TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ladybook

8 работи кои не треба да ги носите кога патувате со авион

Ladybook - пред: 17 часа

Кога патувате со авион, без разлика на тоа дали летот е подолг или пократок, сепак е важно да се чувствувате удобно за време на патувањето и да не предизвикате некаква непријатност. За секогаш да имате одлично патување, потребно е да знаете кои осум ...

Ретки фотографии од познатите личности кои треба да ги видите

Ladybook - пред: 17 часа

Кога гледате во старите фотографии, секогаш можете да почувствувате носталгија и да се потсетите на некои стари, убави времиња. Секоја стара фотографија има приказна, без разлика дали е тоа љубовна, среќна, надежна, тажна или славна.

7 работи кои треба да ги правите ако имате проширени вени или висок крвен притисок

Ladybook - пред: 18 часа

Речиси секоја личност понекогаш има студени стапала или чувствува вкочанетост во прстите на нозете и рацете. Ако често ви се случува да имате вакви или слични проблеми, тогаш ви е потребна помош.

9 одлични совети за заштита на кожата од студеното време

Ladybook - пред: 20 часа

Се ближи почетокот на зимата и температурите постојано се намалуваат, со што студеното и суво време негативно влијае на кожата. Потребното количество на витамин Д кое вашата кожа го добива во текот на топлите месеци е значително намалено во зимските ...

5 поврзани вести »

Трендови за маникир за оваа зима

Ladybook - 21.11.2017

Грижата за ноктите е навистина важна, бидејќи покрај тоа што треба да се грижите за здравјето на вашите раце, сепак треба да се трудите да ги одржувате ноктите убави. Рацете многу често се дел од телото кој е во центарот на вниманието, па поради тоа ...

5 поврзани вести »

Причини зошто јогата е одлична за бремените жени

Ladybook - 21.11.2017

Зошто бремените жени треба да практикуваат јога? Запознавање на телото Во текот на бременоста, вашето тело се менува и јогата е одличен начин да дознаете како да се запознаете и да ги следите промените кои ви се случуваат.

7 секс позиции за повозбудлив оргазам

Ladybook - 21.11.2017

Каков е вашиот интимен, љубовен живот? Познато е дека поголемиот дел од дамите имаат проблем со доживувањето на оргазам, а кај оние кои ја имаат таа среќа да доживеат оргазам, тоа се случува многу поретко.

11 поврзани вести »