TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

IPON

УФЦ ФН 109: Густафсон го нокаутира Тешеира и ја запроси девојката (ВИДЕО)

IPON - пред: 2 часа

Во главната борба на УФЦ Фајт најт 109 во Стокхолм Александар Густафсон (18-4, 10-4 УФЦ) убедливо го победи Гловер Тешеира (26-6, 9-4 УФЦ). Двократниот предизвикувач нa УФЦ во полутешка категорија го победи со нокаут во петата рунда.

2 поврзани вести »

Кел Брук ја загуби титулата во ИБФ од Ерол Спенс (ВИДЕО)

IPON - пред: 3 часа

Поранешниот светски шампион Кел Брук – Специјалниот (36-2, 25 КО)повторно ја повреди аркадата во мечот со новиот американски талент Ерол Спенс (22-0, 18 КО) во саботата вечерта во Шефилд и ја загуби титулата во велтер категорија на ИБФ.

Поветкин ќе има допинг тест пред мечот со Руденко

IPON - пред: 3 часа

На Александар Поветкин (Русија) ќе му биде направен допинг-тест за повратничкиот меч против Андреј Руденко (Украина). Средбата е планирана за 1 јули во Москва. Менаџерот на Украинецот, Владислав Јелисеев, најави дека ќе има проверка за забранети ...

Владимир Кличко: Сите заработија од мојот меч со Џошуа, дури и јас (ВИДЕО)

IPON - пред: 3 часа

Поранешниот светски шампион во тешка категорија Владимир Кличко (64 – 5, 53 KO) сепак зеде учество нa телевизиската емисија „Големиот бокс“ на ТВ каналот „Интер“. Првично Украинецот требаше да одговори на прашањето дали ќе ја продолжи или ќе ја ...

2 поврзани вести »

Величковиќ и Хаџовиќ славеа со нокаути на УФЦ во Стокхолм (ВИДЕО)

IPON - пред: 17 часа

Бојан Величковиќ во Стокхолм ја оствари втората победа во УФЦ во четвртиот настап. На УФЦ Фајт најт 109 српскиот велтераш во третата рунда го нокаутира домашниот борец Николас Мусоке. До победа дојде и Дамир Хаџовиќ.

2 поврзани вести »

Виталиј Кличко: Јас сум виновен за поразот на Владимир (ВИДЕО)

IPON - пред: 18 часа

Почесниот и „вечен“ светски шампион во тешка категорија во верзија на ВБЦ, Виталиј Кличко, призна дека себеси се смета за виновен за поразот на неговиот брат Владимир Кличко (64-5, 53 КО) од Ентони Џошуа (19-0, 19 КО).

2 поврзани вести »

Македонија прва на Ментаз Алајбегу, 14 медали во поединечна конкуренција (ФОТО)

IPON - пред: 19 часа

Македонските борачи на третиот Меѓународен турнир „Ментаз Алајбегу“ во Призрен, Косово, во четвртокот освоија 5 злтани, 2 сребрени и 5 бронзени, и по еден сребрен и бронзен во женско борење.

Шетс медали за Сеишин на Државното првенство за јуниори (ФОТО)

IPON - пред: 20 часа

Џудо клубот Сеишин освои шест медали -1 златен, 2 сребрени и 3 бронзени Државното првенство за јуниори денеска во Прилеп. Резултати поединечно Јуниори 1.Бобан Глигуроски -90 кг – златен 2.Јован Најдоски +100 кг – сребрен 3.Марио Цинцароски +100 кг – ...

3 поврзани вести »

ЏК Ипон имаше специјалка златен медал на Државното првенство

IPON - пред: 20 часа

Џудистите на Ипон на Државното првенство за јуниори денеска во Прилеп како да беа специјализирани за златни медали, освојувајќи 4 злата, потоа 1 сребро и 2 бронзи. Медалите ги освоија: -Резарт Хусени -55кг – златен медал -Ветон Ајдинов -60кг – ...

