TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кумановски м.

ХАКЕРИТЕ ПОВТОРНО НАПАЃААТ: Внимавајте при симнување преводи за филмовите

Кумановски м. - пред: 7 часа

Истражувачката компанија „Check Point“ открила бебзедносен пропуст во програм за гледање филмови и серијата Коди, која овозможува хакирање на компјутери и други уреди преку титлови, односно преводите.

5 поврзани вести »

ШОКАНТНА СНИМКА: Ја води својата сопруга на поводник како куче (видео)

Кумановски м. - пред: 8 часа

Скандалозна снимка се шири по социјалните мрежи, а на корисниците неим е јасно дали е во прашање злоставување или некоја шега. Млад маж води жена на поводник, буквално како куче, ја оставува пред една работилница и заминува по пијалок.

2 поврзани вести »

Ова бебе прерасна во најголемиот монструм во историјата (фото)

Кумановски м. - пред: 8 часа

Ова бебе е родено во австрискиот град Браунау на 20 април 1889 година како четврто од вкупно шест еца на царскиот чиновник Алојз Хитлер и неговата жена Клара. Сега веќе погодувате за кого станува збор.

3 поврзани вести »

Нападнаа сопственик на кафеана, но тој ги претепа „квалитетно“ (видео)

Кумановски м. - пред: 8 часа

Ужасна сцена затекнала голем број граѓани во центарот на Лондон. Сопственик на кафеана како излегува од својот објект, а двајцата момчиња желни за тепачка го нападнаа уште на вратите на неговиот локал.

Со згодна девојка играше еци-пеци-пец, па доби нешто за што сонува секој маж (видео)

Кумановски м. - пред: 8 часа

Момче се заиграло со атрактивни девојки на кои налетувал на улица, а една му прижила и задоволство за кое сонуваат многу мажи. Имено, атрактивната девојка и момче се играле „еци-пеци-пец“, а победник бил мажот.

2 поврзани вести »

Ги пипкал гостинките за задник: Тепачка на македонска свадба во Сиднеј

Кумановски м. - пред: 9 часа

Во светските медиуми се појави интересна информација за скандал на македонска венчавка во Австралија. Венчавката на Метју Карионе и Ребека Бечваровска станала хаос откако се случила групна тепачка помеѓу гостите – пишува Дејли Телеграф .

2 поврзани вести »

Се мангупираше во „Ауди“ па се качи на бандера (видео)

Кумановски м. - пред: 14 часа

Во англискиот град Престон се случила сообраќајна несреќа во која непознат возач искрши скапоцено „Ауди R8“, а снимката од оваа ситуација заврши на интернет. Проба да га окрене авто и окрена га, ама на кров (видео) Анонимниот возач на автомобилот ...

Немал лиценциран „Windows“, па СВР Куманово му поднесе кривична пријава

Кумановски м. - пред: 14 часа

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Л.А. (24) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „повреда на правото од пријавен или заштитен пронајдок и топографија на интегрални кола“, информираат од Министерството за ...

8 поврзани вести »

СВР Куманово поднесе неколку пријави за узурпација и бесправно градење

Кумановски м. - пред: 14 часа

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.Л. (53), А.Р. (57), С.П. (46), сите од Куманово, против Б.М. (40) од село Пендак, кратовско, со престојувалиште во Куманово и Д.К. (45) од Куманово поради постоење основи на сомнение дека сториле ...

Градежни фирми, неколку лица, меѓу кои и вработени од Општина Куманово заработија кривични пријави

Кумановски м. - пред: 14 часа

СВР Куманово поднесе кривична пријава против лицата М.Б. (43) од Куманово, правното лице ДПТГУ „АЗНО МЕЈКЕРС“ ДООЕЛ Скопје, З.П. (54) од Куманово, правно лице ДУТ „ВИС ПРО ИНЖЕНЕРИНГ“ ДООЕЛ Куманово, Н.Т. (51), В.Б. (64) и В.Л.

