TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хитпортал

„Центар Бар“ е новиот урбан локал на главниот град

Хитпортал - пред: 48 мин

На старото место на McDonalds,во Центар,на Рекорд вчера се отвори место кое е пријатно,поинакво и фраерско. Ентериерот не потсетува на шаблонските амбиенти што ги ниди градот,а со големата инвестиција пазено е на секој квалитетен детал во објектот.

5 поврзани вести »

Ристе Ристески ја објави првата фотографија по победата во „Ѕвездите на Гранд“

Хитпортал - пред: 2 часа

Ристе Ристески со помош на гласовите од публиката синоќа ја однесе победата во „Ѕвездите на Гранд“. Македонецот очигледно беше миленик на публиката, а неговиот ангелски глас ги освои сите.

24 поврзани вести »

Кајли Џенер дизајнираше очила за сонце: Ова е целата колекција (видео)

Хитпортал - пред: 3 часа

Кајли Џенер покрај нејзината линија на шминки, реши да влезе во нов бизнис. Тинејџерката дизајнираше очила за сонце и направи сопствена линија за австралискиот бренд QUAY. Очилата за сонце ќе бидат достапни во продажба од следниот месец.

10 поврзани вести »

Папарацо фотки: Ријана и милијардерот опуштени на кафе

Хитпортал - пред: 3 часа

Ријана очигледно има ново момче, со кое беше фатена како страсно се бакнува на одмор во Шпанија. Станува збор за милијардерот Хасан, а пејачката сеуште ужива во неговото друштво. Парот беше фотографиран како излегува од кафуле во опуштено издание и ...

54 поврзани вести »

Јелена Карлеуша настапи во бизарни чизми од 5.000 евра

Хитпортал - пред: 5 часа

Јелена Карлеуша синоќа на финалето на „Ѕвездите на Гранд“ промовираше две песни, дуети со Аца Лукас и Азис. И сосема очекувано пејачката го „украде“ целото шоу, а за нејзиниот настап се одлучи за интересен стајлинг. За песната „O.S.T.A.V.LJ.A.M. T.E.

32 поврзани вести »

Се разведува: Аца Лукас со Фејсбук порака за екс сопругата

Хитпортал - пред: 5 часа

Аца Лукас и Соња Вуксановиќ се разведуваат, откако во јавноста се појави нејзината афера со Марко Јариќ. Пејачот вчера реши да ја има и првата изјава по скандалот, а тоа го стори на Фејсбук каде потврди дека неговиот брак е завршен.

32 поврзани вести »

Роси Хантингтон-Вајтли и Џејсон Статам станаа родители!

Хитпортал - пред: 6 часа

Роси Хантингтон-Вајтли и Џејсон Статам вчера станаа родители за прв пат! Моделот на свет го донесе синот Џек Оскар Статам, а мајката и бебето се одлично. „Нашето малечко пристигна! Џек Оскар Статам се 3.9 килограми во саботата на 24-ти јуни“, напиша ...

8 поврзани вести »

„Тежи“ 1.6 милијарди: Откриен идентитетот на новото момче на Ријана

Хитпортал - пред: 6 часа

Ријана пред неколку дена разменуваше страсни бакнежи со мистериозно момче во Шпанија, но сега неговиот идентитет е добро познат. Станува збор за Хасан Џамел, бизнисмен од Саудиска Арабија, кој „тежи“ 1.6 милијарди долари.

54 поврзани вести »

Ристе Ристески е победник во „Ѕвездите на Гранд“

Хитпортал - пред: 6 часа

Синоќа во Белград се одржа финалето на „Ѕвездите на Градн“, каде победата отиде во рацете на македонецот Ристе Ристески. Скромното момче од Охрид беше победник според гласовите на публиката, додека пак жирито се одлучи за Алекса Перовиќ.

24 поврзани вести »

Летна инспирација: Сите костими за капење на згодната Аделина Таири

Хитпортал - 28.06.2017

Аделина Таири е една од најзгодните пејачки на албанската сцена, а тоа го потврдуваат и фотографиите во бикини. Пејачката веќе беше на неколку одмори, иако летните денови секако ги користи за разладување покрај базен.

