TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кафе пауза

Згодни танчарки ја запалија сцената на шоуто „Романија има талент“ со секси кореографија

Кафе пауза - пред: 38 мин

Женската танцова група Free Dance ги собра срцата на момците, но и на девојките во Романија. Кога станува збор за аудиции за талент, тие се можеби најсекси девојки што досега сме имале можност да ги видиме.

2 поврзани вести »

Две 5-годишни неодоливи генијалчиња се среќаваат зад сцената на Елен

Кафе пауза - пред: 2 часа

Бриел е експерт за периодичниот систем на елементи, додека Нејт е брoj 1 за географија. Елен имала интересна идеја – да ги запознае овие двајца мали генијалци зад сцената за да видиме како би се одвивал нивниот разговор.

Дознајте која е бојата што жените се плашат да ја вклучат во нивните модни комбинации

Кафе пауза - пред: 3 часа

Некои жени им остануваат верни на класичните бои како што се црната, сивата и кафеавата кои не се толку впечатливи, но постојат и дами кои го обожаваат шаренилото и претпочитаат живи и интензивни бои.

14 поврзани вести »

Силните жени знаат дека самодовербата зависи од тоа како се чувствувате, а не од облеката што ја носите

Кафе пауза - пред: 3 часа

Сите знаеме дека најпривлечните жени зрачат со самодоверба. Но, честопати забораваме дека самодовербата зависи од тоа како се чувствувате однатре, а не од тоа како изгледате однадвор. Освен тоа, жените многу се осудуваат едни со други поради ...

Апликации, везови и искинати ногавици: Водечки тексас трендови за оваа година

Кафе пауза - пред: 3 часа

Пролетта конечно пристигна, а со тоа ни даде и зелено светло за тексас комбинациите. Одамна се уверивме дека станува збор за безвремен тренд кој трае и трае, и кој никогаш нема да престане да биде нашиот спас кога немаме идеја што да облечеме.

Најголемите 6 магични трикови, конечно откриени!

Кафе пауза - пред: 3 часа

Тајната на магионичарите е нивната способност да ве држат замрзнати во очекување на нивниот следен неверојатен трик. Често изгледа како тие да се навистина способни да ги прават сите оние нешта што им пркосат на познатите закони на универзумот и ...

Незаборавни цитати од Кери Бредшо кои ја отсликуваат вистината за современиот љубовен живот

Кафе пауза - пред: 4 часа

Серијата „Сексот и градот“ се појави во средината на 90-тите години. Траеше 6 сезони во кои опфати многубројни теми: Пријателство, љубов, раскинување, брак, бебиња… Голем број девојки и ден денес одново ги прегледуваат епизодите и се потсетуваат на ...

Зошто најсилните девојки се оние кои секојдневно се борат со анксиозноста?

Кафе пауза - пред: 5 часа

Таа е силна, бидејќи е во постојана битка со нејзината анксиозност којашто ѝ кажува дека е слаба. Дека не смее да зборува. Дека не смее да стане од кревет. Има денови, кога таа го слуша овој глас, но другпат, наоѓа сила да го игнорира.

Како им почнува денот на најсреќните љубовни парови?

Кафе пауза - пред: 5 часа

Утрата се многу хаотични, бидејќи сите се обидуваат да станат од кревет и брзаат да се подготват за да не задоцнат на работа. Но, ако одвоите само неколку минути за да му покажете љубов на партнерот пред да завладее целиот хаос, ќе успеете да ја ...

Моќни љубовни мисли од најромантичниот поет на Инстаграм

Кафе пауза - пред: 5 часа

Овие мисли се сè што некогаш сте помислиле за љубовта, но не сте знаеле како да ги кажете. Во океан од артисти што се обидуваат да стекнат Инстаграм слава, има еден поет чија сирова автентичност го издвојува од сите останати. 26-годишниот К.

