TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Курир

ТРАГЕДИЈА: Силниот земјотрес од 6,5 степени зема неколку жртви

Курир - пред: 23 часа

Неколкумина загинаа во силниот земјотрес, со интензитет од 6,5 степени, според Рихтеровата скала, што денеска го погоди индонезискиот остров Јава. Земјотресот предизвика големи материјални штети. Засега бројот на загинати не е познат.

27 поврзани вести »

Хрватите добиле по 10.000 евра за да го запалат Белград?!

Курир - пред: 1 ден

Тројца од шесттемина хрватски државјани кои учествувале во масовната хулиганска пресметка на јужната трибина на стадионот на Партизан во текот на „вечното“ дерби биле платени за да учествуваат во тепачката, пишува весникот „Блиц“.

58 поврзани вести »

Фотографија од загаденото Скопје е фотографија на денот на „Гардијан“

Курир - пред: 1 ден

Фотографија на која се гледаат две згради во Скопје во смог, на Роберт Атанасовски Гардијан ја прогласи за фотографија на денот. Гардијан ги објавува топ фотографиите од светот кои го одбележале денот.

7 поврзани вести »

ВИДЕО: Маж виси на 23. кат додека пламени јазици се над него, неговата борба за живот никого нема да остави рамнодушен

Курир - пред: 1 ден

Снимката од станбена зграда во која избил пожар и човекот кој виси на 23-тиот кат во обид да се спаси, никого нема да остави рамнодушен. На видеото се гледа како пожарот зафатил стан во зградата во кој се наоѓал човек, кој веднаш по избувнувањето ...

8 поврзани вести »

Игор Рамбо падна во рацете на полицијата: Убиецот уапсен благодарение на сообраќајка

Курир - 15.12.2017

Србинот Игор Вацлавиќ, познат како Игор Рамбо, ноќеска бил уапсен во Шпанија, а на неговото апсење му претходело тројно убиство. Светските медиуми јавуваат дека Игор Рамбо, за кого долго трага италијанската полиција, бил откриен во Шпанија ...

Влезете во внатрешноста на ова чудо: Ова е најскапата зграда која САД ја направиле вредна милијарда долари (ФОТО+ВИДЕО)

Курир - 15.12.2017

Наместо бариера пред зградата се поставени мали жардињери со цвеќе и клупи, како и рибници. Во Лондон е отворена новата американска амбасада, а она што најмногу изненадува е што нема заштитна ограда и што пред неа се поставени клупи за седење.

Исповед на жена која што побегнала од логорите на Ким: И бремените жени ѕверски ги измачуваат, а со мртвите тела ранат ...

Курир - 15.12.2017

Џи Хјеон-А успеала после четвртиот обид да побегне од Северна Кореја, па сега раскажува за застрашувачките сцени од измачувањето на жените од севернокорејските затвори. Таа раскажува дека ја натерале да абортира после депортацијата од Кина во ...

27 поврзани вести »

ПОДГОТВЕТЕ СЕ: Голема промена на времето

Курир - 15.12.2017

Од утре попладне под влијание на нов влажен бран ќе има врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни во западните и источните делови. Во ноќните часови на планините ќе врне снег, а во недела ќе има врнежи од слаб снег и на некои повисоки места, особено на ...

Вистинска среќа е што остана жив: Нуркач за малку остана без глава откако му се појави огромна ајкула (ВИДЕО)

Курир - 15.12.2017

Група нуркачи беше во подводна авантура во Јужна Африка кога еден од нив се најде во доста незгодна ситуација. Голема бела ајкула му помина покрај главата и се чини беше спремна да го гризна.

4 поврзани вести »

Каков Роналдо, каков Меси- еве што изјави Марадона за двете најголеми фудбалски ѕвезди

Курир - 15.12.2017

Аргентинската фудбалска легенда, Диего Марадона повторно имаше интересни коментари, како и секогаш беа наменети за неговиот сонародник, Лионел Меси, но и за Кристијано Роналдо. „Кристијано Роналдо најдобар фудбалер, сигурно се шалите“, рече Марадона.

