TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lady

НАРОДНИ ВЕРУВАЊA: Ако на денот на венчавката паѓа дожд, што ве чека во животот?

Lady - пред: 50 мин

За љубовта и свадбите во народот има многу верувања. Ова се некои од нив: Кога двајца ќе се удрат со главите во желба да подигнат нешто, ќе се засакаат. Ако секогаш јадеш сè од чинијата, ќе имаш убав/а маж или жена.

Овие 2 хороскопски знаци изневеруваат најмногу

Lady - пред: 50 мин

Понекогаш комуникацијата со сите мажи се чини комплицирана и невозможна, но вистината е дека постојат неколку мажи, претставници на определени хороскопски знаци кои се вистинско чудо и сигурно треба да внимаваш со нив, бидејќи постои опасност да ви ...

8 поврзани вести »

Србин украл икона од Битола поради која не можел да заспие. Погледнете што се случило потоа

Lady - пред: 1 час

Икона посветена на Богородица од 1748 година, која според мотивите се нарекува „Достојно ест“, првпат била насликана во светогорските манастири. Таа икона била украдена пред неколку децении од црква во Битола, по што преку шверцерски пат и ...

8 работи кои мажите ги мразат во позата 69

Lady - пред: 1 час

За многу луѓе позата 69 е нешто што едноставно никогаш не би направиле. Има и луѓе кои ја сакаат, но има и такви чија психа едноставно не може да ја прифати. 69 е поза која истовремено носи многу задоволство, но има и работи кои луѓето мразат во неа.

Водителката Јелена Спенџарска им се врати на колегите

Lady - пред: 21 часа

Водителката Јелена Спенџарска им се врати на колегите. Таа синоќа заедно со колегите беа на свадбата кај нејзината поранешна колешка од Канал ...

4 поврзани вести »