TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Локално

МВР демантира!

Локално - тукушто објавено

Времето на злоупотреби на МВР за партиски цели заврши со промената на власта Нема прислушување Министерството за внатрешни работи повторно демантира дека се прислушкуваат членови на раководство на некоја политичка партија. Тоа не е точно.

57 поврзани вести »

(ФОТОГРАФИИ) Еве ја вистинската причина зошто Вилијам толку не го посакувала третото дете: Излегоа информации дека не е ...

Локално - тукушто објавено

За прв пат гласините за тоа дека војвотката е во интересно положба се појавија кога таа откажа посетата на лондонски детски центар. Малку потоа медиумите разрбраа дека Кејт е во болница, но никој не знаеше за вистинската причина за тоа.

2 поврзани вести »

Во Косово избрани 19 од вкупно 38 градоначалници

Локално - пред: 29 мин

На седмите по ред локални избор, што вчера се одржаа во Косово, по пребројувањето на сите гласачки кутии, прозлегува дека од вкупно 38 општини, во првиот круг градоначалници се избрани во половина од нив.

50 поврзани вести »

(ВИДЕО ВО ЖИВО): Реформаторите со прослава на Денот на ВМРО

Локално - пред: 45 мин

Иницијаторите за реформи во ВМРО-ДПМНЕ со свечена прослава на 23 октомври, Денот на ВМРО, информира а1он. Под мотото „Слободни, солидарни, обединети“ тие ги повикаа граѓаните заедно да го прослават овој ...

161 поврзани вести »

Андонов: МВР призна дека го прислушува врвот на ВМРО

Локално - пред: 45 мин

Полицијата под контрола на СДСМ призна дека врши систематско следење на комуникациите на политичарите од ВМРО-ДПМНЕ, изјави Оливер Анднов од ВМРО-ДПМНЕ. -Тоа што го прави МВР е легално и со наредба од судот преку Јавното обвинителство, а токму ...

57 поврзани вести »

МВР демантира дека прислушува политички партии

Локално - пред: 45 мин

Министерството за внатрешни работи денеска ги демантираше тврдењата на Оливер Андонов од ВМРО-ДПМНЕ дека МВР прислушува членови на раководство на некоја опозициската политичка партија. – Тоа не е точно.

57 поврзани вести »

The Hill открива ужасна шпионска драма: Руска агента сакала да ја дојде до Хилари Клинтон

Локално - пред: 45 мин

Американските медиуми одлучија да му раскажат на светот за шпионската драма за тоа како во 2009 година до Хилари Клинтон се обидела “да дојде” шпионка на руските специјални служби за да добие податоци за поранешниот претседател на САД Бил Клинтон и ...

2 поврзани вести »

Села: Јас бев 61-от пратеник кога се избираше претседател-Албанец на собранието, а Ахмети не беше таму

Локално - пред: 1 час

Лидерот на Алијансата за Албаните, Зијадин Села, кој е кандидат за градоначалник на Струга, синоќа во струшко Ливада истакна дека неговата партија е заслужна за отворање на албанското национално прашање во Македонија, потенцирајќи го изборот на ...

3 поврзани вести »

Москва: Пукано кон вицепремиерот Рогозин

Локално - пред: 1 час

Московската полиција трага по криминалец кој пукал кон станот на заменик-претседателот на Владата на Руската Федерација Дмитриј Рогозин, соопшти Рен ТВ. Инцидентот се случил минатата сабота, 14 октомври, но сега не е познат сторителот.

3 поврзани вести »

Заев: Повеќе средства за руралните општини

Локално - пред: 1 час

Лидерот на СДСМ Зоран Заев и кандидатот за градоначалник на Старо Нагоричане од Коалицијата предводена од СДСМ Жаклина Јовановска побараа поддршка од жителите за вториот круг од локалните избори.

60 поврзани вести »

(ВИДЕО) Груевски и Захариев на средби со граѓани во Три Чешми и Баби

Локално - пред: 1 час

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за Општина Штип и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски попладнево имаа средби со граѓаните од штипските населби Три Чешми и Баби. Захариев во своето обраќање пред жителите на приградската населба Три ...

5 поврзани вести »

Кај скопјанец откриен арсенал оружје и муниција

Локално - пред: 1 час

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија, до скопското Основно јавно обвинителство поднесе кривична пријава против З.Г. (57) од Скопје поради основано сомнение дека сторил две кривични дела „неовластено изработување, ...

18 поврзани вести »

Папараци: Никола Саркози фатен како џогира низ улиците на Атина

Локално - пред: 2 часа

Поранешниот француски претседател Никола Саркози беше фатен од папараците, како утрово низ улиците на грчката престолнина Атина џогира . 62-годишниот политичар се облекол во кратки сини шорцеви .

Жените пред, за време и по доживувањето на оргазам

Локално - пред: 2 часа

Добивањето оргазам никогаш не било јавно … до сега. Бразилецот Маркос Алберти ги отстрани сите граници со нов проект кој ги прикажува жените пред, за време и по оргазмот. Токму 22 жени учествуваат во проектот за намалување на бариерите околу ...

4 поврзани вести »

Пуџдемон доби понуда за засолниште во Франција

Локално - пред: 2 часа

Мала група луѓе кои се залагаат за автономија, со седиште во близина на шпанската граница во Франција, му понуди засолниште на Карлес Пуџдемон. Претседателот на Комитетот за самопрогласување Северна Каталонија Роберт Касановас изјавил дека има вила ...

48 поврзани вести »

Управниот суд објави одлуки за 16 одбиени тужби за првиот круг од локалните избори

Локално - пред: 2 часа

zgradata na upraven sud Судечките совети на Управниот суд донеле одлуки за сите 28 тужби од политичките партии поднесени од политичките партии против решенијата на Државната изборна комисија (ДИК) за приговорите за првиот круг од локалните избори.

24 поврзани вести »

10 факти за најраспространета канцерогени бактерија која ја носи секој втор човек

Локално - пред: 2 часа

Според податоците на СЗО од 60% од населението на Земјата се носители на бактеријата Helicobacter pylori. За проблемот H. pylori се знае неколку, но истражувањата на оваа подмолно, мутирачка, онкогенна бактерија не запираат ниту за ден и се ...

Супериорност во сензори: САД ќе го модернизираат Ф-18 за да му се спротивстават на Су-57

Локално - пред: 2 часа

Познатиот воен аналитичар Дејв Маџумдар во изворна статија за The National Interest соопшти дека САД се зазеле да ги надградат своите стари борбени авиони F / A-18E / F Super Hornet, за да можат да се спротивстават на руските Су-57.

Скандал во Албанија: Соработници на Рама поврзани со нарко шверц

Локално - пред: 2 часа

Италијанската полиција до албанските власти испратила документи и транскрипти на 400 страници од прислушувани разговори, од кои произлегува дека неколку блиски соработници на албанскиот премиер Еди Рама, меѓу кои и Саимир Тахири, министер за ...

6 поврзани вести »

Киев е подготвен да купи руски гас, но сака да ја премести преносот на европскиот транзит

Локално - пред: 2 часа

Украина е подготвена да ја разгледа можноста да го обнови купување на гас директно од Русија, но со услов дека се премести точката за пренос на обемот на гас за европските потрошувачи од западната на источната граница на земјата.

2 поврзани вести »