TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кумановски м.

Се официјализира коалицијата Алијансата за Албанците и БЕСА

Кумановски м. - пред: 9 часа

loading... Алијансата за Албанците и Движењето Беса потпишаа договор за коалиција за вториот круг на локалните избори. Претставникот на Алијансата за Албанците, Елми Азири на денешната прес-конференција рече дека по потпишувањето на овој договор се ...

33 поврзани вести »

Поради штрајк на грчките цариници утре затворена границата со Грција

Кумановски м. - пред: 9 часа

loading... Поради штрајк на грчките царински служби утре ќе биде во прекин сообраќајот на државната граница помеѓу Република Македонија и Република Грција. Границата ќе може да ја поминат само пешаци.

29 поврзани вести »

Предлог мерка притвор за уште три лица за нападот врз Зијадин Села

Кумановски м. - пред: 9 часа

loading... Скопското јавно обвинителство до Кривичниот суд доставило предлог мерка притвор за уште три лица за нападот врз Зијадин Села, што се случи во Собранието на Република Македонија од 27 април годинава.

125 поврзани вести »

АРМ: Успешно реализирана вежбата „Предизвик 2017“

Кумановски м. - пред: 9 часа

loading... Во рамки на билатералната вежбовна активност „Предизвик 2017“ на која учествуваат припадници од единиците за противвоздушна одбрана на АРМ и Вооружените сили (ВС) на Република Словенија, денес на армискиот полигон „Криволак“ се реализира ...

8 поврзани вести »

Се запознале во ноќен клуб и набргу се венчале: Немала претстава дека ќе стане принцеза (фото)

Кумановски м. - пред: 9 часа

loading... Кога Ариана Остин (33) го запознала момчето во ноќен клуб, не била свесна дека го сретнала својот иден маж и дека тој всушност е етиписки принц, пишува „Индепендент“. Таа била во ноќен провод со пријателката, кога и пришол Џоел Маконен.

Како живее озогласениот мафијашки бос? Мафијата Јакуза минува низ криза (видео)

Кумановски м. - пред: 9 часа

loading... Макото е припадник на познатата мафија, Јакуза. Некогаш животот во јапонското подземје бил плодоносен, меѓутоа, денес јакузите преживуваат тешки времиња. Макото се сложил екипата на „Раша Тудеј“ за него да сними документарен филм и ...

3 поврзани вести »

СЕ ПРОДАВА СТАН НА ТИТО ВО ЊУЈОРК: Почетна цена 15 милиони евра (фото)

Кумановски м. - пред: 10 часа

loading... Стан на њујоршката Парк авенија, кој властите на поранешна Југославија го имаат купено во 1975 година, ќе се продаде, а поечтната цела е 15,2 милиони евра. Станот за потенцијалните купувачи е достапен од понеделник, а парите од продажбата ...

2 поврзани вести »

„АДМИРАЛ КУЗЊЕЦОВ“ – ударна тупаница на руската морнарица

Кумановски м. - пред: 10 часа

loading... „Адмирал Кузњецов“ е најголемиот број во составот на Воената морнарица на Русија. Долг е 306,45 метри (како три фудбалски стадиони), има височина од 64,59 метри (височина на зграда со 20 ката), може да развие брзина од 29 чворови (54 ...

Ја продавала невиноста на интернет за да купи iPhone 8, кога влегла во хотелската соба ја чекал кошмар (видео)

Кумановски м. - пред: 10 часа

loading... Тинејџерка сакала да ја продаде својата невиност за да купи нов iPhone 8. Дошла во хотелската соба и била шокирана кога таму ја чекале четворица голи мажи, пренесува unilad.co.uk.

3 поврзани вести »

ДИК: СДСМ со 16, ВМРО-ДПМНЕ со 11 советници во Советот на Општина Куманово

Кумановски м. - пред: 10 часа

loading... СДСМ во новиот состав на Советот на Општина Куманово ќе има 16, а ВМРО-ДПМНЕ вкупно 11 советници, според пресметките на мандатите објавени на страницата на Државната изборна комисија, а направени според Донтов метод.

