TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Локално

Словенечкиот претседател обезбеди втор петгодишен мандат

Локално - 22.10.2017

Претседателот на Словенија Борут Пахор обезбеди втор петгодишен мандат на денешните претседателски избори во земјата, покажуваат излезните анкети што ги објавуваат локалните медиуми. Пахор освоил 56,2 проценти од гласовите, на второ место е ...

47 поврзани вести »

Софи Тарнер за гневот од сексуалното насилство!

Локално - 22.10.2017

Актерката Софи Тарнер ја краси насловната на Marie Claire US за овој месец. Ѕвездата од „ Игра на троновите “ позираше во природна заднина за бараната фотосесија . Црвенокосата ги носи последните актуелни модели од колекцијата Resort за 2018 на ...

Организаторот Димушевски е надвор од животна опасност, откако беше удрен на трката во Скопје

Локално - 22.10.2017

Александар Димушевски се чувствува добро и е надвор од животна опасност, по стравичниот инцидент кој денеска се случи на автомобилистичката трка на кружни патеки во Скопје, пишува порталот Екипа.

67 поврзани вести »

Велешките сниматели и фотографи нема да и плаќаат на Повардарска епархија по 500 или 1.000 деари за снимање венчавки во ...

Локално - 22.10.2017

Велешкиот еснаф на сниматели и фотографи им плаќа на црквите во градот по 500 денари за снимање и 1.000 денари за фотографирање на венчавките кои се составен дел од свадбените веселби во градот.

12 поврзани вести »

(ВИДЕО) Јоргос Папандреу: Горна Македонија е прифатливо решение

Локално - 22.10.2017

Поранешниот премиер на Грција што на маса го стави предлогот за додавка Северна Македонија, како ерга омнес, не исклучува и друга слична географска додавка. Нема расположение кај актуелната грчка влада Македонија во НАТО да биде примена со ...

16 поврзани вести »

Јаневски: Условите беа катастрофални, но ние не одигравме добро

Локално - 22.10.2017

Тренерот на Вардар Чедомир Јаневски оправдување за денешниот пораз од Победа најде во лошиот терен на стадионот „Могила“ во Прилеп. – Ако ја преземав вината со Реал Сосиедад, денеска не можам ништо да преземам.

15 поврзани вести »

27 април – истрага за наредбодавачите, а потоа за сторителите

Локално - 22.10.2017

Прво треба да се истражи кој е наредбодавачот на настаните од 27-ми април, а потоа да се преземаат мерки против извршителите. Ова е анализа на адвокатот Ѕвонко Давидовиќ – вели дека е нелогично да се апсат извршителите пред оние што го наредиле, ...

Хитлер имал атомска бомба – откриена тајната нуклеарна лабораторија:  Кој денес се плаши од Фирерот!?

Локално - 22.10.2017

Сигурно сте слушнале за проектот „ Менхетен “ , во кој со помош на германски научници, Американците добиле атомска бомба. Ова се смета за најголемото истовремено најстрашното достигнување на човештвото, откако САД го „ тестираа “ страшното оружје ...

Косовската полиција открила гранати и експлозив во автобус од Србија

Локално - 22.10.2017

Косовската гранична полиција на граничниот пункт Јариње открила две рачни гранати, експлозив и детонатор во автобус кој доаѓал од Србија. Бугарската агенција БТА го цитира косовското радио РТК2, според кое главниот обвинител за Косовска Митровица ...

8 поврзани вести »

Заев во Градско: Ќе отвориме индустриска зона, ќе види и Градско живот по 29 октомври

Локално - 22.10.2017

-Се одважи Градско во првиот круг, да ја заокружиме победата на 29 октомври и да види живот и Градско во Македонија, повика претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на средбата со граѓани во општина Градско.

(ВИДЕО) Никола Груевски и Тони Трајковски во посета на Хиподором

Локално - 22.10.2017

„Задоволство ми е што сум тука, заедно со вас денеска во поддршка на Тони Трајковски, сегашниот и иден градоначалник на Гази Баба. Така е Тони. Она што сакаат да го набијат кај луѓето стравот, притисоците, заканите, уцените може да се победи само ...

2 поврзани вести »

Што не треба да јадеме ако сакаме да имаме редовен секс?

Локално - 22.10.2017

Британските експерти предупредија дека шеќерот е способен да му наштети на машкото либидо. Спротивно на размислувањето на мажите дека овој производ ја стимулира сексаулната моќ, стручњаците дојде до заклучок дека тој е многу штетен, пишува.

Превенција: Три ефикасни домашни рецепти за трајна отпорност на грип

Локално - 22.10.2017

Често, бронхитисот, астмата и други сериозни болести се јавуваат како компликации после грипот. Затоа нејзината превенција е исклучително важна. Целта на овие 3 рецепти е ефективен и траен отпор на грип. 1.

Сложена ситуација во близина на Еуфрат: ИД собира „ударна тупаница“ против сириската армија

Локално - 22.10.2017

Околу 500 џихадисти со добро вооружени пик-ап и џихадистички возила, подготвува контра напад. Според соопштението на руската агенција Фан, која се повикува на арапски медиуми, терористите од ИД собираат „ удрна тупаница “ против сириската армија, ...

(ФОТО) Интернет корисници ја подбраа Тереза Меј, поради оваа слика на очај и осаменост

Локално - 22.10.2017

На интернет не престануваат коментарите и шегите на сметка на британскиот премиер Тереза ​​Мај чија фотографија на самитот на Европската унија ја претставува во очајна и осамена позиција. Таа е останува сама на преговарачката маса и изгледа многу ...

Тајани: Европа треба да се плаши од ширење на мали нации

Локално - 22.10.2017

Претседателот на Европскиот Парламент Антонио Тајани изјави дека Европа би требало да се плаши од ширење на мали нации, во време кога Шпанија се бори со каталонската криза, а италијанските региони Ломбардија и Венето денеска одржуваат референдуми за ...

60 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ: СДСM кога зборува за проекти жителите на Гази Баба знаат дека тоа се само предизборни лаги

Локално - 22.10.2017

„Владата на СДС за 5 месеци нема реализирано ниту еден проект во Гази Баба. СДС кога зборува за проекти жителите на Гази Баба знаат дека тоа се само предизборни лаги. Гази Баба е општина каде СДС немаат мрднато се мал прст, општина каде немааат ...

79 поврзани вести »

СДСМ: Референдум се одржа на 15 октомври, граѓаните ги казнија политиките на делби и конфликти

Локално - 22.10.2017

„ВМРО-ДПМНЕ не знае како да го сокрие својот изборен пораз на слободни и фер избори. Референдум веќе се одржа минатата недела. Резултатите од првиот круг на локалните избори недвосмислено ја докажуваат јасната поддршка на граѓаните за заедништвото и ...

132 поврзани вести »

Во пожар целосно изгоре училиштето во тетовско Ново Село

Локално - 22.10.2017

Во пожар што избувна денеска попладне целосно е изгорено ОУ „11 Октомври“ во тетовско Ново Село 2, информираше портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифовски. Во пожарот нема повредени. Опожарено е и едно возило што било паркирано во блзина на ...

26 поврзани вести »

(ВИДЕО) Заев на отворена дебата со граѓаните: Со чесен пристап Кавадарци ќе го реализира огромниот потенцијал

Локално - 22.10.2017

„Тоа е слободата за којашто се боревме! Сите заедно на исто ниво отвараме дебата, форум којшто ќе биде пракса на работење на општина Кавадарци и на сите општини во Република Македонија.” порача претседателот на СДСМ, Зоран Заев на денешниот отворен ...

73 поврзани вести »