3 поврзани вести »

Пуѕиановски славеше во двобојот на најсилните луѓе пред 56.000 гледачи во Варшава (ВИДЕО)

IPON - 28.05.2017

Настанотна на КСВ Колосеум собра над 56.000 гледачи на стадионот во Варшава. Ова е втор најголем настан во историјата на ММА. Најгледан беше Прајд Шоквејв 2002 година со 71.000 гледачи. Полската промоција го надмаши УФЦ 193 со 56.214 посетители во ...

Тајрон Спонг го запиша деветиот нокаут во Мексико

IPON - 28.05.2017

Тајрон Спонг (9-0, 9 КО) во Мексико успешно ја одработи деветата боксерска борба. Суринамевцот Мерида во средината на првата рунда го домашниот тешкаш Хуан Карлос Салас (6-12, 4 КО). Поранешниот Шоутајм шампион и победник на Глори во категоријата до ...

Џорџ Гроувс во четвртиот обид ја освои светската титула (ВИДЕО)

IPON - 28.05.2017

Џорџ Гроувс – Светецот (Англија) ја освои титулата на Светската боксерска асоцијација (ВБА) во суперсредна категорија во четвртиот обид. Гроувс се сретна со Фјодор Чудинов (Русија) на галавечерта во Шефилд. Средбата беше многу атрактивна.

Елвир Куртановиќ: На Европското првенство за региони очекувам висок пласман на Кеикс!

IPON - 27.05.2017

Карате клубот Кеикс на Државното првенствво за кадети, јуниори и У -21 во екипниот дел во мешан состав кадети и јуниори -жени се закити со златен медел, а со тоа се стекна со право да учествува на Европското првенство за региони, кое идната недела ...

Државно првенство за ученици: Прилепчани и ресенчанки со најмногу титули (ФОТО)

IPON - 27.05.2017

Денеска во Прилеп се одржа Државното првенство за ученици од основните училишта во Македонија на кое во машка конкуренција најмногу шампионски титули освоија учениците од Прилеп 6, пред врсниците од Скопје, Ресен и Кавадарци со по една.

12 медали за учениците на Сеишин на Државното првенство (ФОТО)

IPON - 27.05.2017

Денеска на Државното првенство за ученици од основните училишта во Прилеп. Џудистите на Сеишин освоија12 медали – 3 златни, 4 сребрени и 5 бронзени. Резултати: 1.Никола Магдески кат. -42кг. 3-то место ООУ Кире Гаврилоски 2.Михаил Димоски кат. -46 кг.

Металац/Лазаревац го совлада ослабениот Пинк Пантер (ФОТО)

IPON - 27.05.2017

Екипата на Металац/Лазаревац вечерва го совлада Пинк Пантер 12 – 2 во 6.коло на Регионалната бокс лига. Епилогот беше извесен и пред борбата поради составот кој зависеше од матурантите. Како и да е од септември Пинк Пантер ќе влезе поискусен и ...

Ја загуби борбата, па го нашлака мајка му пред цела публика (ВИДЕО)

IPON - 27.05.2017

Познатиот руски ММА борец Григор Кичигин не само што го загуби мечот, туку и доби шлаканици во рингот од мајка му. Григор и неговите браќа се познати спортисти, а тоа што е интересно е што нивната мајка им е тренер.

2 поврзани вести »

Само пет борби во Штип на Ревијата за лига системот, премалку (ФОТО)

IPON - 27.05.2017

На боксерската Ревија за лига системот имаше само пет борби што е премалку. Која е причината за малиот број на натпреварувачи ќе треба да има преиспитување во Боксерската федерација на Македонија.

Од Регионалната лига ќе летаат уривачите – Радник-Бјелина!

IPON - 27.05.2017

Регионална лига се ближи до крајот на првото „полувреме“. Во рингот фрчат удари, ескиважи и желбата за победа на секого што ќе влезе во магичниот правоаголник. Но,се повеќе паѓаат во очи постапките околу рингот, примитивизмот на бајати и неодговорни ...