TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gol.mk

Талески: Вардар покажа дека е вистински европски шампион!

Gol.mk - 18.11.2017

Филип Талески со својот Рајн Некар Левен дојде во Скопје на мегдан со Вардар, но нема по добро да го памети првиот натпревар во противнички дрес пред македонската публика. Вардарци одиграа перфектно, лесно го совладаа бундеслигашот (30-26), а ...

113 поврзани вести »

Раул: Дојдовме до перфекција, бевме подобри дури и од мечот со Барселона!

Gol.mk - 18.11.2017

Раул Гонзалез, стратегот на Вардар е горд на својот тим по победата над Рајн Некар во Лигата на шампионите. Шпанецот кој е клуч на успехот на вардарци вели дека играта била перфектна, а „црвено-црните“ го одиграле својот најдобар меч и заслужено ...

113 поврзани вести »

Јакобсен: Ништо не функционираше против овој разигран Вардар!

Gol.mk - 18.11.2017

Николај Јакобсен од Рајн Некар Левен имаше доста забелешки на играта на своите избраници по поразот од Вардар во Лигата на шампионите. Стратегот на „лавовите“ изјави дека тимот не функционирал како што треба, а посебно стави акцент на одбраната и ...

113 поврзани вести »

Генсхајмер со „десетка“ во мрежата на Веспрем, ПСЖ победнички си замина од Унгарија

Gol.mk - 18.11.2017

Во дербито од 8. коло од групата Б во Лигата на шампионите, ПСЖ славеше на гости во Унгарија кај Веспрем (24-29) и ја доби директната битка за првото место на табелата. Францускиот гигант ја доби неизвесната борба против унгарскиот шампион, а за тоа ...

113 поврзани вести »

Европскиот првак покажа кој е кој: Вардар лесно ги скроти „лавчињата“!

Gol.mk - 18.11.2017

Европскиот шампион покажа моќ, силниот Вардар на домашен терен му одржа ракометна лекција на германскиот првак Рајн Некар Левен, кој во СЦ „Јане Сандански“ е поразен со 30-26 (17-13). Раул Гонзалез одлично ја имаше простудирано играта на гостите и ...

113 поврзани вести »

ВИДЕО: Кавани не знае за доста, два гола за нова убедлива победа на ПСЖ

Gol.mk - 18.11.2017

Екипата на ПСЖ успеа да ја зголеми предноста на врвот во француската Прва лига, откако денес надомашен терен го совлада Нант (4-1) за 11. сезонска победа. Гостите долго време одолеваа на нападите на фаворизираниот тим на Унаи Емери, но пред крајот ...

38 поврзани вести »

Дербито ќе биде комплетно: „Чкембари“ со еден автобус доаѓаат во Скопје!

Gol.mk - 18.11.2017

Најголемото фудбалско дерби во нашата земја меѓу екипите на Вардар и Пелистер ќе мине во комплетна атмосфера, затоа што најавено е гостување на битолската навивачка група „Чкембари“. МВР и ФФМ во изминатиот период ретко дозволуваа натпревари со две ...

112 поврзани вести »

ВИДЕО: Бламажа и промашување на сезоната во Чемпионшип

Gol.mk - 18.11.2017

Нисколигашите во Англија често знаат да одиграат на ниво на големите клубови од Премиер лигата, но тоа не беше случајот на денешниот дуел помеѓу Кардиф и Брентфорд. Напаѓачот на гостите, Нил Маупеј го промаши невозможното и влезе во потесниот избор ...

3 поврзани вести »

ВИДЕО: Барса немилосрдно „гази“, Суарез со два гола го освои Леганес

Gol.mk - 18.11.2017

Во третиот натпревар од 12. коло на Примера, лидерот Барселона славеше со 0-3 (0-1) на гстувањето кај Леганес и продолжува со непогрешливата серија на почетокот од сезоната. Валверде се определи за најсилниот им и воопшто не ротираше.

14 поврзани вести »

ФОТО: Браќата слават заедно - „Комити“, „УГЕ“ и „Војводи“ на трибина грмат за Вардар!

Gol.mk - 18.11.2017

Славјето на роденденот на навивачката група „Комити“, која полни 30 години, почна на ракометниот натпревар меѓу Вардар и Рајн Некар Левен. Во СЦ „Јане Сандански“ ечи комитска песна од трибината зад голот, а сите заедно се обединети за ...

