TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

iPortal

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Николовски на пазар во Кр.Паланка со земјоделците и пазарџиите

iPortal - пред: 13 часа

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски денеска е на средби со граѓаните на Крива Паланка. – Денеска е пазарен ден во Крива Паланка. Го посетив пазарот и разговарав со земјоделците и пазарџиите.

5 поврзани вести »

(ФОТО) Златко Марин со поддршка за меѓународниот ден на велосипедизмот

iPortal - пред: 14 часа

Kандидатот за градоначалник на Општина Аеродром, Златко Mарин, вчера, заедно со неговиот син учествуваше на настанот по повод Mеѓународниот ден на велосипедизмот. Еве што напиша Марин на својот Фејсбук профил: “Квалитетот на водухот мора да го ...

61 поврзани вести »

Регионална конференција за млади на RYCO во Скопје

iPortal - пред: 14 часа

Денеска се одржа редовна средба на директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски со претставниците на Националниот младински совет на Македонија. На средбата се разговараше за актуелни прашања поврзани со млади, како и за Регионалната ...

(ВИДЕО) Наумовски возеше велосипед на светкиот ден на велосипедизмот

iPortal - пред: 16 часа

Скопје во долг временски период целосно се ослонува на автомобилите како превозно средство, затоа денес возевме велосипеди и го одбележавме 22ри Септември денот без автомобили, изјави Александар Наумовски.

61 поврзани вести »

Богдановиќ: Центарот “Јадро” ќе отвори можност за разни содржини, програми, театар, изложби за граѓаните

iPortal - пред: 16 часа

Центар е првата општина која веќе оформи социо-културен центар преку јавно-цивилно партнерство со асоцијацијата „Јадро“. Ја сочинуваат 52 членки од цела Македо нија – независни културни работници, уметници, поединци, тетатарски групи итн.

Средношколка била онесвестена и киднапирана, по што се разбудила на напуштено место

iPortal - пред: 16 часа

Малолетно девојче, ученичка во средно училиште во Куманово, во четвртокот била грабната, за време на големиот одмор. Како што информираат од полицијата, жител од село Лојане, општина Липково, пријавил дека била грабната ученичка од училиштето „Перо ...

30 поврзани вести »

Горан Ќосето за Макфакс: За 27 април треба да одговараат и пратениците

iPortal - пред: 16 часа

Претседателот на здружението „Андон Јанев – Ќосето“, Горан Ангелов, во интервју за „Макфакс“ , коментирајќи ги случувањата на 27 април во Собранието, вели дека влегувањето во законодавниот дом било без никаква цел.

6 поврзани вести »

(ВИДЕО) Обраќањето на премиерот Заев на 72. Генерално собрание на Обединетите нации

iPortal - пред: 20 часа

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, се обрати на 72. Генерално собрание на Обединетите нациии во Њујорк. „Уверен сум дека ја имаме истата цел: Мир во светот. Уверен сум дека ги делиме истите заложби: Пристоен живот за сите ...

49 поврзани вести »

(ВИДЕО) „Тајм-аут“ Саботажа

iPortal - пред: 20 часа

„Тајм-аут“ Саботажа, емитувана на 22 септември 2017 година (петок) на ТВ Алсат-М во емисијата „360 степени“. автор: Среќко ...

3 поврзани вести »

Денеска (23.09.2017г) Борјанчо Мицевски ќе биде промовиран во кандидат за градоначалник на Кр.Паланка

iPortal - пред: 21 часа

Денеска, (Сабота, 23.09.2017г) со почеток во 19:00 часот во Кино салата при Центарот за култура – Крива Паланка, ќе биде одржана промоција на кандидатот на СДСМ и коалицијата за градоначалник на Крива Паланка, Борјанчо Мицевски како и советничката ...

5 поврзани вести »

Николовски: Ги решаваме наследените проблеми со многу енергија и посветеност

iPortal - 22.09.2017

Сакам да ги информирам земјоделците дека ги решаваме наследените проблеми со многу енергија и посветеност. Денес, после многу работа и ангажман, заврши обработката на барањата и го откочуваме процесот за исплата на надоместокот од штетите што ...

Свири ли Анѓушев пијано?

iPortal - 22.09.2017

Како што тргнале, ВМРО-ДПМНЕ се решени да посветат повеќе енергија и време во сегашните обиди да го дискредитираат Кочо Анѓушев, од онаа енергија и време што ја потрошија кога, за минатите локални избори, го молеа да им биде нивен кандидат за ...

20 поврзани вести »

ФОКУС: Рашковски врати се на Правен

iPortal - 22.09.2017

Во најновиот број на неделникот „Фокус“ ќе читате: РАШКОВСКИ, ВРАТИ СЕ НА ПРАВЕН! Кога Заев го постави професорот Драги Рашковски за генерален секретар на Владата, за многумина тоа беше вистински потег, зашто своите иновации и идеи тој ќе може да ги ...

6 поврзани вести »

(ФОТО) Богоев: Заедно протестираме за повеќе зеленило

iPortal - 22.09.2017

Пратеникот Стефан Богоев кој воедно е и кандидат на СДСМ за градоначалник на Карпош, го поддржа протестот за повеќе зеленило. -Заштитата на зеленилото во Карпош е главниот приоритет во нашата Програма.

Средба Шекеринска – Осовски: Поставете пример во регионот, ја имате германската поддршка

iPortal - 22.09.2017

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска денеска се сретна со амбасадорот Томас Осовски, ополномоштеник за ЕУ-политики при германското МНР. На состанокот присуствуваа и германскиот амбасадор Томас Герберих и Доротеа Гизелман, ...

МЗШВ достави 13.580 барања до Бирото за судски вештачења за проценка на штетите од годинешните пролетни мразеви

iPortal - 22.09.2017

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска до Бирото за судски вештачења, достави 13.580 барања за проценка на штетите од неповолните климатски настани (доцни пролетни мразеви), што се случија во април годинава.

12 поврзани вести »

(ВИДЕО) Еве што ќе гледате вечерва во “360 Степени” на Алсат-М

iPortal - 22.09.2017

Вечерва, (22.09.2017 г.) во 22:30 часот во емисијата „360 Степени“ на ТВ Алсат-М ќе ...

(ВИДЕО) Хари Локвенец: Никој со ништо не го загрозува македонскиот јазик

iPortal - 22.09.2017

Македонскиот јазик е државен, службен и официјален јазик и никој со ништо не го загрозува нашиот свет македонски јазик, вели пратеникот Хари Локвенец во своето обраќање од собраниската говорница во расправата за предложениот Закон за ...

Распашковски: САНОС не добил ни денар државна помош

iPortal - 22.09.2017

Наводите дека преку САНОС се испумпувале државни пари се целосна невистина. Одговорно тврдам дека од 2004 година, откако сум сопственик на фабриката, не сум примил ниту еден денар државна помош или субвенции, истакна сопственикот на САНОС Славе ...

29 поврзани вести »

Премиерот Заев ќе се обрати пред Генералното собрание на ОН

iPortal - 22.09.2017

Претседателот на владата Зоран Заев денеска ќе се обрати пред Генералното собрание на Обединетите нации во Њујорк и ќе се сретне со генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш. Делегацијата предводена од премиерот Заев и министерот за надворешни ...

102 поврзани вести »