TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Идивиди

Дуел на првите дами: Меланија vs Бриџит

Идивиди - пред: 10 часа

Меланија Трамп и Бриџит Макрон, две сосема поинакви жени, но подеднакво интересни за светските медиуми. Првите дами на САД и Франција се големи љубители на скапите модни брендови, но негуваат сосема поинаков стил.

43 поврзани вести »

Северина на ручек кај Бојко Борисов

Идивиди - пред: 11 часа

Северина имала настап во еден ноќен клуб во Софија, а во Бугарија се упатила заедно со Игор и со нејзиниот син Александар. И додека таа сметала дека ќе се шетаат низ Бугарија, Бојко Борисов и го сменил планот, односно ги поканил на ручек во неговата ...

Нов Марс ровер на NASA за во 2020

Идивиди - пред: 11 часа

NASА објави слики од нивниот најнов робот кој треба да биде испратен на Марс во 2020-та. На нив е прикажан концептот на роверот на неговото „работно место“ на површината на црвената планета, а се забележува дека неговиот дизајн не е значително ...

Робот за паркирање автомобили

Идивиди - пред: 11 часа

Паркирањето автомобил на аеродромите кој таму треба да остане додека не се вратите од пат не само што е скапо, туку може да се случи по враќањето комплетно да имате заборавено во која зона сте паркирале, како и возилото да претрпело некое оштетување.

2 поврзани вести »

Унапредување на соработката меѓу Македонија и Ватикан

Идивиди - пред: 11 часа

Скопје, 26 мај 2017 (МИА) - Унапредување на соработката меѓу Република Македонија и Ватикан, предизвиците од мигрантската криза и предизвиците со кои се соочува христијанството во светот биле темите на разговор на денешните средби на претседателот ...

48 поврзани вести »

Египет: Во напад на Копти 23 загинати, 25 повредени

Идивиди - пред: 11 часа

Каиро, 26 мај 2017 (МИА) - Најмалку 23 лица загинаа, а 25 се повредени во вооружен напад на автобус, во кој се превезувала група Копти, јавија денеска египетските меидуми. Коптите, кои се од христијанска вероисповест, биле нападнати од група ...

32 поврзани вести »

40 години од премиерата на Star Wars

Идивиди - пред: 13 часа

На денешен ден во 1977 година за прв пат беше прикажан еден од најдобрите и најпопуларните филмови во историјата на светската кинематографија, „Star Wars“. Во тоа време, кога за прв пат се прикажуваше филмот, режисерот Џорџ Лукас често се прашуваше ...

5 поврзани вести »

Тереза Меј бара од интернет компаниите да ги отстранат сите екстремистички прилози

Идивиди - пред: 14 часа

Лондон, 26 мај 2017 (МИА) - Британскиот премиер Тереза Меј бара од светските лидери да се интензивира притисокот врз интернет компаниите за да трајно се елиминираат сите екстремни и екстремистички материјали и прилози на интернет мрежата.

33 поврзани вести »

Трамп: Северна Кореја голем проблем, но ќе биде решен

Идивиди - пред: 14 часа

Таормини, 26 мај 2017 (МИА) - Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска, за време на состанокот со јапонскиот премиер Шинѕо Абе, дека Северна Кореја е „голем проблем“, но ќе биде решен“.

101 поврзани вести »

Могерини: ЕУ нема да го запре процесот на евроинтеграции на Западен Балкан

Идивиди - пред: 14 часа

Белград, 26 мај 2017 (МИА) - Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност, Федерика Могерини, на работната вечера во средата во Брисел, со премиерите на шесте земји од Западен Балкан, ветила дека Европската унија нема да го ...

67 поврзани вести »

Најчести грешки поради кои не можете да изгубите килограми

Идивиди - пред: 14 часа

Летото е на прагот, па почнавте да држите различни диети, да вежбате, да се изгладнувате, но нема никакви резултати! Кои грешки ги правите? Грешка бр.1: Изгладување Ова е најлошата, но и најчестата грешка, за која повеќето луѓе мислат дека ќе им ...

Кортни си најде помладо момче додека Скот допира туѓи гради

Идивиди - пред: 14 часа

Кортни Кардашијан реши да ужива во Кан и тоа со нејзиното ново момче, поранешниот боксер Јоанес Бенџамин, кој има само 24 години. Тие се видени неколку пати заедно и веќе не кријат дека се во врска.

8 поврзани вести »

Тоти во недела против Џенова ја завршува кариерата

Идивиди - пред: 15 часа

Легендата на Рома, но и италијанскиот фудбал Франческо Тоти во недела ќе го одигра својот последен натпревар. „Во недела против Џенова последен пат ќе го носам дресот на Рома. Не можам во неколку зборови да објаснам колку ми значат овие бои, колку ...

50 поврзани вести »

Ибраими и Хасани си одат од Шкендија!

Идивиди - пред: 16 часа

Ферхан Буба Хасани е пред трансфер во Шпанија, а Бесарт Ибраими, пак, заминува во Дубаи, се споменува и Хата, тимот на Ѓоко Хаџиевски. Ферхан Буба Хасани и Беарт Ибраими речиси 90% си одат од Шкендија и прават трансфери надвор од Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не може да говири за економија и развој

Идивиди - пред: 16 часа

Скопје, 25 мај 2017 (МИА) - Цела Македонија го виде домаќинлукот на СДС кој е најубаво изразен во реченицата „едно евро за Вицето, едно евро за црквата“, се наведува во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на соопштението од СДСМ во кое најавуваат дека новата ...

49 поврзани вести »

Макрон цврсто ќе ги брани ставовите на Франција на средбата со Путин

Идивиди - пред: 16 часа

Париз, 26 мај 2017 (МИА) - Францускиот претседател Емануел Макрон цврсто ќе ги брани ставовите на Франција за време на посетата на Париз, в понеделник, на рускиот претседател Владимир Путин, изјави портпаролот на француската Влада, Кристоф Кастанер.

43 поврзани вести »

СДСМ: Новата Влада ќе ги придвижи интеграциските процеси

Идивиди - пред: 16 часа

Скопје, 25 мај 2017 (МИА) - СДСМ преку пишано соопштение до медиумите реагира на денешната изјава на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во која побара Македонија веднаш да добие покана за НАТО и да почне преговори со ЕУ.

Мојс повеќе не е тренер на Сандерленд

Идивиди - пред: 16 часа

Искусниот фудбалски тренер Дејвид Мојс повеќе нема да биде менаџер на Сандерленд. 54-годишниот Мојс поднесе оставка од менаџерската позиција, откако екипата од североисточен Лондон заврши како последно пласирана во неодамна завршената сезона во ...

31 поврзани вести »

Шампионот Кливленд ќе игра во „големото“ финале

Идивиди - пред: 16 часа

Актуелниот шампион во НБА лига Кливленд се избори за нов настап во „големото“ финале на најквалитетната светска кошаркарска лига. Тимот на Кливленд ноќеска на гостувањето во Бостон славеше триумф со 135:102 и со конечни 4-1 во победи го доби ...

30 поврзани вести »

Најмногу дожд во Струмица, 71 литар на метар квадратен

Идивиди - пред: 19 часа

Скопје, 26 мај 2017 (МИА) - Во Струмица изминатите 24 часа наврнале 71 литар на метар квадратен воден талог, соопшти УХМР. Врнежите достигнале осум литри во Крива Паланка, 14 во Штип, 16 во Битола, 17 во Дебар, 18 во Скопје, Берово и Охрид, 19 во ...

35 поврзани вести »