8-те најлоши љубовни совети, рангирани од најмалку лошиот до најужасниот што постои

Кафе пауза - пред: 6 часа

Кога станува збор за љубовниот живот, постојат многу добри совети. Но исто така постојат и многу лоши совети чија единствена причина за постоење е да ја уништат вашата љубов. Со оглед на тоа што тие се доста раширени и постојано се пренесуваат од ...

Дознајте кои хороскопски знаци обожаваат да бидат сами

Кафе пауза - пред: 6 часа

Луѓето кои сакаат да бидат сами обично се сметаат за интроверти. Дружењето знае да биде многу напорно за интровертите и затоа ним им треба да поминат време сами и да ги наполнат батериите.

Кофеинска бомба: Совршено кафе за енергичен крај на работната недела

Кафе пауза - пред: 7 часа

Однапред подгответе ги ледените коцки од кокосово млеко и кафе. Кога ќе имате сите состојки пред себе, ставете ги во блендер и почнете да матите. Количините во овој рецепт можат да се прилагодат на вашиот вкус, па не мора да се држите цврсто до ...

Како да носите костим, а притоа да не се чувствувате здодевно и монотоно?

Кафе пауза - пред: 7 часа

Секогаш кога ќе посакате да го носите костимот надвор од работното место или пак, да изгледате како врвните модни блогерки, лесно можете да западнете во стапицата на модната досада. Но, не мора да биде така, бидејќи ние ви предлагаме неколку совети ...

Не станува збор за предигра или оргазам: Најдобриот дел од сексот доаѓа 48 часа по односот!

Кафе пауза - пред: 1 ден

Ако досега сте мислеле дека оргазмот е врвот на секој сексуален однос, тогаш мораме да ви кажеме дека целиот ваш живот сте живееле во голема заблуда. Поточно, ова го тврдат научниците кои откриле дека најдобриот дел од сексот следува 48 часа по ...

5 поврзани вести »

Брилијантна мачка секогаш успева да го најде топчето под чашката

Кафе пауза - 23.03.2017

Како ѝ успева? Таа изгледа толку мрзливо и поспано што никогаш не би претпоставиле дека активно го следи движењето на топчето! Но откако ќе видите колку пати таа ќе го погоди, ќе сфатите дека најверојатно станува збор за натприродни ...

Поучна приказна: Потеклото на среќата

Кафе пауза - 23.03.2017

Еднаш живеело едно момче што едвај имало играчки бидејќи неговите родители немале пари. Но без разлика на сè, тоа било многу среќно. Кога го прашувале што е причината за неговата среќа, тоа велело дека ужива во правењето работи за другите, дека тоа ...

ТВ серија: Ајрон фист (Iron Fist)

Кафе пауза - 23.03.2017

Фин Џоунс, Џесика Хенвик, Џесика Страуп акција, криминал, авантура Скот Бак 17 март 2015 1 55 минути англиски 9/10 За љубителите на приказните од Нетфликс и Марвел за Дердевил , Џесика Џоунс и Лук Кејџ , доаѓа четвртиот, односно последниот Заштитник ...

Рајан Рејнолдс и Џејк Џиленхол одговараат на најчесто поставуваните прашања за нив на Гугл

Кафе пауза - 23.03.2017

Колку пати ви се случило да пребарувате нешто на Гугл и да добиете неколку автоматски (урнебесни) предлози според тоа што луѓето најчесто го пребаруваат на таа тема? Ова особено се случува за најголемите ѕвезди, бидејќи голем број луѓе сакаат да ...

2 поврзани вести »

Дознајте кој подарок го зголемува женското либидо

Кафе пауза - 23.03.2017

Верувале или не, едноставниот букет цвеќе не само што го разнежува женското срце туку и го зголемува женското либидо. Ова откритие е резултат на една анкета направена во Франција. Околу 63% од жените на возраст од 18 до 24 години признале дека ...

2 поврзани вести »