TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хитпортал

Ким Кардашијан снимаше Божиќна епизода на 35 степени!

Хитпортал - пред: 3 часа

Кланот Кардашијан-Џенер и покрај тоа што го проширува своето семејство за уште три члена, сепак не планира да направи пауза од снимањата. Семејството работи напорно па веќе започнаа со снимање на Божиќните епизоди.

повеќе не изгледа вака: Оливер Драгоевиќ со прв настап по објавата дека има тумор

Хитпортал - пред: 3 часа

Оливер Драгоевиќ на почетокот на август сподели тажна вест со своите фанови. На пејачот му беше дијагностициран тумор, а сега за прв пат се појави во јавност. Тој имаше настап во Сплит на настанот „Верувај во љубов“, посветен на борбата против рак.

7 поврзани вести »

Розев кармин и „smokey eyes“: Марија Шерифовиќ со шминка

Хитпортал - пред: 4 часа

Марија Шерифовиќ преферира природен изглед, па досега не сме ја виделе со силна шминка или кармин во боја. Сепак овој пат работите се променија. Нејзината колешка, Рада Манојловиќ објави фотографија од Марија на која таа има шминка со помош на ...

6 поврзани вести »

Прва семејна вечера: Изгледот на Меланија Трамп го украде целото внимание

Хитпортал - пред: 5 часа

Претседателот Доналд Трамп се појави на семејна вечера во Вашингтон со неговата сопруга Меланија и синот Барон. Ова е прво неофицијално појавување откако ја превзема функцијата претседател на Америка.

Јелена Карлеуша со нов имиџ: Розева коса и латекс од глава до пети

Хитпортал - пред: 6 часа

Јелена Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ и оваа недела привлече големо внимание. Пејачката го промени имиџот. Јелена се појави „закопчана до грло“ во комбинезон од латекс, а целиот изглед го надополни со нова боја на коса.

25 поврзани вести »

Прекрасна невеста: Фолкерката Сани направи свадба

Хитпортал - пред: 6 часа

Македонската фолкерка Сани Апостоловска од февруари оваа година е Гроздановска, откако на интимна прослава му го кажа судбоносното „ДА“ на својот избраник Мартин. А, шест месеци подоцна парот реши да ја направи и свадбената церемонија.

Вечен спомен: Каролина Гочева со емотивна порака за Тоше Проески

Хитпортал - пред: 7 часа

Вчера навршија 10-години од смртта на Тоше Проески, а голем број фанови и јавни личности се потсетија на неговите песни и музичкиот белег кој го остави. Помеѓу нив беше и Каролина Гочева. Пејачката на Фејсбук ја објави нејзината најдрага песни од ...

117 поврзани вести »

Ова е неостварената желба на Тоше: Сакал да пее…

Хитпортал - 16.10.2017

Денеска Македонија, но и Балканот одбележуваат десет години без нашиот Тоше Проески. Музичкиот ангел за жал имал една неостварена животна желба. Тоше многу сакал да игра во операта „Vreme Cigana“ на Емир Кустурица.

117 поврзани вести »

Клое Кардашијан го покажа бременото стомаче во тесни фармерки

Хитпортал - 16.10.2017

Откако во јавноста се појавија вестите дека Клое Кардашијан е бремена, реалити ѕвездата ретко се појавува во јавност. Но, таа заедно со Кортни Кардашијан го посетија Сан Франциско каде за прв пат беше фотографирано нејзиното бремено стомаче.

2 поврзани вести »

Гаф за кој сите зборуваат: Репортерка на Сител го прекина интервјуто да се јави на телефон (видео)

Хитпортал - 16.10.2017

Секои избори во Македонија мора да се поврзуваат со некаков гаф за кој уште долго ќе се памети. Овој пат истиот доаѓа од телевизија Сител. Вчера младата репортерка која известуваше од Бутел во линк во живо додека им правеше интервју на членовите на ...

16 поврзани вести »

Во знакот на „Тифани“: Вака изгледаше роденденската торта на Лила

Хитпортал - 16.10.2017

Лила Филиповска го прослави својот 46-ти роденден. Водителката направи забава накоја присуствуваа нејзините најблиски пријатели и семејството. Лила доби еден куп подароци и цвеќе, а покрај нејзиното бујно деколте најмногу внимание привлече ...

4 поврзани вести »