, а менталната подготовка ја доби од неговиот вујко и тренер, Тони Надал.

Костоски: Неуспехот ова лето ни е мотив плус да покажеме подобра игра против Словачка и Швајцарија

Gol.mk - 20.11.2017

Оптимизмот владее во таборот на македонската репрезентација во пресрет на претквалификациските натпревари против Словачка и Швајцарија. Еден од организаторите на играта, Александар Костоски верува во позитивен исход од двата меча, а мотив за тоа ...

63 поврзани вести »

Стојановски: Сите сме играле под голем притисок, но овојпат - мора!

Gol.mk - 20.11.2017

Капитенот Војдан Стојановски е подготвен за одново да ја води репрезентацијата, овој пат во уште потешка ситуација ако се земе предвид состојбата односно позицијата на македонската селекција во Европа.

63 поврзани вести »

Давитков: Ќе одиграме најдобро што знаеме, па ќе видиме што ќе ни донесе тоа в недела навечер

Gol.mk - 20.11.2017

Селекторот Давитков прозиваше на првиот тренинг на кој се појавија 15 кошаркари, а од првиот тренинг отсуствуваа Ѓорѓи Чековски, кој синоќа заработи повреда на натпреварот помеѓу Работнички и Гостивар, додека Бојан Трајковски замина кратко по ...

63 поврзани вести »