TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Курир

Ќе покрене ли ЈО истрага по допрен глас од српскиот претседател: Кој лиферува и плаќа лажни вести надвор од Македонија?

Курир - пред: 2 часа

Актуелниот српски претседател и поранешен премиер на Србија, Александар Вучиќ целосно ги разоблични исказите на поранешниот српски министер за надворешни работи Вук Јеремиќ, кој ја обвини претходната власт во Македонија за „перење пари во Србија“.

Груевски побара да биде избран нов претседател и раководство кое ќе ја врати ВМРО-ДПМНЕ на власт

Курир - пред: 2 часа

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ донесе Одлука со која што 22 и 23 декември 2017 година ги утврди како датум на одржување на вонредниот 16-ти Конгрес. Вонредниот 16-ти Конгрес на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи во Валандово, а согласно Статутот на партијата ...

130 поврзани вести »

Девојка се обесила вечерва на дрво во Карпош 3?

Курир - пред: 4 часа

Жители од Скопската населба Карпош 3, на социјалните мрежи ја опишуваат страшната глетка која ја забележале пред околу еден час, објави порталот Скопје 24. Во близина на основното училиште Лазо Трповски, позади трговскиот центар “Лептокарија”, на ...

3 поврзани вести »

ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Боксер остана без уво од премногу удари!

Курир - пред: 5 часа

Бокс мечот синоќа во Лас Вегас помеѓу Стивен Смит и Француско Варгас, не го доживеа крајот, откако судиите го прекинале дуелот, затоа што Смит остана без уво. Варгас не го ископира Мајк Тајсон за да му одгризе дел од увото, туку на Смит убвото беше ...

5 поврзани вести »

Се појави забранета снимка: УФЦ-борачка ќе умреше при симнување килограми!

Курир - пред: 5 часа

Полската УФЦ-борачка, Јоана Једрејчук пред две години се припремаше за борба против Џеси Пен, а на припреминете поминуваше низ вистински пекол. Имено, Једрејчук за таа борба мораше да симне дури 10 килограми, а во јавноста се појави снимка која беше ...

3 поврзани вести »

АПЕЛ: Масовното труење на животни мора да престане, отровот на улиците е опасен за сите!

Курир - пред: 5 часа

Социјалните мрежи се преполни со апели да престане масовното труење на животни, кое следи по неколкуте напади од страна на кучиња во кои беа повредени и неколку деца. Отровите на јавните површини се опасни за сите.

26 поврзани вести »

ФОТО: Страшна сообраќајна несреќа вечерва на излезот од Битола кон Прилеп

Курир - пред: 6 часа

Страшна сообраќајна несреќа се случи вечерва околу 22 часот на излезот од Битола пред клучката за Прилеп, објави порталот Маркукуле. Судрени се две возила, при што е причинета голема голема материјална штета, а неофицијално има и повредени.

4 поврзани вести »

Ова се делегатите на ВМРО-ДПМНЕ кои ќе учествуваат на вонредниот Конгрес

Курир - пред: 7 часа

По вечерашната одлука на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ за одржување на вонреден Конгрес, партијата го објави списокот на делегати кои ќе земат учество на истиот. Генералниот секретар на партијата Христијан Мицкоски вечерва изјави дека ЦК донел ...

130 поврзани вести »

Почнува да тече рокот за кандидатури за нов лидер на ВМРО-ДПМНЕ, ќе трае до 21-ви декември

Курир - пред: 7 часа

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ донесе одлука за утврдување на датум, место на одржување и број на делегати на вонредниот 16 Конгрес на партијата, изјави генералниот секретар на ВМРО-ДПМНE Христијан Мицкоски.

130 поврзани вести »

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ одлучи: Вонредниот конгрес ќе се одржи на 22 и 23 декември во Валандово

Курир - пред: 7 часа

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ одлучи партијата да оди на Вонреден конгрес. Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на вечерашната седница донел одлука на 22 и 23 декември во Валандово да се одржи 16-тиот вонреднот конгрес на партијата.

