TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

iPortal

Општина Кр.Паланка: Заедничка иницијатива за развој на живинарството и сточарството во руралните средини

iPortal - 23.11.2017

Во текот на вчерашниот ден, во кабинетот на градоначалникот Мицевски се одржа работен состанок со претставници од Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, експерти од областа на руралниот развој, актуелниот управник на ...

2 поврзани вести »

Презентиран системот за аудио-тура во кривопаланечкиот музеј

iPortal - 23.11.2017

Систем за аудио-тура во рамки на проектот „Слушај и научи” беше презентиран денес во Локалната установа градски музеј, Крива Паланка. Опрема за реализација е набавена со грант од Мировниот корпус во Република Македонија, во вредност од околу 3.000 ...

Нухиу го отвори Осмиот регионален состанок на мрежата на експерти за огнени оружја на Југоисточна Европа

iPortal - 23.11.2017

Заменик министерот за внатрешни работи, Проф.Д-р Агим Нухиу беше домаќин и го отвори Осмиот регионален состанок на мрежата на експерти за огнени оружја на Југоисточна Европа кој се одржа во хотелот „Холидеј Ин“ во Скопје.

Средба Спасовски-Радев: Отворањето на преминот Клепало-Сандански ќе овозможи полесно движење на граѓаните од Македонија ...

iPortal - 23.11.2017

Министерот Оливер Спасовски денеска во Струмица, пред започнувањето на заедничката седница на владите на двете земји, одржа работна средба со министерот за внатрешни работи на Република Бугарија Валентин Радев.

Средба Николовски-Порожанов: Создавање услови за поголемо искористување на IPАRD средствата!

iPortal - 23.11.2017

Во рамките на официјалната посета на премиерот на Р. Бугарија, Бојко Борисов и министрите во владата, пред почетокот на Заедничката седница на Владата на Р. Македонија и Владата на Р. Бугарија, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, ...

2 поврзани вести »

БРОЈЧАНИКОТ ПОЧНА ДА ВРТИ: Агенцијата за филм успеа да ги врати назад кај граѓаните првите 300 илјади евра, стекнати на ...

iPortal - 23.11.2017

Агенцијата за филм на Република Македонија известува дека првите 300 илјади евра државни пари се одземени од хрватската продукција „Јадран филм“ како последица на неисполнувањето на договорот за производство на играната серија „Македонија“.

37 поврзани вести »

Премиерите Заев и Борисов положија свежо цвеќе пред споменикот на Борис Трајковски

iPortal - 23.11.2017

Претседателите на Владите на Република Македонија и на Република Бугарија, Зоран Заев и Бојко Борисов, денеска положија венци свежо цвеќе пред споменикот на поранешниот Претседател на Репубика Македонија, Борис Трајковски, во Струмица.

Заев и Борисов во посета на Водочкиот манастир во Струмица

iPortal - 23.11.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев го пречека Претседателот на Владата на Република Бугарија, Бојко Борисов во Водочкиот манастир, во присуство на Митрополитот Струмички Наум.