TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МакМода

Средство за заштита од комарци кое лесно сами ќе го направите

МакМода - пред: 17 часа

Летото е во полн ек, и додека на една страна се сите негови благодети кои особено ги чувствуваме на годишниот одмор, од друга страна е здодевното зуење на комарците кои кога ќе не „каснат“ уште повеќе не нервираат.

Летен протеински појадок: Јајца во доматен сос со пармезан и босилек

МакМода - пред: 17 часа

Овој појадок го спојува најдоброто од летото. Доматите спојте ги со преубавата арома на босилекот и кремастата текстура на јајца во сос. Подготовката на ова јадење нема да ви одземе многу време, само 15-на минути, но во овој појадок ќе уживате од ...

18 поврзани вести »

Celebrity диета со пилешко, овошје и зеленчук

МакМода - пред: 18 часа

Со помош на оваа диета познатите тврдат дека успеваат да ослабнат и до 5 килограми за една недела. Тајната на „чудесната диета“ лежи во фактот дека храната која ја внесувате го прочистува организмот и дава помалку калории отколку што трошите.

52 поврзани вести »

6 модели на елегантни фустанчиња од Massimo Dutti

МакМода - пред: 19 часа

Есенската колекција на Massimo Dutti ни носи интересни модели од кои посебно ни се допаѓаат фустанчињата. Елегантни, со женствени кроеви, може да ги носиме и за посвечени пригоди, но и на работното место со соодветно одбрани, дискретни комбинации.

12 поврзани вести »

11 модели на фраерски панталони кои ќе ги носиме во преодната сезона

МакМода - пред: 19 часа

По разиграното и шарено лето, есента обично ни ги враќа неутралните и потемни нијанси, но не и овојпат. Според новите модели од колекциите на популарните хај-стрит модни марки, во постудените денови ќе носиме сепак и пастелни бои како и силни ...

12 поврзани вести »

Екстравагантна нова колекција на венчаници од Вера Ванг

МакМода - пред: 20 часа

Вера Ванг ја претстави новата колекција на венчаници за сезоната пролет/лето 2018. Италијанската манекенка Маријакарла Босконо позира во новите модели пред објективот на Патрик Демаршие. Црно-белите фотографии ги презентираат трендовите кои судејќи ...

14 фустанчиња од MANGO за преодната сезона

МакМода - 19.07.2017

Намалувањата на летните колекции во градот полека привршуваат, а новите колекции со нетрпение ги очекуваме во продавниците. Преодната сезона која ќе го најави крајот на летото и почетокот на есента ни носи интересни модни парчиња, меѓу кои најголеми ...

12 поврзани вести »

5 макси сукњи кои ги носиме од утро до вечер

МакМода - 19.07.2017

Маски сукњата е едно од најудобните летни модни парчиња. Како создадена е за дневни активности, но и за вечерен стајлинг, се зависи од тоа колку е раскошна и со какви модни додатоци се комбинира.

12 поврзани вести »

Есенски трендови за дами со облини од VIOLETA by MANGO

МакМода - 19.07.2017

VIOLETA by MANGO јги претстави есенските трендови со новата колекција наменета за полнички дами. Во центарот на вниманието се кратките кожени јакни кои можат да се комбинираат со панталони со должина до глуждовите, сукњи со миди должина или пак, со ...

Ова лето Семејно приватно здравствено осигурување со една месечна рата бесплатно

МакМода - 19.07.2017

Промотивна понуда од Еуролинк Осигурување Во годината кога го слави својот 15-годишен јубилеј, Еуролинк Осигурување нуди ексклузивна можност за клиентите ова лето да го купат семејното приватно здравствено осигурување со попуст, односно да добијат ...

13 поврзани вести »

Најдобра вежба за затегнат и цврт задник -Squat

МакМода - 19.07.2017

Оваа вежба целно делува на мускулите на задникот и колковите. Многу е важно правилно да се изведува за резултатите да бидат максимални. Застанете расчекорени во ширината на колковите, а рацете испружете ги право пред себе.

Пристигна новиот Amarok во Порше Македонија

МакМода - 19.07.2017

Нов V6 мотор за прв пат достапен кај новиот Amarok , со моќност од 150 kW/204 KS Новиот Amarok, е веднаш достапен со Trendline, Comfortline и Highline ниво на опрема. Amarok со новиот V6 мотор од 150 kW достапен е со ниво на опрема Comfortline и ...

7 поврзани вести »

Учениците од ОУ Коле Неделковски од 1-ви септември во нови училници

МакМода - 19.07.2017

Реновирање на ентериерот во ОУ Коле Неделковски со цел подобрени услови за образование на децата со донација од Филип Морис Тутунски Комбинат Прилеп (ФМТКП) Филип Морис ТКП донира средства за нова опрема и реновирање на основното училиште Коле ...

11 поврзани вести »

Светскиот хит Laser Tag отсега и во Skopje City Mall

МакМода - 19.07.2017

Светскиот хит Laser Tag од неодамна може да се искуси во игротеката Имагинариум во Skopje City Mall. Се работи за интерактивна игра која нуди интересно и адреналинско искуство, игра која е сосем безбедна за децата над 6 годишна возраст, а подеднакво ...

5 поврзани вести »

Полнет модар патлиџан на турски начин

МакМода - 19.07.2017

Кога модриот патлиџан ќе се наполни со мелено месо и сезонски зеленчук се добива kerniyarik, традиционално турско јадење. Добиениот сочен ручек се сервира со павлака или кисело млеко. Поради богатството на вкусовите, други пропратни додатоци на ...

18 поврзани вести »

Совршени решенија за безбедно патување и комфорен одмор со вашите дечиња

МакМода - 19.07.2017

Сезоната на патувања започна, а најважно ни е патувањата да се безбедни. Со нас се и децата, во автомобил и на пат. Па пред да тргнете, погрижете се да им обезбедите сигурен и комфорен превоз до саканата дестинација.

Лозови наместо цвеќе е новиот свадбен тренд ЗА ДОБРО на младенците

МакМода - 19.07.2017

Мартина и Ордан Шошески од Прилеп, ќе ја паметат својата свадба како еден од најубавите и најсреќните денови во животот, но и како ден кога потврда за заедничката среќа добиле и во форма на автомобил КИА СПОРТАЖ.

16 поврзани вести »

Прва колекција за декоративна козметика на Москино

МакМода - 19.07.2017

Италијанската модна марка Москино во соработка со Сефора ја најави првата beauty колекција. Обожавателите на оваа марка имаат зошто да се радуваат – по успехот на парфемите, следуваат козметички производи за разубавување дизајнирани под водството на ...

„Бев најгрда во одделението“ – Топ моделите раскажуваат за тинејџерските денови

МакМода - 19.07.2017

Од Жизел Бундхен до Карли Клос и Лили Олдриџ: топ моделите раскажуваат каква била нивната адолесценција кога сеуште не биле славни. Денес се меѓу најубавите и најпосакуваните жени во светот, сепак и тие имале љубовни проблеми кога биле млади.