TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

GSM.mk

Кој е најдобриот начин за чистење на екранот на телефоните и таблетите?

GSM.mk - пред: 7 часа

Ерата на компјутерите кои се контролираат со глувчето и тастатурата полека замира, а нивното место го преземаат екраните кои се осетливи на допир. Еден од проблемите на таквите екрани е што се многу осетливи на валкање, па потребно е редовно ...

Motorola Moto E4 Plus доаѓа со батерија од 5000mAh!

GSM.mk - пред: 12 часа

Да ги погледнеме спецификациите на новиот уред на Motorola, Moto E4 Plus: Иако Motorola е позната по батериите со висок капацитет кои се наоѓаат во телефоните, оваа батерија од 5000mAh ќе биде најголемата досега.

6 поврзани вести »

Зошто телефонот не треба да го полните преку ноќ?

GSM.mk - пред: 13 часа

Доколку сте корисник на „паметните“ телефони запознајте се со проблемот на брзото празнење на батеријата и потребата истата да ја полните еднаш во текот на 24 часа. Најчест и најлесен начин е да го ставите телефонот на полнач во текот на ноќта, но ...

3 поврзани вести »

Xiaomi Mi 6 се распродаде во неколку секунди!

GSM.mk - пред: 14 часа

Денеска, Xiaomi Mi 6 ја имаше својата прва продажба во Кина и растури! Инаку, само jet black верзијата од уредот беше достапна за продажба, а продажбата заврши за само неколку секунди. Цената на Mi 6 со 64GB меморија е 360 долари, додека пак моделот ...

Први фотографии: Наскоро доаѓа LG G6 Mini!

GSM.mk - пред: 17 часа

Новиот смартфон на LG, LG G6 беше претставен пред само некое време, но компанијата наскоро планира да ја претстави и неговата помала верзија.. Иако информациите сеуште не се официјално потврдени, се појавија први фотографии од изгледот на уредот.

6 поврзани вести »

6 совети за побрзо полнење на вашиот телефон!

GSM.mk - 29.04.2017

Празнењето и зголемувањето на животниот век на батеријата е само еден аспект на кој треба да внимаваме...од друга страна, постојат неколку совети за тоа како можете побрзо да го наполните вашиот мобилен телефон кога сте во „гужва“...

3 поврзани вести »

Студент повикал брза помош по сообраќајна несреќа со неговиот Apple Watch!

GSM.mk - 29.04.2017

При крајот на март, Apple имаше проблем со лажни повици правени од нивниот паметен часновик кон SOS броевите, кој го среди со новиот update. Сега, компанијата и SOS броевите повторно се појавија заедно во вестите, но овој пат, за добра цел..

Глупави грешки во користењето на паметните телефони кои сите ги правиме!

GSM.mk - 29.04.2017

Голем дел од луѓето денеска поседуваат и користат смартфони, но некои од нив прават глупави грешки во користењето. Со оглед на бројот на лични податоци што се чуваат во смартфоните, подобро е да бидете внимателни во користењето и чувањето на ...

Видео: Првиот проѕирен Galaxy S8!

GSM.mk - 29.04.2017

Спремни сте за најинтересниот дизајн на Galaxy S8 досега? Да, внатрешноста на уредот изгледа исто толку убаво како и неговиот надворешен дизајн. После голем број обиди, Jerry Rig Everything на јутјуб, успеа целосно да ја извади бојата од задната ...

6 поврзани вести »

Selfie битка: Galaxy S8 vs LG G6 vs iPhone 7 vs Google Pixel

GSM.mk - 29.04.2017

Кога имате пристап до најдобрите смаартфони во моментот, правите многу селфиња... и потоа ги споредувате: Сигурни сме дека веќе ги знаете сите спецификации, но сепак да ве потсетиме: iPhone 7 има предна камера од 7 мегапиксели, камерата на Galaxy S8 ...

6 поврзани вести »