TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Курир

Француските власти ја корегираа информацијата за бројот на детски жртви во вчерашната сообраќајка

Курир - пред: 14 часа

Откако утринава соопштија дека шест деца загинале во вчерашниот судар меѓу воз и училишен автобус во југозападна Франција, властите ја корегираа информацијата и потврдија дека загинале четири деца, како што беше соопштено вчера.

32 поврзани вести »

Арнаудов: Инволвираноста на Заев во судството е толку очигледна што дури и птиците на небо го гледаат тоа

Курир - пред: 14 часа

Мислам дека инволвираноста на Заев во судството е толку очигледна што дури и птиците на небо го гледаат тоа, и ваквото негово однесување е замајување на македонскиот народ , кажа Ламбе Арнаудов во неговото гостување во политичката емисија „Ѕид“.

Џафери: Промена на името во Собранието, доколку тоа го посака парламентарното мнозинство

Курир - пред: 14 часа

Промена на името може да се направи во Собранието, доколку за тоа изрази желба парламентарното мнозинство, рече претседателот на Собранието Талат Џафери во вчерашната емисија “Патот кон…“ на Алсат – М телевизија.

7 поврзани вести »

Џафери: При апсењето на пратениците за настаните од 27 април се прекршени Уставот и законските процедури

Курир - пред: 14 часа

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери во своето вчерашно гостување на телевизија Алсат, во емисијата „Патот кон“ потенцираше дека МВР и правосудните органи при апсењето на пратениците кои се гонат за настаните од 27 април ...

БРАТСКА ЉУБОВ: Мислеше дека некој ја тепа сестра му, па го прекина натпреварот на најслаткиот начин (ВИДЕО)

Курир - пред: 14 часа

Велат дека љубовта меѓу брат и сестра е нешто нераскинливо, а видеото кое ќе го погледнете во продолжение е уште една потврда за тоа. Девојче се натпреваруваше во боречки вештини, а нејзиниот помлад брат беше особено заштитнички настроен кон неа.

3 поврзани вести »

ВИДЕО: Муслимани протестираа во Струмица

Курир - пред: 15 часа

Веднаш по петочната молитва во струмичката џамија, припадниците на муслиманската заедница одржаа протесетен марш низ улиците на Струмица за поддршка на муслиманската заедница во Израел. Маршот започна пред цркавата ,,св.

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Во нејзината земја ја критикуваат поради облеката, додека остатокот од светот ѝ се воодушевува

Курир - пред: 15 часа

Станува збор за јорданската кралица Ранија која овие денови се наоѓа во Лос Анџелес. Таа пристигнала пред два дена во лежерна комбинација на панталони, маица и крзнен капут во која изгледала одлично.

3 поврзани вести »

Добри вести: Три продолжени викенди во јануари

Курир - пред: 15 часа

На почетокот од 2018-та година, првите три седмици имаме три продолжени викенди по ред, или ќе се работиме по четири денови во неделите. Првиот неработен ден е 1-ви јануари (понеделник). Веднаш потоа следи 8-ми јануари (понеделник) кој е исто така ...

25 поврзани вести »

Изгубила повеќе од 45 килограми, а никогаш не држела диета: Оваа девојка открива пет совети за успешно слабеење

Курир - пред: 15 часа

Џесика Герлог изгубила повеќе од 45 килограми без да се придржува кон строги диети и режими. “Луѓето постојано ме прашуваат како изгубив 45 килограми, што јадам, кои вежби ги практикувам, но да бидам искрена јас никогаш не сум држела диета.

3 поврзани вести »

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ ја бојкотираат седницата на советот во Чешиново- Облешево

Курир - пред: 15 часа

Советниците од советничката група на ВМРО-ДПМНЕ ја бојкотираат седницата на Советот во Општина Чешиново- Облешево. Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија денеска ја напуштија седницата во Чешиново- Облешево во знак на ...

62 поврзани вести »

Кој е најплатениот Македонец- има месечна плата од 227 илјади евра!

Курир - пред: 15 часа

Највисоката годишна бруто плата во Македонија лани е исплатена во приватното здравство и изнесува 167.786.446 денари (2,7 милиони евра), а 25,6 (416.000 евра) милиони денари е највисокиот исплатен бунус од работен однос на годишно ниво, покажуваат ...

46 поврзани вести »

Трагедија во Германија: Се сруши авион (ФОТО)

Курир - пред: 15 часа

Германското обвинителство соопштило дека два државјани на Австрија и еден од Германија загинале во несреќата на малиот авион кој падна во југозападна Германија. Авионот се срушил доцна синоќа во близина на градот Равензбург.

32 поврзани вести »

Работна средба на Јавните комунални претпријатија

Курир - пред: 16 часа

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ соопштува дека вчера во организација на АДКОМ – Здружение на даватели на комунални услуги на Р.Македонија, во Скопје во хотелот Холидеј Ин, се одржа работна средба на Генералните директори на ЈКП (Јавни ...

Нејзината внука се засрамила: Баба накитила елка, па станала вистински хит на интернет поради украсите што ги ставила ...

Курир - пред: 16 часа

Новогодишната елка на една баба од Ирска станала целосен хит на интернет, бидејќи нејзината внука објавила фотографии од украсите кои бабата ги поставила. Алекс ѝ помагала на својата 74-годишна баба да ја накити својата елка, но одеднаш ја ...

33 поврзани вести »

21 декември неработен за припадниците на турската заедница

Курир - пред: 16 часа

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ, 21 декември 2017 година (четврток), Денот на настава на турски јазик е неработен ден за граѓаните припадници на турската заедница во Република ...

25 поврзани вести »

Притвор за две лица од кичевско за производство и продажба на марихуана

Курир - пред: 16 часа

Полициската станица Кичево поднесе кривична пријава против А.А.(45) и Е.А.(47), двајцата од кичевското село Аранѓел поради основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни ...

9 поврзани вести »

ВИДЕО: Се лизнала и паднала, но се изненадила кога видела кој излегол од автомобилот да и помогне

Курир - пред: 16 часа

Необичен момент бил уловен од камерата на Дејв Кордоз во англискиот град Ватфорд. Тој снимил жена кој одејќи по тротоар во еден момент се лизга и паѓа на грб, но во тој момент запира автомобил.

Салах и Гвардиола најдобри за месец ноември во Премиер лигата

Курир - пред: 16 часа

Фудбалерот на Ливерпул Мохамед Салах и менаџерот на Манчестер Сити Пеп Гвардиола се добитници на наградите за месец ноември во Премиер лигата. Салах на четирите натпревари во ноември за Ливерпул постигна седум голови и во моментов со 13 голови е прв ...

5 поврзани вести »

Куче скитник искаса маж во Сопиште

Курир - пред: 16 часа

А.А.(34) од Скопје вчера пријавил дека околу 13:30 часот на ул. „Христо Татарчев“ во близина на зградата на општина Сопиште, бил каснат од страна на куче скитник во пределот на десната ...

82 поврзани вести »

Бројот на жртви во судирот на воз и школски автобус во Франција се зголеми на шестмина

Курир - пред: 16 часа

Бројот на жртви во судирот на воз и школски автобус на југ во Франција се зголеми на шест, изјави извор близок до истрагата. Несреќата се случи синоќа кога воз удри во автобус на премин во градот Перпињон.

32 поврзани вести »