130 поврзани вести »

ВИДЕО: Се запали возило вечерва на Пресека

Курир - пред: 8 часа

Автомобил вечерва се запалил на магистралниот пат Охрид – Кичево на планинскиот превој Пресека, објави ohridnews. Ппоради опожареното возило сообраќајот на оваа делница извесен период беше во прекин, по што е ...

17 поврзани вести »

Никогаш не носи градник пред малите екрани: Италија не се пласираше на СП, но не тагувајте оваа секс бомба ќе ја ...

Курир - пред: 8 часа

Тоа што италијанската фудбалска репрезентација не обезбеди пласман на Светското првенство во Русија идната година не значи дека на мундијалот нема да ги гледаме ниту нивните секси спортски новинарки.

3 поврзани вести »

Фото: Марјана Станојковска направи голема промена во изгледот

Курир - пред: 9 часа

Марјана Станојковска ги изненади гледачите на Ново Лото и следбениците на социјалните мрежи со нов имиџ. Таа направи шишки и го промени ...

5 поврзани вести »

Лидија Вукичевиќ објави фотографија по туширање- градите ѕиркаат под белиот мантил (ФОТО)

Курир - пред: 9 часа

Познатата актерка Лидија Вукичевиќ и овој пат ги израдува своите обожаватели на социјалните мрежи, кога објави фотографија на која позира најверојатно веднаш после туширање. Лидија на себе носи само баде-мантил од под кој ѕиркаат нејзините гради.

2 поврзани вести »

ФОТО: Овие обичаи ги има британското кралско семејство за Божиќ кои не смее да се прекршат

Курир - пред: 9 часа

Британското кралско семејство има свои традиции според кои се води секоја година за Божиќ. Имавме можност да видиме како изгледааат божиќните декорации во домот на кралицата Елизабета во Виндзор, но дали знаете што прават тие за Божиќ и што има на ...

2 поврзани вести »

Шокантно сознание од Хашкиот трибунал по смртта на Праљак

Курир - пред: 10 часа

Слободан Праљак му предложил на Ратко Младиќ да испие отров, пишува “Ало”. – Не е исклучено дека Слободан Праљак му понудил отров на Ратко и го советувал да го испие во живо, ако е осуден на доживотен затвор – потврди Дарко Младиќ, син на Ратко ...

25 поврзани вести »

ВИДЕО: Обилни снежни врнежи во Германија, аеродромите затворени – состојбата драматична

Курир - пред: 10 часа

Западните делови на Германија од попладнево се зафатени од обилни снежни врнежи, кои предизвикаа проблеми во патниот и воздушниот сообраќај. Како што јави ДПА, поради снегот времено е запрен целиот сообраќај на аеродромот во Дизелдорф, чиј ...

6 поврзани вести »

Врачена Нобеловата награда за мир

Курир - пред: 10 часа

На свечена церемонија во седиштето на градската управа на Осло денеска на Меѓународната кампања за забрана на нуклеарното оружје и беше врачена Нобеловата награда за мир за 2017 година. Примајќи ја наградата, претседателката на Кампањата, Беатрис ...

30 поврзани вести »

Бора Чорба пак се разведува: Ни третата не беше среќа!

Курир - пред: 10 часа

Фронтменот на популаната група „Рибља чорба“ Бора Ѓорѓевиќ третпат се разведува! Неговата сопруга Дубравка Милаковиќ неодамна поднела барање за развод. Најголем проблем се нејзината љубомора и неговите чести отсуства од дома.

6 поврзани вести »

Почина Златко Трајковски

Курир - пред: 11 часа

Златко Трајковски Хинки (р. 1960, Скопје – 2017, Скопје), е уметник кој почнувајќи со своето творештво во средината на 80те години од минатиот век, остави голема трага во новите форми на уметнички практики во Македонија, и е еден од членовите на ...

7 поврзани вести »