TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Локално

Јаневски: Условите беа катастрофални, но ние не одигравме добро

Локално - пред: 8 часа

Тренерот на Вардар Чедомир Јаневски оправдување за денешниот пораз од Победа најде во лошиот терен на стадионот „Могила“ во Прилеп. – Ако ја преземав вината со Реал Сосиедад, денеска не можам ништо да преземам.

14 поврзани вести »

27 април – истрага за наредбодавачите, а потоа за сторителите

Локално - пред: 9 часа

Прво треба да се истражи кој е наредбодавачот на настаните од 27-ми април, а потоа да се преземаат мерки против извршителите. Ова е анализа на адвокатот Ѕвонко Давидовиќ – вели дека е нелогично да се апсат извршителите пред оние што го наредиле, ...

2 поврзани вести »

Хитлер имал атомска бомба – откриена тајната нуклеарна лабораторија:  Кој денес се плаши од Фирерот!?

Локално - пред: 9 часа

Сигурно сте слушнале за проектот „ Менхетен “ , во кој со помош на германски научници, Американците добиле атомска бомба. Ова се смета за најголемото истовремено најстрашното достигнување на човештвото, откако САД го „ тестираа “ страшното оружје ...

Косовската полиција открила гранати и експлозив во автобус од Србија

Локално - пред: 9 часа

Косовската гранична полиција на граничниот пункт Јариње открила две рачни гранати, експлозив и детонатор во автобус кој доаѓал од Србија. Бугарската агенција БТА го цитира косовското радио РТК2, според кое главниот обвинител за Косовска Митровица ...

8 поврзани вести »

Заев во Градско: Ќе отвориме индустриска зона, ќе види и Градско живот по 29 октомври

Локално - пред: 9 часа

-Се одважи Градско во првиот круг, да ја заокружиме победата на 29 октомври и да види живот и Градско во Македонија, повика претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на средбата со граѓани во општина Градско.

9 поврзани вести »

(ВИДЕО) Никола Груевски и Тони Трајковски во посета на Хиподором

Локално - пред: 9 часа

„Задоволство ми е што сум тука, заедно со вас денеска во поддршка на Тони Трајковски, сегашниот и иден градоначалник на Гази Баба. Така е Тони. Она што сакаат да го набијат кај луѓето стравот, притисоците, заканите, уцените може да се победи само ...

2 поврзани вести »

Што не треба да јадеме ако сакаме да имаме редовен секс?

Локално - пред: 9 часа

Британските експерти предупредија дека шеќерот е способен да му наштети на машкото либидо. Спротивно на размислувањето на мажите дека овој производ ја стимулира сексаулната моќ, стручњаците дојде до заклучок дека тој е многу штетен, пишува.

Превенција: Три ефикасни домашни рецепти за трајна отпорност на грип

Локално - пред: 9 часа

Често, бронхитисот, астмата и други сериозни болести се јавуваат како компликации после грипот. Затоа нејзината превенција е исклучително важна. Целта на овие 3 рецепти е ефективен и траен отпор на грип. 1.

Сложена ситуација во близина на Еуфрат: ИД собира „ударна тупаница“ против сириската армија

Локално - пред: 9 часа

Околу 500 џихадисти со добро вооружени пик-ап и џихадистички возила, подготвува контра напад. Според соопштението на руската агенција Фан, која се повикува на арапски медиуми, терористите од ИД собираат „ удрна тупаница “ против сириската армија, ...

22 поврзани вести »

(ФОТО) Интернет корисници ја подбраа Тереза Меј, поради оваа слика на очај и осаменост

Локално - пред: 9 часа

На интернет не престануваат коментарите и шегите на сметка на британскиот премиер Тереза ​​Мај чија фотографија на самитот на Европската унија ја претставува во очајна и осамена позиција. Таа е останува сама на преговарачката маса и изгледа многу ...

