TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Курир

Го испиша 500-от гол на Меси на својот задник: Бразилската плејбој зајачица се соблече во чест на својот идол! (ФОТО)

Курир - тукушто објавено

Бразилската плејбој зајачица како и поранешна мис Бум Бум, Сузи Кортез одлучи да ја награди првата ѕвезда на Барселона Лионел Меси, кој за време на Ел Класико го постигна својот 500-ти гол во карирерата.

171 поврзани вести »

Кумановци со поддршка на иницијативата „За заедничка Македонија“

Курир - пред: 29 мин

Кумановци и вечерва се приклучија на маршот што го организира иницијативата „За заедничка Македонија“ и повторија дека треба да се организираат избори на кои граѓаните ќе ја отфрлат тиранската платформа.

56 поврзани вести »

Срцето ќе ви затрепери: Фотографијата што го расплака светот (ФОТО)

Курир - пред: 34 мин

Оваа фотографија допре и расплака милиони луѓе ширум светот. Потресната фотографија на социјалните мрежи е објавена од страна на Британката, Џулија Апикела. Таа објави фотографија од септември од нејзината ќерка која што боледувала од рак, а само ...

4 поврзани вести »

ФФМ ЈА КАЗНИ ШКЕНДИЈА: Шест меча без публика по инцидентите на мечот со Вардар

Курир - пред: 50 мин

Тетовска „Шкендија“ следните шест натпревари како домаќин ќе ги одигра без присуство на публика откако Дисциплинската комисија на ФФМ го казни овој клуб. Казната е како резултат на инцидентите што се случија за време на реванш полуфиналето во Купот ...

40 поврзани вести »

Драма во Лондон: Колабираше поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед (ФОТО)

Курир - пред: 1 час

Квинтон Фортјун трчаше на лондонскиот маратон, но само 600 метри пред целта поранешниот дефанзивец на Јунајтед колабираше. Лекарите итно му помогнале, тој во целта влегол со помош на друг маратонец.

3 поврзани вести »

ФОТО: Граѓаните на Валандово со македонски знамиња и пароли јасно и гласно порачаа дека не ја прифаќаат Тиранската ...

Курир - пред: 1 час

Со македонски знамиња и пароли граѓаните на Валандово вечерва преку мирен протест јасно порачаа дека нема да ја прифатат Тиранската платформа креирана во туѓа држава и дека многу наскоро очекуваат нови избори во нашата држава.

34 поврзани вести »

Штипјани масовно порачаа: Тиранската платформа нема да ви помине (ФОТО)

Курир - пред: 1 час

Граѓани на Штип вечерва повторно со масовен марш низ улиците на градот ја изразија својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, со цел да ја искажат својата загриженост за иднината на државата и во одбрана на унитарноста на ...

34 поврзани вести »

Крушевчани порачаа дека единствен излез од кризата се предвремени избори

Курир - пред: 1 час

Крушевчани повторно во голем број излегоа на протест во својот град во знак на поддршка за граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Тие порачаа дека не сакаат двојазична и бинационална држава, како ни дебати кои се вовед во промена на ...

34 поврзани вести »

ФОТО: Граѓаните на Свети Николе преку мирен протест вечерва побараа одржување на нови избори во Република Македонија

Курир - пред: 1 час

Граѓаните на Свети Николе вечерва на мирен протест низ улиците на градот порачаа дека сакаат нови избори за излез од кризата. Тие јасно и гласно вечерва кажаа дека НЕ сакаат двојазичност во нивниот град, како и на целата територија на Македонија, ...

34 поврзани вести »

Гевгеличани масовно на улиците кажаа „НЕ“ за Тиранската платформа

Курир - пред: 1 час

Улците на Гевгелија полни со граѓани кои даваат голема поддршка за граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Гевгеличани уште еднаш порачаа дека не сакаат никакви платформи составени во туѓи држави, кои директно удираат по темелите за ...

