TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gotvi.mk

Неодоливи кокос коцки

Gotvi.mk - 21.11.2017

Префинет и неодолив спој на чоколадо и кокос за сите сетила. Ова е рецептот и начинот на приготвување: Состојки: 250 гр кокос 250 гр мелени бисквити 250 гр шеќер 100 гр чоколадо за готвење 125 гр маргарин (плус 50 грама за прелив) Начин на ...

18 поврзани вести »

Деликатесни солени бомбици од мелено месо и моцарела

Gotvi.mk - 21.11.2017

Вкусни и деликатесни топчиња со мелено месо и моцарела кои имаат одличен вкус. Во продолжение прочитајте кои се потребните намирници и начинот на подготвувањето. Состојки. 500 гр мелено месо 1 јајце 1 лажица вегета 2 главици кромид 150 гр моцарела ...

14 поврзани вести »

Вкусен сос од лук – Одличен во комбинација со шницли и пилешко месо

Gotvi.mk - 21.11.2017

Направете вкусен сос за месо од лук. Дава одличен шмек како додадок на ручек со шницли или пилешко месо. Прочитајте како да го приготвите и целиот рецепт: Состојки. 5 чешниња лук 50 гр маргарин 1 лажица брашно 200 мл млеко сол и бибер магдонос Начин ...

14 поврзани вести »

Тестенини со брокула

Gotvi.mk - 21.11.2017

За сите љубители на тестенините и италијанската кујна, имаме многу вкусен рецепт кој лесно се прави. Тестенини со брокула, одличен спој и вкус, особено ако го земеме во предвид фактот колку е брокулата здрава.

3 поврзани вести »

Похована зелка – Тава деликатес

Gotvi.mk - 21.11.2017

Направете нов деликатес во домот. Ретко кој од нас пробал, но ова е одличен рецепт за похована зелка. Еве како да ја приготвите: Состојки: 1 зелка сол бибер масло за готвење 2-3 лажици брашно 4 јајца 1 лажица прашок за пециво Начин на подготовка: ...

5 поврзани вести »

Пробајте да изедете само едно парче: Торта „Пустинска олуја”

Gotvi.mk - 21.11.2017

Вкусна торта со необично име од која сите ќе сакаат репете. Едноставна е за подготовка, а е одлична за заедничките викенд ручеци. Ова е рецептот: Состојки: 7 јајца 14 лажици шеќер 200 гр кокос Состојки за фил: 250 гр маргарин 100 гр чоколадо за ...

18 поврзани вести »

Го фрлате отпадното масло за јадење во мијалникот? Еве како ја загадувате природата

Gotvi.mk - 21.11.2017

Во нашата земја до 2009 година немаше организиран систем за собирање и рециклирање на отпадните масла и масти за јадење кои се создаваат во големи количини при подготовката на храна во индустриските објекти и домаќинствата.

Поздрави од пржените во масло: Плескавици во рерна со совршен додаток

Gotvi.mk - 21.11.2017

Вкусни плескавици од рерна кои се далеку поздрави од оние пржени во масло. Ова е рецептот: Состојки. 150 гр мелено месо 2 јајца 1 тиквица 1 домат 1/2 кесичка прашок за пециво 2 чешниња лук магдонос 3 лажици презла малку брашно и сол Начин на ...

14 поврзани вести »

Најлесен рецепт за бомбици

Gotvi.mk - 21.11.2017

Направете вкусни бомбици од малку состојки и за кратко време. Ова е рецептот за сечиј џеб: Состојки. 250 гр маргарин 250 гр шеќер во прав 1 ванилин шеќер 300 гр мелени бисквити 100 гр кокос 1 шолја млеко Начин на подготовка: Се матат маргаринот со ...

18 поврзани вести »

Витаминот Д му е неопходен на телото – Го има во овие намирници

Gotvi.mk - 21.11.2017

Витаминот Д е единствениот кој нашето тело е способно само да го произведе, а е многу значаен за нашето здравје. Единствен услов за телото да го создава овој витамин е да биде изложено на сонце.

6 поврзани вести »