TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Идивиди

По 17 години титулата „Мис на светот“ повторно во Индија

Идивиди - 20.11.2017

Индија ја освои титулата „Мис на светот“, на престижната манифестација која годинава се одржа во Кина. Круната ја освои 20-годишната Мануши Чилар која ја направи Индија горда повторно по 17 години.

22 поврзани вести »

Со „Дополни и добиј“ до автомобил Volkswagen UP и Samsung J5

Идивиди - 20.11.2017

Секој ден смартфон Samsung J5 2017 Главната награда автомобил Volkswagen UP ќе се извлече на 9 јануари 2018 година почнувајќи од денеска, за своите припејд корисници организира Со новата припејд наградна игра, корисниците секој ден учествуваат во ...

13 поврзани вести »

Јокиќ во пакет со тренерот исклучени на дуелот со Лејкерс

Идивиди - 20.11.2017

Српскиот интернационалец во дресот на Денвер Нагетс и неговиот тренер Мајк Мелоун во ист момент заработија технички исклучувачки грешки во 18-та минута на мечот одигран изутринава против Лејкерс во Лос Анџелес.

10 поврзани вести »

Најдобрите шопинг дестинации во светот

Идивиди - 20.11.2017

Сајтот booking.com направи селекција на неколку прекрасни шопинг дестинации низ светот, како и идеалните места за престој во секоја од нив. 1) Galeries Lafayette, Париз Грандиозната Galeries Lafayette е основана во 1912 и се состои од монументална ...

Испратена порака до вонземјани со надеж за одговор за 25 години

Идивиди - 20.11.2017

Група научници откриле дека испратиле детална порака до блиска планета со надеж дека ќе исконтактираат со вонземски живот и се надеваат дека наскоро ќе испратат уште една. Проектот наречен Sónar Calling GJ273b бил воден од организацијата Sónar, со ...

2 поврзани вести »

Комплетно електрична Vespa во 2018-та

Идивиди - 20.11.2017

Piaggio Group, италијанскиот производител на мотоцикли и на класичната Vespa, го претставија иницијалниот дизајн и детали за комплетно електричната варијанта на овој добро познат модел, која ќе биде наречена Vespa Elettrica (италијански за ...

3 поврзани вести »

Димитров се заблагодари за поддршката од Шерцингер

Идивиди - 20.11.2017

Победникот на Мастерсот во Лондон, Григор Димитров јавно изрази благодарност до Никол Шерцингер за нејзината поддршката. Бугарскиот тенисер стави крај на гласините за проблеми во врската со американската пејачка.

25 поврзани вести »

Израелски министер соопшти дека неговата земја одржува тајни врски со неколку арапски земји

Идивиди - 20.11.2017

Израел тајно одржува врски со неколку арапски земји, но не ги именува затоа што тоа е нивна желба, изјави израелскиот министер за енергетика Јувал Стејниц. Според некои израелски медиуми, една од тие земји е Саудиска Арабија, а причината за тие ...

16 поврзани вести »

Француски полицаец уби три лица и се самоуби по кавга со девојката

Идивиди - 20.11.2017

Француски полицаец уби три лица и се самоуби синоќа по расправија со неговата девојка. Инцидентот се случи во северното париско предградие Сарсел, каде полицаецот Арно Мартен прво ја ранил својата девојка, пукајќи и во главата, а потоа убил еден ...

15 поврзани вести »

Снег во Крушево, Маврово и Лазарополе

Идивиди - 20.11.2017

Висината на снежната покривка во осум часот во Крушево изнесува два сантиметри, а во Маврово и Лазарополе по еден сантиметар, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Минимални температури утрово се движат од минус четири во Маврово, минус три ...