112 поврзани вести »

ВИДЕО: Челзи конечно заличи на себе, сигурни победи и за Сити и Ливерпул

Gol.mk - 18.11.2017

Екипите на Манчестер Сити, Ливерпул и Челзи забележаа нови победи во Премиер лигата, откако големите фаворити за највисок пласман славеа во дуелите против Лестер Сити, Саутемптон и Вест Бромвич Албион.

43 поврзани вести »

Куманово лесно ја освои Гевгелија, совладан Кожув со 15 разлика

Gol.mk - 18.11.2017

Фаворитот Куманово забележа очекувана победа во Гевгелија против тимот на Кожув со 67-82 во третиот натпревар од 7. коло на домашниот кошаркарски шампионат. Избраниците на Александар Петровиќ водеа во текот на сите 40 минути и на рутина прокнижија ...

20 поврзани вести »

ВИДЕО: Почит за репрезентативецот - Вардарци го поздравија Талески со аплауз

Gol.mk - 18.11.2017

Македонскиот репрезентативец Филип Талески доби овации при претставувањето на мечот во Лигата на шампионите меѓу Вардар и Рајн Некар Левен, од страна на полниот СЦ „Јане Сандански“. Европскиот шампион е на мегдан со бундеслигашот, чии бои ги брани ...

113 поврзани вести »

ВИДЕО: Баерн немилосрден во Бундеслигата, Воланд го спаси Леверкузен од пораз

Gol.mk - 18.11.2017

Три домашни победи, две ремија и ниту една победа на гостите е епилогот од попладневните натпревари во рамки од 12. коло на германската Бундеслига. Шампионот продолжува да игра по ноти под водство на новиот тренер, Јуп Хејнкес и ја запиша 5.

ФОТО: Талески нема да е сам во „пеколот“, ќе има поддршка од семејството!

Gol.mk - 18.11.2017

Македонскиот репрезентативец Филип Талески за првпат во својата кариера ќе игра пред македонска публика во туѓ дрес. Доаѓа како ракометар на германски Рајн Некар Левен, наредниот противник на Вардар во ЛШ.

113 поврзани вести »

Сензација во Лондон: Федерер надигран, Гофин по епски пресврт слави финале на завршниот Мастерс

Gol.mk - 18.11.2017

Давид Гофин е привиот финалист на Завршниот Мастерс во Лондон, откако во фантастичен меч, кој траеше скоро два часа, успеа да го совлада големиот фаворит Роџер Федерер со 2-1 во сетови. Воедно овој триумф на Белгиецот е прв триумф над најуспешниот ...

41 поврзани вести »

Пенов: МЗТ нема никогаш да се предаде однапред

Gol.mk - 18.11.2017

Во таборот на МЗТ со оптимизам гледаат кон натпреварот со Будуќност, а на истиот надоврзан е и Игор Пенов. Македонскиот репрезентативец вели дека „штрковите“ нема да се предадат пред време и ќе дадат максимален отпор, за позитивен резултат против ...

28 поврзани вести »

Болидот Ферари Ф2001 на Михаел Шумахер се продаде за рекордна сума на аукција

Gol.mk - 18.11.2017

Болидот со кој Михаел Шумахер ја освои титулата во Формула 1 шампионатот во 2001 година достигна рекордна цена на аукција и се продаде за неверојатни 6,356.638 евра. Оваа сума го надмина претходниот рекорд на еден продаден болид, кој гласеше ...

3 поврзани вести »

Од радост, до очај во Турција: Металург доживеа нов пораз во ЛШ!

Gol.mk - 18.11.2017

Македонскиот вицепрвак Металург доживеа нов шок во Лигата на шампионите, откако во Турција, по одлично прво полувреме, одигра катастрофален втор дел и е поразен од турскиот шампион Бешикташ (32-29), кој дојде до првата радост на домашен терен оваа ...

28 поврзани вести »

Браќата на „Комити“ од Германија на гости кај Саша Ќириќ

Gol.mk - 18.11.2017

Членови на навивачката група „Ултрас Гелзенкирхен“ пристигнаа во Скопје каде ќе бидат дел од роденденската фешта на „Комити“, кои викендов го слават својот 30. роденден. Навивачите на „црвено-црните“ прво ќе бидат на трибината на ракометниот ...

112 поврзани вести »