TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Канал 77

Во Кривичен суд денеска рочиште за „Триста“

Канал 77 - 21.11.2017

Во скопскиот Кривичен суд денеска ќе се одржи рочиште за предметот на СЈО, „Триста“. Во предметот „Триста“ обвинет е поранешниот помошник-министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски за злоупотреба на службена должност во врска со јавна набавка на 300 ...

10 дена бесплатен филмски маратон во џебното кино на МКЦ

Канал 77 - 21.11.2017

Од вчера започна целодневен филмски маратон (Синемаратон) во Џебното кино на Младинскиот културен центар. Маратонот почна вчера претпладне со каубојскиот „Рио Браво“ (1959). Проекциите ќе бидат од 9 наутро до 3 часот по полноќ или вкупно 240 часа ...

4 поврзани вести »

Во декември заедничка владина седница меѓу Албанија и Македонија во Подградец

Канал 77 - 21.11.2017

Македонија и Албанија се земји со слични предизвици и меѓусебната соработка само ги потврдува пријателските односи, кои уште повеќе ќе се унапредат со зголемување на соработката во областите на економијата, трговијата, развојот на инфраструктурата, ...

Ново судење за Сеад Кочан – ќе се изведуваат доказите

Канал 77 - 21.11.2017

Во кривичниот суд денеска продолжува судењето за бизнисменот и сопственик на ТВ Нова, Сеад Кочан, за Василије Авировиќ и Сафет Ватиќ, тројцата обвинети за нелегално добиен тендер од 17 милиони евра за ископ на јаглен и јаловина во РЕК Битола.

Времето денеска: Сончево со умерен ветер

Канал 77 - 21.11.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Температурата ќе се движи од три до 13 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ...

61 поврзани вести »

БПЦ ќе се консултира со другите цркви, па ќе одлучи за барањето на МПЦ

Канал 77 - 21.11.2017

Светиот синод на Бугарската православна црква ќе се консултира со другите14 православни цркви, меѓу кои и руската, српската и грчката пред да донесе одлука за признавање на Македонската православна црква – Охридска архиепископија.

71 поврзани вести »