TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ladybook

15 познати личности кои биле посвоени

Ladybook - пред: 2 часа

Секојдневно дознаваме нови работи за познатите личности. Кој со кого започнал љубовна врска, кој пар стапил во брак, кои одлучиле да се разведат, кои се радуваат на новиот член на семејството и слично.

Неверојатни пакувања за храна кои навистина ќе ве воодушеват

Ladybook - пред: 21 часа

За поголемиот дел од луѓето, пакувањата за храна се само работи кои ќе им помогнат да ја чуваат храната. Но, овие фотографии ќе ви ја отворат вратата кон еден нов свет, во кој пакувањата за храна се многу повеќе! Низ светот постојат голем број на ...

3 поврзани вести »

Нови заводливи вкусови сладолед во Hotel Russia & Spa

Ladybook - пред: 21 часа

Летото е незамисливо без омилениот, ладен десерт – сладоледот. На заводливите вкусови сладолед им се препуштаме без грижа на совест затоа што е познато дека е богат со калциум, витамини и антиоксиданси, доколку е подготвен на вистински начин.

26 поврзани вести »

Попусти и голема забава со бесплатни коктели викендов на Late night shopping

Ladybook - пред: 22 часа

Skopje City Mall Ви го најавува големиот „Late Night Shopping“ со големи попусти и возбудлива програма, кој и оваа година ќе понуди одлична забава и поинакво шопинг искуство. Late night shopping-от започнува во петок на 23ти јуни од 18 часот и ќе ...

14 поврзани вести »

Лежерно лето - идеи за комбинирање на сукњи

Ladybook - пред: 23 часа

За потополна удобност и пријатно чувство, ова лето одбирајте долги широки сукњи. Ваквите модели се идеални и можете да ги носите во секој дел од денот, без разлика дали одите на работа, на кафе со пријателките, на деловен состанок, на забава и ...

7 поврзани вести »

Книги кои можете да ги читате ова лето

Ladybook - пред: 1 ден

Летните денови се идеални за читање на добра книга, па затоа ова лето искористете го да уживате во страниците на книга којашто нема да можете да ја оставите ни за миг. Во оваа галерија можете да погледнете предлог книги кои се одлични за читање ова ...

Најдобрите монохроматски комбинации на Џиџи Хадид

Ladybook - 22.06.2017

Џиџи Хадид е познато по тоа што обожава да се облекува во една боја од глава до петици. Погледнете едни од најдобрите нејзини монохроматски ...

6 поврзани вести »