TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кафе пауза

Цитати од ТВ серијата „Вовед во анатомија“ во кои ќе се пронајдат сите најдобри пријателки

Кафе пауза - пред: 18 часа

Мередит Греј и Кристина Јанг се вистински сродни души, бидејќи секогаш се тука една за друга, и во добро и во зло. Тие се разбираат меѓусебно како што никој друг не може да ги разбере. Доколку имате ваква пријателка, можете да се сметате себеси за ...

12 знаци што ќе ви покажат дека со него ве очекува ерупција од страст

Кафе пауза - пред: 19 часа

Покрај особините како што се искреност, лојалност и добрина, девојките очекуваат од нивните партнери да бидат и страсни. Ниту една успешна врска не може да опстои без доволно страст. Доколку се прашувате дали мажот со којшто се гледате е доволно ...

5 поврзани вести »

22 едноставни трикови што ќе ви помогнат да си го разубавите денот

Кафе пауза - пред: 20 часа

Непознат човек ве опцул додека сте оделе во продавница, рокот за завршување на работниот проект штотуку поминал и како капак на сѐ, вашиот партнер ве игнорира. Седите пред компјутер и убедени сте дека ова е најлошиот ден во вашиот живот.

Уметникот и детето: Краток анимиран филм што ќе ви покаже дека креативноста не познава граници

Кафе пауза - пред: 22 часа

Фрустриран уметник бара инспирација во планинските долини на Индија. Пред да ја изгуби и последната ронка надеж, пред него се појавува мистериозно дете кое го води на необично патување. Погледнете го видеото за да дознаете дали уметникот ќе ја ...

Дечиња запознаваат глува личност: Нивните прашања ќе ве остават без зборови!

Кафе пауза - пред: 22 часа

Малите деца понекогаш размислуваат многу попаметно од возрасните. Тие немаат никакви предрасуди и сите луѓе ги прифаќаат како еднакви. Следново видео го докажува токму тоа! Неколку дечиња имаат прилика да запознаат глува личност и прашањата што ѝ ги ...

Неверојатни илустрации: Како би изгледале принцезите од Дизни кога би живееле во 2017 година?

Кафе пауза - пред: 22 часа

Изминативе години се имаме изнагледано современи верзии на принцезите од Дизни со кои сме пораснале. Овој пат ќе ја погледнеме најновата замисла на дигиталната уметница Фернанда Суарез од Чиле, која можеби е и најдобрата досега.

Необичен тест: Одберете ја сликата што прави да се чувствувате подобро и сознајте се себеси

Кафе пауза - пред: 1 ден

Постојат многу тестови на личноста што се појавуваат на Интернет, но овој е малку поинаков. Овој тест ќе ги открие најдлабоките тајни на вашиот карактер, а сѐ што треба да направите е да ја одберете онаа илустрација што најмногу ви се допаѓаа или ...

Филм: Кингсман: Златниот круг (Kingsman: The Golden Circle)

Кафе пауза - 22.09.2017

Метју Вон Колин Фирт, Тарон Еџертон, Џулиен Мур, Марк Стронг, Џеф Бриџис, Ченинг Татум, Педро Паскал, Хали Бери 141 минута англиски 21 септември 2017 акција, авантура, комедија 8/10 Набрзо по случувањата од првиот филм, Егзи (Тарон Еџертон), ...

Еве што сѐ цистите на јајниците може да му направат на вашето тело

Кафе пауза - 22.09.2017

Иако е многу мал бројот на жени што немаат (или никогаш немале) цисти на јајниците, нивното присуство може да звучи застрашувачки. Додека тие, самите по себе, во најголем број случаи се прилично безопасни и може да исчезнат сами од себе, без никаква ...

2 поврзани вести »

10 начини да ја исчистите енергијата на вашата аура

Кафе пауза - 22.09.2017

Секој од нас природно привлекува одредени луѓе и ситуации. Сите ние треба да научиме некои лекции во овој живот, па во зависност од тоа ги привлекуваме луѓето кои ни се од помош. Ова е вистински благослов, но понекогаш е и тешко.

Не му го давајте мобилниот телефон на детето, купете му лизгалка

Кафе пауза - 22.09.2017

Претворете го вашиот дом во игротека. Овозможете му на детето да совладува препреки, да се лизга и да ужива во играта. Во продавниците за деца можат да се најдат лизгалки кои не чинат многу пари , а можат да се стават и во вашиот дом.

10 неверојатни антички техники за претскажување на иднината

Кафе пауза - 22.09.2017

Денес претскажувањето на иднината обично вклучува гледање на кафе , тарот карти, читање од дланка, или пак хороскоп. Овие модерни техники не се ништо во споредба со она што се случувало во минатото.

Зошто жените се одлучуваат на неверство?

Кафе пауза - 22.09.2017

Кога една жена ќе го изневери својот партнер, тоа не е одлука која ја донела во моментот. Многу често постојат проблеми во врската кои ја натерале на овој потег. Погледнете некои од најчестите причини зошто жените се одлучуваат за неверство.

14 поврзани вести »

15 знаци дека имате напредна душа

Кафе пауза - 22.09.2017

Луѓето со напредна душа доживеале некакво просветлување и се запознале себеси на подлабоко ниво. Напредните души поседуваат карактеристики што ги издвојуваат од останатите и затоа многу е лесно да ги препознаете.

10 легендарни и мистериозни библиотеки од древниот свет

Кафе пауза - 22.09.2017

Познато е дека знаењето е богатство, а во древниот свет тоа се чувало подобро од златото. Огромните библиотеки на древните цивилизации се доказ дека сите богатства во светот изгледаат бледо во споредба со знаењето.

2 поврзани вести »

Млад брачен пар го освои целиот свет со несекојдневна фотосесија за нивната љубов

Кафе пауза - 22.09.2017

Многу луѓе, особено жените, имаат негативно мислење за својот изглед. Сепак, во денешниот свет, воопшто не е чудно да се има ваква несигурност. Жените во медиумите се секогаш слаби и совршени, а ако не се такви се користи Фотошоп за да се постигне ...

3 поврзани вести »

Мантра на денот: Денес, сетете се да дишете

Кафе пауза - 22.09.2017

Денес, затворете ги очите и потсетете се дека во ред е тоа што не можете да ја смените секоја можна ситуација и околност во вашиот живот. Кажете си дека работите понекогаш нема да се одвиваат онака како што сакате, но и покрај тоа треба да верувате ...

8 причини зошто никогаш не треба да си играте со тивките луѓе

Кафе пауза - 22.09.2017

Луѓето кои не зборуваат многу, честопати се претопуваат во средината. Понекогаш, не ни забележуваме дека се присутни. Но, вистината е дека тивките луѓе се полни со одлични идеи и внимателно го слушаат она што се случува околу нив.

Дали човекот на сликата е во куќата или надвор од неа? Одговорот ќе ви открие изненадувачки факти за вас

Кафе пауза - 22.09.2017

Начинот на кој го перципирате човекот од илустрацијата открива интересни детали за вашите мисли и вашиот карактер, детали што можеби досега биле скриени. Како го гледате човекот од сликата? Дали тој се наоѓа во куќата, надвор од неа или пак, можете ...

2 поврзани вести »

Млад брачен пар направи фотосесија за која дозна целиот свет

Кафе пауза - 22.09.2017

Многу луѓе, особено жените, имаат негативно мислење за својот изглед. Сепак, не е чудно од каде потекнува оваа несигурност. Жените во медиумите се секогаш слаби и совршени, а ако не се такви се користи Фотошоп за да се постигне тој изглед.

3 поврзани вести »