2 поврзани вести »

Граѓаните од Неготино побараа предвремени парламентарни избори за крај на политичката криза

Курир - пред: 2 часа

Во Неготино вечерва се одржа протестен марш на кој беше побарано да се отфрли тиранската платформа и да се зачува унитарноста на државата. Пораките ги пренесоа Горан Трајков, кореограф на фолклорниот ансамбл „Ацо Ѓорчев“ и Виктор Најдов, активен ...

56 поврзани вести »

ЗА СРЕЌА И ЗДРАВЈЕ ВО ДОМОТ: Никако не го правете ова- носи несреќа

Курир - пред: 2 часа

Кога лежиме или спиеме на нашиот кревет, нашата потсвест е отворена и апсорбира повеќе енергија. Фенг Шуи, древната кинеска техника за подредување на предметите во просторот, говори дали треба да ставаме нешто под креветот и како тоа влијае на нас.

3 поврзани вести »

Кичевчани бараат свикување на итна собраниска седница на која единствена точка на дневен ред ќе биде распишување на ...

Курир - пред: 2 часа

Пред Домот на културата во Кичево вечерва се одржа протестен марш на иницијативата „За заедничка Македонија“ на кој беше истакнато дека најдобро решение за излез од кризата е одржување на нови парламентарни избори.

56 поврзани вести »

ВИДЕО: Девојка 50 часа бакнуваше автомобил, па и го дадоа бесплатно

Курир - пред: 2 часа

Дилини Јајасурија е победничка на бизарно натпреварување во кое учествуваа 20 луѓе. Таа освои нова КИА Оптима LX. Слични натпреварувања имало и порано. 30 годишната Дилини Јајасурија од Остин, Тексас ја освои новата Киа.

Охриѓани порачаа: Единствениот излез од оваа политичка и економска криза треба да се бара во предвремени парламентарни ...

Курир - пред: 2 часа

Граѓани на Охрид и вечерва протестираа во знак на поддршка за граѓанската инцијатива „За заедничка Македонија“. Тие со марш низ улиците на градот изразија загриженост за иднината на државата и за зачувување на унитарниот карактер на Република ...

56 поврзани вести »

Поддршка од граѓаните на Кочани: Ние сакаме унитарна држава без делби и промени на државните симболи, химна и знаме

Курир - пред: 2 часа

Граѓани на Кочани и вечерва излегоа на протестен марш давајќи поддршка на иницијативата „За заедничка Македонија“. Пред присутните се обрати Стефан Михов Влахов, кој повика на единство кај македонскиот народ бидејќи како што рече, имаме јасна ...

56 поврзани вести »

ФОТО: Реки од народ вечерва во Битола во знак на поддршка на граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Курир - пред: 2 часа

Граѓаните на Битола вечерва повторно излегоа на Широк сокак за да ја дадат својата поддршка на граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА, која бара одржување на нови предвремени парламентарни избори за излез од кризата и отфрлање на Тиранската ...

34 поврзани вести »

Струмичани на нозе: Масовен протест на граѓаните за зачувување на унитарноста на Македонија (ФОТО)

Курир - пред: 2 часа

Струмичани вечерва повторно со масовен протест низ улиците на градот ја дадоа својата поддршка на граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. Тие јасно и гласно вечерва кажаа дека НЕ сакаат двојазичност во нивниот град, како и на целата ...

34 поврзани вести »

Граѓаните на Крива Паланка кажаа големо „НЕ“ за Тиранската платформа

Курир - пред: 2 часа

Кривопаланчани повторно излегоа на протест во знак на поддршка за граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Тие порачаа дека не сакаат никакви платформи составени во туѓи држави и дека единствен излез од кризата се нови предвремени ...

138 поврзани вести »

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Граѓаните по 58 пат протестираа низ улиците на Скопје и побараа нови избори за излез од кризата

Курир - пред: 2 часа

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ и денеска во Скопје одржа протестен марш на кој побара отфрлање на тиранската платформа и одржување на предвремени парламентарни избори. Маршот започна од пред Владата на Република Македонија, ...

138 поврзани вести »