Тајани: Европа треба да се плаши од ширење на мали нации

Локално - пред: 10 часа

Претседателот на Европскиот Парламент Антонио Тајани изјави дека Европа би требало да се плаши од ширење на мали нации, во време кога Шпанија се бори со каталонската криза, а италијанските региони Ломбардија и Венето денеска одржуваат референдуми за ...

35 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ: СДСM кога зборува за проекти жителите на Гази Баба знаат дека тоа се само предизборни лаги

Локално - пред: 10 часа

„Владата на СДС за 5 месеци нема реализирано ниту еден проект во Гази Баба. СДС кога зборува за проекти жителите на Гази Баба знаат дека тоа се само предизборни лаги. Гази Баба е општина каде СДС немаат мрднато се мал прст, општина каде немааат ...

78 поврзани вести »

СДСМ: Референдум се одржа на 15 октомври, граѓаните ги казнија политиките на делби и конфликти

Локално - пред: 10 часа

„ВМРО-ДПМНЕ не знае како да го сокрие својот изборен пораз на слободни и фер избори. Референдум веќе се одржа минатата недела. Резултатите од првиот круг на локалните избори недвосмислено ја докажуваат јасната поддршка на граѓаните за заедништвото и ...

110 поврзани вести »

Во пожар целосно изгоре училиштето во тетовско Ново Село

Локално - пред: 10 часа

Во пожар што избувна денеска попладне целосно е изгорено ОУ „11 Октомври“ во тетовско Ново Село 2, информираше портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифовски. Во пожарот нема повредени. Опожарено е и едно возило што било паркирано во блзина на ...

17 поврзани вести »

(ВИДЕО) Заев на отворена дебата со граѓаните: Со чесен пристап Кавадарци ќе го реализира огромниот потенцијал

Локално - пред: 10 часа

„Тоа е слободата за којашто се боревме! Сите заедно на исто ниво отвараме дебата, форум којшто ќе биде пракса на работење на општина Кавадарци и на сите општини во Република Македонија.” порача претседателот на СДСМ, Зоран Заев на денешниот отворен ...

71 поврзани вести »

Малолетници пронашле рачна бомба на улица во Гази Баба

Локално - пред: 10 часа

Малолетници вчера попладне пронашле рачна бомба на улицата Ордан Чопела во скопската населба Гази Баба, информира МВР. Случајот бил пријавен околу 14 часот, во Едницата за информации и команда Скопје од страна на граѓанин.

16 поврзани вести »

Кој и како го оштетил буџетот на Агенцијата за храна и ветеринарство за сума од 800 илјади евра

Локално - пред: 10 часа

Преку злоупотреба на службената положба до милионски загуби на годишно ниво во буџетот на Агенцијата за храна и ветеринарство. Обвинителството за организиран криминал испитува како буџетот во 2016-та во Агенцијата за храна година останал покус за 50 ...

4 поврзани вести »

(ВИДЕО+ФОТО) Заложничка криза во Англија: Човекот со пушка задржал посетители во забавен центар, полицијата преговара

Локално - пред: 10 часа

Полицијата во англискиот град Њунтон спроведува операција во Бермудскиот парк, објавија британските медиуми. Според непотврдени податоци, полицијата го опколила вооружениот маж кој зел заложници во куглана, која се наоѓа во забавен центар во паркот.

Во Фактор магазин интервју со Папандреу: Име кое би било различно од референцата Македонија – целта не е да се потцени ...

Локално - пред: 10 часа

„Целта не е да се потцени вашиот идентитет и култура, туку да се најде решение за име кое би било различно од референцата Македонија. Компрмисното име треба да биде нешто што ќе ни дозволи да живееме заедно„, вели поранешниот грчки премиер, Јоргос ...

12 поврзани вести »

Охриѓани сеуште не добиле обештетување за штетите од земјотресите

Локално - пред: 10 часа

И по три месеци нема одговор кога Охриѓани ќе ја добијат финансиската помош од државата за санирање на штетите од силниот земјотрес од 5 степени кој во јули урна оџаци, цели балкони, разурна ѕидови , направи целокупна штета од 1 милион евра, ...

2 поврзани вести »