TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

GSM.mk

Пет инспиративни документарни филмови на Netflix кои ќе ве направат подобра личност

GSM.mk - пред: 1 час

Понекогаш е најтешко да се пронајде добар документарен филм кој ќе ви го задржи вниманието, а посебно тешко е да се најде онаков кој праќа инспиративна порака. За да ви ја олесниме работата, одбравме 5 документарни филмови кои можете да ги најдете ...

Фото: Xiaomi Mi Mix 2s без рамки и целосен дисплеј!

GSM.mk - пред: 6 часа

2017-та е годината во која голем број од компаниите со своите смартфони, како iPhone X и Essential Phone, се ослободија од рамките и претставија уреди со целосен дисплеј. Според новите фотографии, и Xiaomi Mi Mix 2s се придружува на трендот Покрај ...

5 корисни веб алатки

GSM.mk - пред: 7 часа

Google не е единствената компанија која произведува корисни алатки за користење на интернет. Постојат и многу други компании кои го прават истото, но треба да знаете каде да барате. Ова се неколку корисни работи кои ќе ви ја олеснат работата на ...

2 поврзани вести »

Фото битка: iPhone X vs Galaxy Note 8

GSM.mk - пред: 8 часа

iPhone X и Galaxy Note 8 се едни од најпопуларните телефони за 2017 година. Но, кој од нив има подобра камера? Да провериме: Сигурно веќе ги знаете спецификациите на двата уреда, но како мало потсетување: ...

Фото: Alcatel ќе претстави 6 телефони во 2018 година!

GSM.mk - пред: 11 часа

Твитерџијата Evan Blass ги сподели плановите на Alcatel за 2018 година и неколку фотографии од новите уреди кои може да ги очекуваме од компанијата.. Alcatel планира да претстави 6 нови телефони следната година.

Каде не смеете да го поставите Wi-Fi рутерот?

GSM.mk - 16.11.2017

Океј, на сите ни е јасно дека Wi-Fi рутерот најдобро работи на „отворен” простор, односно таму каде нема препреки. Сепак, постојат уште неколку работи кои треба да ги знаете за неговото сместување..

2 поврзани вести »

Samsung случајно го потврди постоењето и на Galaxy A7 (2018)

GSM.mk - 16.11.2017

Пред само неколку дена, Samsung случајно го потврди постоењето на Galaxy A5 (2018) на нивната веб-страна. Сега, истото се случи и со Galaxy A7 (2018). Galaxy A7 (2018) истотака ќе биде уред од средната класа.

6 поврзани вести »

Хакери тврдат дека може да ја провалат опцијата Face ID на iPhone X

GSM.mk - 16.11.2017

Face ID им овозможува на корисниците на iPhone X да си го отклучат телефонот со поглед во екранот. Имајќи предвид дека оваа револуционерна оција наиде на многу критики и е тема на исмевање, многумина постојано бараат начин да ја „провалат“.

11 поврзани вести »

Видео: 105 000 фанови ги исмеваат Apple и iPhone сред утакмица!

GSM.mk - 16.11.2017

На вчерашниот натпревар во Охајо, 105 000 фанови на Ohio State Buckeye го исмеваа бизарниот проблем кој се појавува на iPhone уредите.. На натпреварот, додека фановите го спелуваа зборот "OHIO', буквата "I" беше заменета со "A[?]".

Видео: Ново отпакување на OnePlus 5T!

GSM.mk - 16.11.2017

Минатата недела се појави првото видео на YouTube од отпакување на OnePlus 5T. Сега, само неколку дена пред неговото претставување, се појави уште едно такво видео.. Како мало потсетување, за разлика од досегашните OnePlus модели, OnePlus 5T доаѓа ...

2 поврзани вести »