22 поврзани вести »

Соња и Аца Лукас се смирија- ќе ја дочекаат Нова Година заедно

Курир - 15.12.2017

Аца Лукас после скандалот со Соња поради нејзината наводна афера со Марко Јариќ и неговите афери со Бранислава Пашајлија и многу други што продефилираа низ неговиот живот, беше решен да се разведе од Соња и со неа да ги расчисти сите односи ...

Ротвајлерот од Вардариште сепак нема да биде усмртен

Курир - 15.12.2017

Како што пишуваат граѓаните на социјалните мрежи не е точна информацијата дека 9 месечната женка ротвајлер која беше фатена од шинтерската служба ќе биде успиена. -Точно е дека 9 месечнава ротвајлерка се нашла на погрешно место и време и е заловена ...

51 поврзани вести »

Илиоски: Тука сме бидејќи хунтата спроведува неправда, нема да се откажеме бидејќи правдата е на наша страна

Курир - 15.12.2017

Пред Министерството за правда на протестот организиран од ВМРО-ДПМНЕ се обрати Зоран Илиоски, тој кажа дека ова Министерство може слободно да се нарече дека е за неправда. -Тука сме бидејќи од кога хунтата е дојдена на власт во Република Македонија, ...

Трајковски: Бараме итно и неодложно ослободување на сите 47 луѓе, две малолетни дечиња неправедно се оставени без ...

Курир - 15.12.2017

Денеска на протестот организиран од ВМРО-ДПМНЕ пред Министерството за правда пред граѓаните се обрати Александар Трајковски. Тој говорот го започна со цитати од писмото на Христо Узунов до неговата мајка и порача „главата горе Македонци, правдата и ...

Го запалила сопругот, а љубовникот го полила со киселина: Нешто неверојатно го уништи нејзиниот план за совршено ...

Курир - 15.12.2017

Начинот на кој една медицинска сестра во Индија сакала да се реши од својот маж и да го продолжи животот со љубовникот повеќе личи на сценарио за трилер отколку на она што навистина се случува во индиските вести.

СТАНЕТЕ ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ: Утре од 12 часот граѓански протест пред Владата поради енормното загадување

Курир - 15.12.2017

Станете за чист воздух , под ова мото група на граѓани утре организира протест поради критичното ниво на аерозагадувањето во Скопје и Македонија. Протестот ќе се одржи пред Владата на Република Македонија.

118 поврзани вести »

Рама: Нема одложувања за албанскиот јазик

Курир - 15.12.2017

Заедничкиот состанок на владите на Албанија и Македонија се одржува денес во Поградец. На состанокот на двата кабинети, двајцата премиери Еди Рама и Зоран Заев одржаа отворени говори за медиумите.

66 поврзани вести »

Србов: Добриот политичар внимава како ќе влезе во историјата, Никола Груевски тоа добро го знаеше

Курир - 15.12.2017

Во статус на Фејсбук Никола Србов, вели дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски може да се каже дека досега бил најуспешниот лидер на партијата, кој покрај доброто раководење, покрај заштитата на државните интереси во надворешната политика, ...

2 поврзани вести »

Ѓорчев: Веќе 6 месеци не се прави ништо освен неосновани апсења, притвори и затвори, а нема ниту една фабрика или ...

Курир - 15.12.2017

Во овие 6 месеци во Македонија не се прави ништо освен што се апси, се уапаѓа по домови, што се праќаат луѓе по притвори и по затвори, истакна Влатко Ѓорчев во гостувањето на Алфаскоп. Тој притоа ги повика граѓаните да се сетат на една работа која ...

7 поврзани вести »

Капење во пари: Новогодишни ритуали кои ќе ви помогнат да се збогатите следната година

Курир - 15.12.2017

Новогодишната ноќ има неверојатно силна енергија која може радикално да го промени вашиот живот. Дали сакате Новата година да биде попродуктивна од оваа, особено на финансиски план? Тогаш направете некои од овие ритуали: Две комбинации – ако имате ...