TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МакМода

Black Friday во продавниците „Крш“

МакМода - пред: 12 часа

Попустите Black Friday се актуелни и во продавниците КРШ. Од 24 до 26 ноември Крш ви нуди големи попусти на целиот асортиман од најголемите светски брендови со 20% намалување и намалување до 70% на одредени артикли! Дополнително, може да изберете ...

Невиден интерес за Black Friday во Skopje City Mall

МакМода - пред: 13 часа

Денес во Skopje City Mall започна најголемиот шопинг настан – Black Friday&Wekeend. Уште од раните утрински часови трговскиот центар се наполни со посетители нестрпливи први да дојдат до намалените производи и да си купат по нешто на попуст.

45 поврзани вести »

Меѓународно наградувани дизајнерски креации од Завар Дизајн на Skopje Design Week

МакМода - пред: 17 часа

Завар Дизајн ја изложува својата најнова колекција на клуб маси Stones на Skopje Design Week. Колекцијата на мебел се карактеризира со иновативни и уникатни креации, кои со својата визија ја редефинираат формата и ја подигнуваат функционалноста на ...

6 поврзани вести »

Pull&Bear има супер унисекс колекција

МакМода - пред: 17 часа

Pull&Bear ни носи интересна колекција наменета и за момчиња и за девојки. Идејата е да се дотераме во младешки дух во иста гардероба со партнерот или пријателот или пак, да имаме можност да си ги менуваме модните парчиња.

2 поврзани вести »

Eucerin Hyaluron-Filler + Elasticity нега против стареење на кожата, за поцврст, посвеж и поблескав ефект

МакМода - пред: 17 часа

Структурата на кожата се менува како старееме: прво се појавуваат фини линии и брчки што со текот на времето се продлабочуваат. Како што кожата продолжува да старее нејзината цврстина, сјајот, а подоцна и нејзината еластичност постепено се ...

4 поврзани вести »

Шопинг лудилото Black Friday започнува денеска во Пенти и НББ

МакМода - пред: 18 часа

Ниски цени од денеска за сите љубители на модата кои сакаат да се дел од урбаната приказна на продавниците Пенти и НББ по повод овогодинешниот Black Friday. Во сите продавници на Пенти низ Македонија, купувачите ќе имаат можност да купат килоти од ...

5 поврзани вести »

Подготвени за сезоната на забави? Плисираните сукњи се вистински одговор

МакМода - пред: 18 часа

Откако пред три години се вратија на модната сцена, од плирианите сукњи сеуште не се заситивме. Присутни се во колекциите на популарните „хај-стрит“ бреднови и оваа сезона се толку убави и свечени што се идеално решение за шик изглед резервиран за ...

3 поврзани вести »

Совршени фустани за студените денови, ги има во INSPIRED BY

МакМода - пред: 19 часа

И понатаму не се откажуваме од фустаните – нашето омилено модно парче кое го резервираме дури и за студените денови. Прекрасна колекција на зимски фустани најдовме во продавницата INSPIRED BY (лоцирана на ул.

Искористете ги попустите: Black Friday во продавниците Carter`s

МакМода - пред: 20 часа

Популарните попусти на сезоната наречени Black Friday ќе може да ги ползувате во продавниците Carter`s. Ве очекуваат намалувања од 20 отсто на новата колекција и дополнителни 20 отсто на веќе намалените производи со 30 отсто попуст.

45 поврзани вести »

Водам совршено здрав живот, зошто не можам да ослабам?

МакМода - пред: 20 часа

Редовно вежбате, правилно се храните, а резултатите се отсутни? Ви предлагаме формула за побрз пат до саканата фит форма. Физичка активност е еден од најважните алки во зачувувањето на здравјето.

Денови на италијанска кујна со светски познатата готвачка Катерина Чераудо

МакМода - 23.11.2017

Дистрикт Бар и Ресторан ќе биде домаќин на неделата на италијанска храна Катерина Чераудо Израсната на семејната фарма со традиција од 16-тиот век, опкружена со винови насади и маслинови градини, дипломиран енолог на Универзитетот во Пиза и искуство ...

15 поврзани вести »

TIP OF THE WEEK® –  македонскиот бренд на чекор до читателите од целиот свет

МакМода - 23.11.2017

Првaта македонска книга на Kickstarter Кампањата за финансирање на интернационалното издание на книгата TIP OF THE WEEK® вчера официјално беше лансирана на „crowdfunding“ платформата Kickstarter.

Пазари, греби, добиј!: Новогодишна наградна игра во Рамстор мол

МакМода - 23.11.2017

За време на претстојните празници и зимскиот период обвиткајте се со една од 111. награди од „Пазари, греби, добиј!“ на Рамстор мол. Најновото изненадување на Рамстор мол ќе го исполни центарот со среќа и новогодишно расположение.

13 поврзани вести »

Листа на желби: Најпосакуваниот „парти“ фустан од Зара

МакМода - 23.11.2017

Зара повторно има хит модно парче. Станува збор за фустанот дизајниран за забави и свечености, а особено е прикладен за новогодишните празници. Во металик нијанса, со светки, овој фустан од Зара е најбараното модно парче од зимската колекција.

3 поврзани вести »

СЕДУМ ПРСТЕНИ вредни 150 000 денари исплатени во Државна лотарија на Македонија

МакМода - 23.11.2017

Христијан Конески од Прилеп е среќниот добитник на 150 000 денари од најновиот инстант лоз Дијамант на Државна лотарија на Македонија. Додека шетал со неговите пријатели, на улица нашол 100 денари со кој решил повторно да ја предизвика среќата.

17 поврзани вести »