TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Курир

Скриени “IPhone” кодови за кои многумина не ни чуле

Курир - пред: 22 часа

Некои од скриенитекодови ви овозможуваат многу интересни и чудни работи. Ова се седумте iPhone скриени кодови, за кои знаат само дел од корисниците на мобилните телефони на “Apple”. Пред да започнете да ги впишувате овие кодови во вашиот телефон ве ...

4 поврзани вести »

Саудиска Арабија по 35 години ги отвора кино салите!

Курир - пред: 22 часа

Саудиска Арабија соопштува дека ќе ја укине повеќедецениската забрана за посета на кино салите во рамките на социјалните реформи кои ги спровдува саудискиот принц Мохамед бин Салман, а кој ќе направи потреси во ултраконтраверзното кралство, оценува ...

14 поврзани вести »

Пиштол пронајден во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“

Курир - пред: 22 часа

Пиштол „Глок 17 “ калибар 9 мм бил пронајден вчера во Клинички центар „Мајка Тереза“. Од полицијата информираат дека пронајдениот пиштол е во сопственост на Х.И. (31) кој од него бил одземен пред два дена во 15 часот во комплексот „Мајка Тереза“ од ...

21 поврзани вести »

Переира го менува Вилаш-Боаш на тренерското место во Шангај

Курир - пред: 22 часа

Поранешниот тренер на Порто, Витор Переира го замени Андре Вилаш-Боаш на тренерската позиција во кинескиот фудбалски клуб Шангај. Перира ќе има за цел да ја спречи доминацијата на Гуангжу кој е кинески шампион во последните седум сезони.

4 поврзани вести »

Англиската кралица Чакаровски, Заев го направил министер уште на 16 ноември!

Курир - пред: 23 часа

Ако баба лаже, трап не лаже –заменикот министер за здравство Гоце Чакаровски добил овластувања на министер уште пред еден месец. Заменик министерот за здравство, Гоце Чакаровски, во синоќешното гостување на емисијата Топ тема на телевизија Телма, се ...

46 поврзани вести »

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ со интензивни средби со меѓународни претставници, остварена средба и со претставник на ОБСЕ

Курир - пред: 23 часа

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Горан Манојловски денес информираше дека овие денови пратениците на ВМРО-ДПМНЕ имале интезивни средби со повеќе меѓународни претставници, а воедно и со повеќе лица кои што се директно засегнати во овој процес.

36 поврзани вести »

Машиновозачите децидни: Штрајкот продолжува, возовите нема да сообраќаат додека не се доисплатат платите

Курир - пред: 23 часа

Машиновозачите ќе продолжат со штрајкот се додека не им се исплати вториот дел од платата за октомври, порача Душко Чакаровски, машиновозач во Македонски железници АД Транспорт на денешната прес-конфеенција.

46 поврзани вести »

Скапа е нејзината бунда од визон, но овој блам баш е евтин (ФОТО)

Курир - пред: 23 часа

Изданието во бело на српската пејачка Тина Ивановиќ е само вовед во она што следи. На оваа фотографија се гледа она што се гледа, како и што можеше да види публиката тој ден во студиото, зошто пејачката и не внимаваше премногу како седи.

По 171 година, телеграмите во Белгија заминуваат во историјата

Курир - пред: 23 часа

Од 29 декември, најголемиот телекомуникациски оператор во Белгија, Проксимус, ќе прекине со работата со телеграми, соопшти компанијата. Телеграфските услуги во земјата ги имале своите почетоци пред 171 година, кога во 1846 година беше воведена ...

5 поврзани вести »

ФОТО: Важи за една од најелегантните актерки, никој не ја препознал кога вака се прошетала низ центарот на градот

Курир - пред: 23 часа

Во ова издание, се прошета низ градот и никој не сфати дека популарната актерка поминува покрај нив. Никол Кидман (50) се појави на улиците на Лос Анџелес во едно непрепознатливо издание. Од нежна, кревка и секогаш елегантна русокоса, актерката ...

