TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кафе пауза

Избегнете ги настинките по природен пат! Рецепти и совети за засилување на имунитетот

Кафе пауза - пред: 11 часа

Не постои човек на кого здравјето не му е важно, но, постојат многубројни причини зошто често забораваме да го поставиме за приоритет. Модерниот начин на живеење од нас бара динамика, брзи одлуки, што само по себе нè носи во ситуации во кои ...

4 поврзани вести »

Одберете кристал и добијте совет за вашата сегашна ситуација

Кафе пауза - пред: 13 часа

Кој кристал најмногу ве привлекува во моментов? Одберете еден, и потоа прочитајте го советот кој ви е потребен во вашата сегашна ситуација. Можете и да го ставите каменот кој го одбравте во вашата збирка и некое време да медитирате со него.

20 одлични (и помалку познати) филмски наслови според најголемите љубители на филмовите

Кафе пауза - пред: 13 часа

Овие филмови не се познати како големи блокбастери, но милиони љубители на киното низ целиот свет уживале во нив. Иако не се популарни, следниве 20 филмови се навистина интересни, важни и неверојатни.

2 поврзани вести »

Прекрасна вистинска приказна што ќе ви докаже дека љубовта на далечина може да опстои

Кафе пауза - пред: 13 часа

На прв поглед ќе помислите дека ова се само одлични фотографии од патување на еден сосема нормален пар. Тоа е така сè додека не ја слушнете приказната зад фотографиите, љубовта за која тие се бореле и покрај сите пречки.

4 поврзани вести »

6 начини брзо и едноставно да го излечите мамурлакот

Кафе пауза - пред: 15 часа

Се разбира треба да се ограничиме на 1 до 2 пијачки дневно, но во реалноста тоа не е секогаш возможно. Додека умереното пиење е во ред, дополнителната чаша алкохол може да ви направи многу проблеми следното утро.

14 поврзани вести »

8 причини да ја засакате сауната

Кафе пауза - пред: 15 часа

Придобивките од одењето во сауна се многубројни. Освен што е одличен начин на кој може да поминете пријатно време, воедно е и ефикасен начин за грижа за вашето здравје. Потењето е еден од начините на кои телото се ослободува од токсините кои сме ги ...

Eucerin Hyaluron-Filler + Elasticity нега против стареење на кожата, за поцврст, посвеж и поблескав ефект

Кафе пауза - пред: 15 часа

Структурата на кожата се менува како старееме: прво се појавуваат фини линии и брчки што со текот на времето се продлабочуваат. Како што кожата продолжува да старее нејзината цврстина, сјајот, а подоцна и нејзината еластичност постепено се ...

4 поврзани вести »

30 нешта што никогаш не треба да ги правите доколку сакате да пронајдете вистинска среќа

Кафе пауза - пред: 15 часа

Парадоксот се состои во тоа што и доколку човекот го добие сето она што го сака, тоа нема да му гарантира среќа. Од друга страна, дури и ако му се случува сето она што не го сака, тој може да биде среќен.

Неколку предлози за шминка кои мора да ги испробате во текот на оваа сезона

Кафе пауза - пред: 15 часа

И оваа зима општествено културниот живот се одвива во затворен простор, како на пример, најразличните журки, концерти и изложби, па ќе имате прилика да сјаете каде и да отидете. Секако, зимската шминка може да биде посилна и повпечатлива од летната, ...

10 несвесни однесувања на родителите кои предизвикуваат тешки психички последици на децата

Кафе пауза - пред: 16 часа

Можеби во некои од овие проблеми ќе се препознаете себеси, па нека тоа ви биде лекција за да не го правите истото и на вашето дете. Верувале или не, научно е докажано дека за голем број психички проблеми се одговорни емоциите и искуствата кои се ...

4 поврзани вести »

4 митови за менопаузата во кои не треба да верувате

Кафе пауза - пред: 16 часа

Кога ќе се спомене зборот „менопауза“, првото нешто што ни доаѓа на памет се топлите бранови и престанокот на месечниот циклус. Но, постојат уште многу други важни работи што се поврзани со оваа нормална појава и затоа од големо значење е да правите ...

2 поврзани вести »

ЕДЕН НА ЕДЕН: Министерот Никола Димитров на гости кај Жаре (ВИДЕО)

Кафе пауза - пред: 16 часа

После одличната емисија со американскиот амбасадор Џес Бејли, на гости во студиото на „Еден на Еден“, доаѓа и Министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров. За првпат ќе имате прилика министерот Димитров да го видите во ...

10 поврзани вести »

Денови на италијанска кујна со светски познатата готвачка Катерина Чераудо

Кафе пауза - пред: 16 часа

Израсната на семејната фарма со традиција од 16-тиот век, опкружена со винови насади и маслинови градини, дипломиран енолог на Универзитетот во Пиза и искуство во ресторани и со 3 Мишелински ѕвезди: Катерина Чераудо, денес еден од најсовремените и ...

15 поврзани вести »

До девојките кои неодамна кажале „Да“: Со што ги нервирате луѓето на социјалните мрежи?

Кафе пауза - пред: 17 часа

Голем број девојки сонуваат за романтично запросување како од филмовите. И се надеваме дека секоја од вас ќе го добие или веќе го добила, бидејќи го заслужувате, но она што следува по овој голем настан кај некои жени се претвора од бајка во ...

2 поврзани вести »

На сѐ наоѓаат маана: Ова се најголемите песимисти помеѓу хороскопските знаци

Кафе пауза - пред: 17 часа

Сигурно познавате луѓе кои се постојано негативни, секогаш негодуваат и никогаш не се задоволни. Ако станале на лева нога, овие „мрчатори“ постојано се караат и се жалат дека ништо не им оди како што треба.

11 поврзани вести »

12 работи што постојат само во Северна Кореја

Кафе пауза - пред: 18 часа

„Една од најсреќните земји во светот“, „Гроб од вистински еднорог“, „Времето зависи од доброто расположение на претседателот“… Овие зборови не се одбрани случајни. Сите тие се однесуваат на Северна Кореја.

46 поврзани вести »

Најмоќните цитати на сите времиња

Кафе пауза - пред: 18 часа

Овие внимателно одбрани зборови се полни со мудрост. Некои од нив се навистина најмоќните и најмудрите цитати на сите времиња. Прочитајте ги и инспирирајте ...

Одлични чаеви против настинка: Бозел, жалфија, нане и шипка

Кафе пауза - пред: 19 часа

Познато е дека билните чаеви помагаат во зимските месеци кога надвор царуваат настинките и грипот. Жалфијата, нането и мајчината душичка ги убиваат бактериите и ги дезинфицираат дишните патишта.

4 поврзани вести »

Силата не зависи од интензитетот на емоциите: Тоа што сте чувствителни не значи дека сте слаби

Кафе пауза - пред: 19 часа

Целиот товар на светот го носите на вашите рамена. Кога се карате со вашите сакани, вашето срце се полни со емоции. Кога ќе видите дека се случува нешто ужасно во ваша близина, чувствувате болка. Кога ќе се вљубите во некого, давате сѐ што имате.

8 лоши љубовни совети кои може да ја уништат и најголемата љубов

Кафе пауза - пред: 20 часа

Постојат различни совети. Семејството и пријателите се нашата најголема поддршка и најчесто имаат најдобри намери, но советите од некои луѓе со скриени намери може да ни ја расипат врската од чиста љубомора или пакост.

15 поврзани вести »