Прекрасна фотографија: Тамара Тодевска ја прослави годишнината од брак

Хитпортал - 28.06.2017

Тамара Тодевска денеска слави годишнина од брак, а како секоја модерна сопруга, честитката до Александар пристигна преку Фејсбук. Пејачката ја смени нејзината профилна фотографија и на истата напиша: „Среќна годишнина љубави“.

9 поврзани вести »

Го откачи Асанж: Памела Андерсон фатена со новото момче (фото)

Хитпортал - 28.06.2017

Памела Андерсон очигледно ја прекина романсата со Џулијан Асанж, а папараците веќе ја фатија со новото момче. Станува збор за 31-годишниот Адил Рами, фудбалер во шпанскиот клуб Севиља. Новиот пат беше забележан на вечера во Монако.

Како изгледа секој член на кланот Кардашијан-Џенер без грам шминка

Хитпортал - 28.06.2017

Кардашијанс се познати по неколку работи, а за нивната беспрекорна шминка често се зборува. Ким која го започна трендот на контурирање сега има и сет за овој начин на шминкање, додека Кајли има успешен бизнис за кармини и сјаеви за уста.

10 поврзани вести »

40 пати повеќе од реалната цена: Се продава автомобилот на принцезата Дијана

Хитпортал - 28.06.2017

Автомобилот на принцезата Дијана е даден на аукција по трет пат, а овој пат неговата цена изнесува 80.000 фунти. Станува збор за Ауди кабриолет од 1994-та година. Автомобилот во 2013-та година беше продаден за 36.000 фунти, а минатата година ...

Чарли Шин пред банкрот: Од фановите очајно бара пари за лекување

Хитпортал - 28.06.2017

Откако во 2015-та година објави дека е ХИВ позитивен, Чарли Шин се повлече од актерството и заработува минимално. 51-годишниот актер сега е очаен бидејќи е пред банкрот и нема доволно средства да си ја овозможи терапијата, па побара помош од ...

10 поврзани вести »

Настап од 10.000 евра: Карлеуша со спектакл за финалето на „Ѕвездите на Гранд“

Хитпортал - 28.06.2017

Јелена Карлеуша, како што се шушка подготвувавистински спектакл за финалето на „Ѕвездите на Гранд“, а перформансот ќе чини 10.000 евра. Пејачката ќе промовира две нови песни, дует со Аца Лукас и Азис.

32 поврзани вести »

Бакнежи на сите страни: Ријана со новото момче

Хитпортал - 28.06.2017

Ријана не го крие новиот маж во нејзиниот живот, напротив пејачката јавно разменуваше нежности. Убавицата од Барбадос беше уловена од папараците додека се бакнуваше со новото момче. Парот беше фотографиран во вила во ...

54 поврзани вести »

Бремената Серена Вилијамс топлес за „Vanity Fair“

Хитпортал - 28.06.2017

Серена Вилијамс ужива во својата бременост и без проблем го покажа своето голо тело во новиот број за магазинот „Vanity Fair“. Тенисерката за насловната страна позира само по гаќички, покривајќи ги градите со едната рака, додека со другата го „држи“ ...

25 поврзани вести »

Никогаш посреќни: Ким Кардашијан и Кание Вест се бакнуваа во јавност

Хитпортал - 28.06.2017

Ким Кардашијан и Кание Вест уживаат во времето поминато заедно, а тоа го докажуваат и последните папарацо фотографии. Парот беше забележан како оди на вечера кај пријатели во Малибу, а насмевката на нивните лица го привлече целото внимание.

10 поврзани вести »

Временска прогноза за 28 јуни 2017 – Сончево и многу топло

Хитпортал - 28.06.2017

Денес е среда, 28 јуни 2017 година, 179-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 04:56, а ќе зајде во 20:07 часот. Денот ќе трае 15 часа и 19 минути. Уште едно сончево и многу топло утро како најава за температурите кои што не очекуваат во текот на ...

75 поврзани вести »