Тоа е животот на СДСМ: Политички игри наместо грижа за лицата со цистична фиброза!

Курир - пред: 23 часа

Владата на СДСМ предводена од Зоран Заев и покрај тоа што ветуваа живот за сите граѓаните, повеќе од очигледно е дека за здравството не водат никаква грижа. Во оваа област очигледно е дека владее хаос и тоа го чувствуваат сите граѓани.

ФОТО: Незапаметен ветер во БиХ, летаа кровови и дрва

Курир - пред: 23 часа

Делови на Босна и Херцеговина од синоќа се зафатени со бура и силен ветер, кои предизвикаа голема материјална штета. Од јачината на ветрот искорнати се дрвја, кровови на куќи и згради. Се уште нема информации за повредени лица, а според податоците ...

9 поврзани вести »

Внуката на Тито влезе во филм- тврди дека нејзиниот дедо ѝ го дал името на Македонија

Курир - пред: 23 часа

Случајно или не, токму на денот кога во Брисел се собраа медијаторот за името Метју Нимиц и преговарачите Васко Наумовски и Адамантиос Василакис, грчкиот весник „Катимерини“ објави видување од внуката на Тито, Светлана Броз, во кое таа тврди дека ...

10 поврзани вести »

СЕ ОГЛАСИ: Еве како сопругата на Оливер Драгојевиќ реагираше на лажната вест за негова смрт

Курир - пред: 1 ден

Порталот Сплитски дневник во саботата објави лажна информација дека хрватскиот пејач Оливер Драгојевиќ починал. Социјалните мрежи без преплавени од коментари и проштални пораки, што го шокираше семејството на Оливер кој боледува од рак на белите ...

6 поврзани вести »

ФОТО: Кога таа ќе облече мини сукња, помината е секоја граница на добар вкус

Курир - пред: 1 ден

Мараја Кери (46) во петокот уживаше со своето помладо момче Брајан Танака (33), а покажа и уште еден новитет. Овие денови многу се зборува за Марија, од модни промашувања, па се до фотошоп промашувања.

2 поврзани вести »

Два силни земјотреса регистрирани во Иран

Курир - пред: 1 ден

Нов силен земјотрес со интензитет од 6,2 степени според Рихтеровата скала е регистриран во југоисточниот дел на Иран, само неколку часа откако земјотрес со магнитуда од шест степени го погоди западниот дел на земјата.

38 поврзани вести »

Мајка ја присилувала малолетната ќерка на полови дејствија со 60 годишен маж

Курир - пред: 1 ден

Полициската станица Дебар поднесе кривична пријава против Б.Б. (60) поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „полов напад врз дете кое не наполнило 14 години“. -Во кривичната пријава е опфатена и А.К.

21 поврзани вести »

Семеен портрет: Натали за првпат го покажа бебето – трите сестри Грубовиќ позираа со ќерките! (ФОТО)

Курир - пред: 1 ден

На 27-ми септември во една приватна скопска клиника со своето прво дете се породи поранешната Бинго девојка Натали Грубовиќ, која на свет донесе девојче. Убавата вест инстантно ги преплави домашните медиуми, иако претходно Натали ги избегнуваше ...

8 поврзани вести »

Малолетничка тешко повредена во сообраќајка во Неготино, пренесена во Ургентен

Курир - пред: 1 ден

Петнаесет годишно девојче е тешко повредено во сообраќајна несреќа која вчера околу 17:20 часот се случила на улицата „Индустриска“ во Неготино. Од полицијата информираат дека патничко возило „Фолксваген поло“ со кавадаречки регистарски ознаки, ...

21 поврзани вести »

Турски националисти упаднаа во црквата Света Софија во Истанбул

Курир - 12.12.2017

Турски националисти упаднаа во црквата Света Софија во Истанбул, во знак на протест поради признавањето на Ерусалим за престолнина на Израел од страна на американскиот претседател Доналд Трамп, јави грчкиот весник „Та неа“.

7 поврзани вести »