TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ladybook

Како изгледа Хајди Клум без шминка?

Ladybook - пред: 50 мин

Хајди Клум е една од најпознатите и најуспешните модели во светот, со долгогодишна кариера и успешна работа зад себе. Поради својата популарност таа постојано е фотографирана каде и да се појави.

4 поврзани вести »

Најубавите фотографии од славните парови на денот на запросувањето

Ladybook - пред: 2 часа

Погледнете ги едни од најубавите фотографии кои познатите личности ги имаат споделено на своите профили на Инстаграм од денот кога го кажале судбоносното ...

Кендал Џенер заводлива како Мерлин Монро за списанието „Love“

Ladybook - пред: 3 часа

21-годишниот модел танцуваше заводливо, со фризура и црвен кармин како Мерлин Монро, круна на главата и разголен поголемиот дел од телото за списанието Love . На нивниот профил на Инстаграм објавено е видеото во кое Кендал изгледа како дама од ...

3 поврзани вести »

Кои познати личности не користат мобилни телефони?

Ladybook - пред: 4 часа

Дали би можеле да го замислите животот без вашиот мобилен телефон? Овие познати личности уживаат во тоа што не користат мобилни телефони и сметаат дека тие предизвикуваат непотребна опседнатост.

Ѕвезди кои биле во љубовна врска пред да станат познати

Ladybook - пред: 4 часа

Љубовните врски се многу популарни во Холивуд бидејќи секојдневно се појавуваат нови славни парови, а некои одлучуваат да стават крај на својата врска. Во денешно време, благодарение на технологијата, постојано сме во тек за тоа кој со кого е во ...

Претстава и маскенбал забава во игротека Бајка оваа недела

Ladybook - пред: 1 ден

Игротека „Бајка” оваа недела ве поканува на претстава и маскенбал забава, како и на слободни активности и дружење во останатите денови. Во понеделник (27.03.2017) од 18:00 часот ќе се одигра претставата „Пролетна приказна”.

Познати дами кои јавно признаа дека се бисексуалки

Ladybook - 27.03.2017

Познатите личности и нивните љубовни врски се честа тема на разговор. Дел од похрабрите ѕвезди јавно ја признаа својата сексуалност, додека некои сè уште ја држат во тајност. Погледнете кои од познатите познати дами јавно ја признаа својата ...

2 поврзани вести »

47-годишна жена која го привлече вниманието на сите со фотографиите на Инстаграм

Ladybook - 27.03.2017

Се работи за дама по име Жаклина, којашто е заљубена во модата и која покрај тоа што има 47 години изгледа младолико и има тело какво што би посакала секоја девојка. Жаклина на Инстаграм е потпишана realfashionist и секојдневно објавува фотографии ...

3 поврзани вести »

Погледнете го новиот спот на Шакира и принц Ројс за песната „Deja Vu“

Ladybook - 27.03.2017

Шакира е добро позната по својот талент за танцување, а во новиот спот за песната Deja Vu повторно освојува со своите неверојатни движења на телото. 40-годишната пејачка танцува заедно со 27-годишниот пејач, танц кој потекнува од Доминиканска ...

2 поврзани вести »

Шерил и Лиам Пејн ја споделија првата фотографија од своето синче

Ladybook - 27.03.2017

Минатиот месец Шерил официјално потврди дека е бремена, а минатата недела таа и Лиам му посакаа добредојде на своето синче. Познатата пејачка објави фотографија на својот профил на Инстаграм од Лиам како го држи раце нивното синче и со тоа ја ...

3 поврзани вести »

Како изгледа денес ќерката на Еминем?

Ladybook - 27.03.2017

Сигурно се сеќавате на познатите песни на Еминем во кои тој ја спомнуваше својата малечка ќерка Хејли Џејд. Еминем отсекогаш зборувал дека неговата ќерка е негова голема инспирација, а едни од најпознатите песни каде што ја спомнува неа се Hailie's ...

9 поврзани вести »