8 поврзани вести »

100-годишна магија: Баби близначки прославиле јубилеј

Кумановски м. - пред: 14 часа

Марија Пигнатон Понтин и Паулина Пигнатон Пандолфи се сестри близначи од Бразил кои неодамна наполните 100 години. Овој прекрасен јубилеј го овековечиле со серија скоро па магични фотографии на кои се вратиле во детството и претворале во девојки.

6 поврзани вести »

Зукерберг конечно доби диплома на Харвард

Кумановски м. - пред: 14 часа

Основачот на Фејсбук, Марк Зукерберг конечно добил диплома, почесна, а во четврток на Харвард, тринаесет години откако ги напуштил клупите на угледно американско училиште, пренесува „Фена“.

19 поврзани вести »

Сите се плашат од ајкули, но ова е најсмртоносното животно: Годишно убива 725.000 луѓе (видео)

Кумановски м. - пред: 15 часа

Кога ќе помислите на најопасното животно за луѓето, веројатно ќе помислите на морски кучиња, змии, нилски коњи, медведи и слично, но вистината е дека многу повеќе животни носат некои други видови.

4 поврзани вести »

Вечерва се отвора Версус Бар

Кумановски м. - пред: 15 часа

Вечерва, во 21:00 часот, ќе започне свеченото отварање на Версус Бар. Лоциран веднаш до Спортската Сала, реновираниот објект ќе ја започне новата летна сезона. И покрај лошите временски услови, од барот ни најавуваат одлична забава, а доколку ...

За првите три месеци од годинава се родиле 310 деца, а биле склучени 92 бракови во Куманово

Кумановски м. - пред: 16 часа

За 310 новороденчиња е побогато Куманово во првите три месеци од годинава, според податоците кои ги објави Државниот завод за статистика. Во истиот период починале 307 лица, од кои пет биле доенчиња.

17 поврзани вести »

28 литри дожд наврнаа во Куманово изминатото деноноќие, рекорд во Струмица – 71 литар

Кумановски м. - пред: 19 часа

Нешто над 12 часа дождот без престан паѓаше во Куманово, а тоа го потврдува и информацијата дека наврнале вкупно 28 литри дожд на метар квадратен во изминатото деноноќие, соопштуваат од Управата за хидрометеоролошки работи.

101 поврзани вести »

Интернет зад интернетот: За 5.000 долари можете да нарачате убиство, детска порнографија….

Кумановски м. - пред: 19 часа

Неофицијалната „темна страна“ на интернетот „Dark net“ е криминализирана тајна страница на која може да се нарачаат убиства, дасегледа најлошата порнографија, да се купат наркотици, оружје, лажни пасоши.

Жестока пресметка на таксист и две девојки (видео)

Кумановски м. - 26.05.2017

Шокантна снимка од Англија прикажува две деовјки како се расправаат со таксист, а потоа едната го удира, тој заминува и влегува во автомобилот, а потоа и двете почнуваат да го шутираат возилото и да го кршат ретровизорот.

Предупредување за нуклеарна катастрофа по грешка емитувано на телевизија

Кумановски м. - 26.05.2017

Луѓето во јуниот дел на Њу Жерси се преплашиле кога на телевизија одеднаш се појавило предупредување за потенцијална катастрофа во нуклеарна електрана. Локалните власти издадоа предупредување за нуклеарната електрана од округот Камберланд и Салем во ...

Потонат брод кој крие богатство вредно 600 милиони долари: Се појави и мапа која води до него (видео)

Кумановски м. - 26.05.2017

Рекорд за најдолгиот вселенски лет во траење од 122 часа го собори Гордон Купер во 1963 година во леталото „Феит 7“. Мисијата му била да пронајде сокриени нуклеарни централи на Земјата, но тој премерил стотици аномалии во подрачјето на Јужни Кариби ...

2 поврзани вести »