2 поврзани вести »

Тригодишно дете јаваше питон од 6 метри, го чуваат дома како милениче (видео)

Кумановски м. - пред: 16 часа

loading... Во големите поплави кои го погодија Виетнам 54 лица го зигубиле животот, а стотина илјади куќи биле потопени. Тригодишно момче Труонг, кој со семејството живее во виетнамската провинција Тан Хоа не можеле да го сокријат возбудувањето кога ...

3 поврзани вести »

Родено бебе тешко над седум килограми

Кумановски м. - пред: 16 часа

loading... Жена од северот на Виетнам родила бебе тешко дури 7,1 килограм и така соборила рекорд во оваа земја, пренесуваат тамошните медиуми. Родителите, разбирливо, биле шокирани со приновата, а таткото на почетокот не верувал на лекарите.

12 поврзани вести »

Од 100.000 ножеви со кои се убиени луѓе направил статуа „Ангел на смртта“ (фото+видео)

Кумановски м. - пред: 16 часа

loading... Уметникот Алфи Бредли ја напуштила работата како градежник и се посветил на несекојдневен проект – решил да направи скулптура од крвави ножеви кои биле користени во бројни убиства во Велика Британија.

2 поврзани вести »

ПАНИКА ВО ЕМИРАТИТЕ: Мистериозен летечки објект прелета преку Дубаи (видео)

Кумановски м. - пред: 16 часа

loading... Светлечки неидентификуван објект е забележан во понеделник над Дубаи. Видео снимката од оваа појава предизвика голем интерес на социјалните мрежи. Поголемиот дел коментаторите велат дека се работи за метеор, некои дека тоа е авион што ...

2 поврзани вести »

Во Куманово почна кампањата „Дискриминација – Не во моето училиште“

Кумановски м. - пред: 17 часа

loading... Општинскиот центар за социјални услуги од Куманово, канцеларијата на заменикот народен правобраниел во соработка со германското друштво за интернационална соработка ГИЗ, започна кампања за подигнување на јавната свест кај учениците до ...

4 поврзани вести »

Од идната година ќе се затворат седум општински депонии во Источиот и Североисточниот регион

Кумановски м. - пред: 17 часа

loading... Источниот и Североисточниот регион први почнуваат со имплементација на студиите за интегрирано управување со отпад. Од наредната година ќе се затворат седум општински депонии и 71 дива депонија во двата региони со што започнува првата ...

15 поврзани вести »

Истекоа роковите за поднесување приговори до ДИК за локалните избори

Кумановски м. - пред: 17 часа

loading... Ноќеска во 2 часот истече рокот за поднесување приговори до Државната изборна комисија за постапката на гласање, сумирање и утврдување на резултати од првиот круг од локалните избори што се одржаа на 15 октомври.

152 поврзани вести »

Се подготвуваат измени на Законот за извршување

Кумановски м. - пред: 17 часа

loading... Се подготвуваат измени на Законот за извршување кои од Комората на извршители најавуваат дека ќе бидат во насока на поголема ефикасност на извршувањето. Претседателот на Комората на извршители Зоран Димов денеска изјави дека со ...

14 поврзани вести »

Почнува вакцинацијата против сезонски грип

Кумановски м. - пред: 17 часа

loading... Вакцинацијата против сезонски грип почнува денеска во центрите за јавно здравје и нивните подрачни единици. Вакцината ги покрива типовите вирус на грип кои циркулираат во северната хемисфера, вклучувајќи го европскиот регион и Македонија, ...

31 поврзани вести »

Европски ден за борба против трговијата со луѓе

Кумановски м. - пред: 17 часа

loading... Националната комисија за борба против трговија со луѓе и илегална миграција денеска ќе го одбележи Европскиот ден за борба против трговијата со луѓе-18 Октомври. Во Скопје денеска на прес-конференција ќе биде промовирана Кампањата за ...

31 поврзани вести »