TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

IPON

Реваншот Головкин – Алаврез на 5 мај

IPON - пред: 11 часа

Втората епизода од супер дербито меѓу Генади Головкин и Канело Алварез ќе се одржи на 5 мај. Ова го откри промоторот на Мексиканецот Оскар де ла Хоја. Првата соредба заврши нерешено. Тоа му беше доволно на Казахстанецот да ги одбрани светските ...

Волкан Оездимир е уапсен во Флорида

IPON - пред: 12 часа

Полутешкашот на УФЦ Волкан Оездемир е уапсен во саботата во Флорида. Полицијата го уапси во Форт Лодердејл и го обвини за тежок физички напад. Тој е задржан во притвор во Бровард Каунти до сослушувањето со кауција од 10.000 долари.

3 поврзани вести »

Бени Османоски го нокаутира Жереми Сергеј, на 16 декември ја брани светската титула (ВИДЕО)

IPON - пред: 12 часа

Синоќа со нокаут во втората рунда Бени Османоски извојува победа на настанот Фајт најт во Фолкенвилтс во Швајцарија во К-1. Османоски прво го прати во нокдаун Жереми Сергеј (Франција), потоа се исправи и уште еднаш се најде на подот, по што веќе не ...

Вердум го победи Тибура, Волкановски славеше, Величковиќ поразен (ВИДЕО)

IPON - пред: 13 часа

Фабрицио Вердум (23-7-1, 13-4 УФЦ) го победи на Марчин Тибура (16-3, 3-2 УФЦ) во главната борба на УФЦ Фајт најт 121 во Сиднеј, Австралија. Поранешниот светски шампион во тешка категорија славеше со едногласна одлука (50-45, 50-45, 49-46) и така ја ...

Пет од пет за Сеишин во Сливен, 3 сребра и 2 бронзи (ФОТО)

IPON - пред: 14 часа

Џудо клубот Сеишин од Прилеп забележа пет од пет учинок на Меѓународниот турнир во џудо за помлади пионери и деца во Сливен, Бугарија, односно со пат натпреварувачи освои пет медали. Сеишин освои 3 сребрени и 2 бронзени медали.

2 поврзани вести »

Регионалниот тим – Италија 12-6, Нуришов и Муаремовски поразени (ФОТО)

IPON - пред: 14 часа

Регионалниот тим ја победи селекцијата на Италија на бокс двомечот синоќа во Подгорица со 12-6. Во супер атмосфера во фоајето на универзитетот во Подгорица пред голем број на гледачите видоа девет извонредни борби.

Тете ја одбрани титулата светски првак за рекордни 11 секунди (ВИДЕО)

IPON - пред: 15 часа

Золани Тете (26-3, 21 КО) во Белфаст постави рекорд за најбрза одбрана на титулата светски првак. 20 годишниот Јужноафриканец во првата обрана на ВБО титулата во бантам категорија, со првиот удар за 11 секунди го нокаутираше сонародникот Собонис ...

3 поврзани вести »

Битолскиот Александар-Велики Волкановски со нова победа во УФЦ (ФОТО/ВИДЕО)

IPON - пред: 15 часа

Александар Волкановски синоќа го совлада Шејн Јанг со едносгласна одлука на судиите на УФЦ Фајт најт 121 во Сиднеј, Австралија. На битолчанецот кој живее во Австралија ова му е трета победа во низа во УФЦ, однонсо Големиот Александар има скор од ...

3 поврзани вести »

Дрим се враќа со 4 злата и 1 сребро од Подогорица (ФОТО)

IPON - пред: 15 часа

Вчера на меѓународниот џудо турнир во Подгорица, Црна Гора, ЏК Дрим 5 медали – 4 златни и 1 сребрен, како и два пехари за најдобри натпреварувачи! Доријан Петкоски освои две злата во категоријата до 20 килограми за помлади полетарци и полетарци, но ...

2 поврзани вести »

Ву шу тимот на Македонија освои 4 медали на Осло вушу опен 2017 (ВИДЕО)

IPON - пред: 16 часа

Македонскиот национален тим во ву шу освои 2 златни, 1 сребрен и 1 бронзен на 6-тото издание на Осло вушу опен 2017 во конкуренција на натпреварувачи од 20-тина земји. Горан Андонов може да биде горд нанатепреварувачите и соработниците: Пепи Велков, ...

Хадис Рамадани не знае за пораз во професионалниот кик бокс (ФОТО)

IPON - пред: 17 часа

Хадис Рамадани не знае за пораз на профи рингот во Швајцарија, бидејќи синоќа го победи Абдулазим Фаими во Фолктесвил. Рамадани вели дека победил многу силен противник со огромно искуство.

Историски златен медал на Хмаза Јашари на Европскиот џудо куп во Унгарија (ФОТО)

IPON - пред: 17 часа

Хамза Јашари (-66 кг) го освои првиот златен медал за Македонија на еден Европски џудо куп за кадети. Јашари до првото место на Европскиот куп во Гиор во Унгарија стигна по пет одлични борби.

Најснаодливиот судија во борењето (ВИДЕО)

IPON - 18.11.2017

Ваков судија бо борењето не сте виделе. Ова се случио на меч во борење грчко-римски стил во средно школо во САД. Судијата светски мега цар. ...

2 поврзани вести »

Уште три бронзи за Шотокан академијата Македонија на ЕП во Чешка (ФОТО)

IPON - 18.11.2017

Шотокан академијата Македонија освои уште три бронзи на Европското шотокан карате првенство во Пардубице во Чешка. Медалите ги освоија: Николина Милорадовска, Матео Причков и сениорскиот ката тим жени.

Кличко по половина година прв пат тренираше (ФОТО)

IPON - 18.11.2017

Владимир Кличко го направи првиот тренинг по половина година. Украинецот соопшти дека повторно ги ставил ракавиците. „Здраво, момци. Ова е мојот прв боксерски тренинг по речиси половина година пауза.

Олимпискиот шампион Шабан Трстена се сретна со директорот на АМС

IPON - 18.11.2017

Олимпискиот шампион Шабана Трстена вчера имаше средба со директорот на Агенцијата за млади и спорт Дарко Каевски. Трестена вели дека му ја честитал директорската функција на оваа значјна институција за спортот за македонскиот спорт, при што му ...