TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Маркукуле

EKСКЛУЗИВНО! Никогаш необјавено писмо од Зоран Џинџиќ до Ратко Младиќ

Маркукуле - пред: 1 час

На јавноста не и е познато дека тогашниот претседател на “Демократската странка”, Зоран Џинџиќ, на 28 јуни 1994 година му упатил честитка на генералот Ратко Младиќ во кое му го честита “Денот на војската”, но и ги величи неговите дела, ексклузивно ...

276 поврзани вести »

(ВИДЕО) ЦЕЛ СВЕТ ВО ШОК ! Туристи снимиле кога девојка мртва 300 години ги отвара очите

Маркукуле - пред: 8 часа

На Јутјуб се појави видео на кое туристи во катедралата Јалискоу во Мексико наводно снимиле момент во кој девојче кое умрело пред 300 години, ги отвара очите. Легендите за мртвото девојче, кое е прогласено за светица, се различни.

Го оставила љубоморното момче кое ја терало да јаде за да биде дебела: Нејзината трансформација е неверојатна (ФОТО)

Маркукуле - пред: 8 часа

Кога вагата покажала 125 килограми, 28-годишната Кристина Картер знаела дека мора да го промени животот. Додека другите момчиња ги поддржуваат своите девојки, момчето на Кристина ја терал да биде дебела за да не им биде привлечна на другите момчиња.

“Дали Баба Рада е идниот министер за здравство во Владата?!”

Маркукуле - пред: 8 часа

Веќе два месеци Македонија нема министер за здравство. Премиерот Зоран Заев си тера политика и прави политички договори штетни за нашата земја, пациентите трпат, а смртните случаи се почести.

(ВИДЕО) ГИ ПРЕМИНА ГРАНИЦИТЕ: Водителот на преносот во живо направи нешто одвратно и веднаш доби отказ

Маркукуле - пред: 10 часа

Унгарскиот новинар Хорват Силард доби отказ од ТВ 2, бидејќи при пренесувањето на временската прогноза “создал” звучни ефекти. Несреќниот Хорват смета дека реакцијата за неговата шега била претерана.

Мајката гледа како го тетовираат нејзиното дете и се гордее со резултатот (ФОТО)

Маркукуле - пред: 10 часа

Бенјамин Лојд е уметник од Нов Зеланд кој работи со “airbrush” метод. Тој користи нетоксична боја на водена база која не може да им наштети на децата на кои им прави тетоважи.. Само 10 минути му се потребни на овој уметник за да направи неверојатно ...

(Видео)КОГА ДЕНЕС БИ ИМАЛЕ ВАКОВ ПОГЛАВАР: Да се потсетиме на едниот и едниствен г-дин г-дин Михаил!

Маркукуле - пред: 10 часа

Дел од посланието на Архиепископ Охридски и Македонски г.г. Михаил МИХАИЛ, архиепископ (Методи Гогов) (Ново Село, Штип, 20. V . 1912 – Скопје, 6. VII 1999). – архиепископ, четврти по ред поглавар после возобновувањето на Македонска православна црква ...

55 поврзани вести »

Од стар “Сто-еден” направил ѕвер со мотор на “Бе-Ем-Ве” (ВИДЕО)

Маркукуле - пред: 11 часа

Автомобилот “Застава 101” кој од 1971 до 2008 година се произведуваше во српската фабрика “Црвена Застава”, сеуште е честа појава по улиците низ Македонија. Ова момче од еден ваков стар автомобил направил навистина импресивен “тркачки модел”, кој со ...

Владата на Зоран Заев наредната недела ќе се задолжува за нови 86,9 милиони евра

Маркукуле - пред: 11 часа

Ново задолжување од високи 86,9 милиони евра е закажано на 28.11.2017 односно во вторник наредната недела. На официјалната страна на министерството за финансии е закажана нова аукција на државни хартии од вредност и тоа на 6 месечни државни записи ...

5 поврзани вести »

Сите се фалат дека точно ја решиле оваа задача – дали ќе ви појде и вас од рака?

Маркукуле - пред: 11 часа

Голем број луѓе нема да успеат точно да ја решат оваа задача, а истата е премногу лесна и едноставна. Мала помош, сетете се која математичка операција има предност во однос на останатите. Одговорот оставете ни го во коментар! ...

Буфон добил понуда да игра за Хрватска на Мундијалот, на што следел врвен одговор (ВИДЕО)

Маркукуле - пред: 12 часа

Фудбалерот на Барселона не може да го прежали фактот што италијанскиот голман нема да настапува во Русија. Голем број љубители на фудбалот не можат да ја прежалат елиминацијата на Италија на баражот за Светското првенство.

20 поврзани вести »

Ќулавкова: Дел од МАНУ и стручната заедница бараат Законот за јазици да се повлече од натамошна постапка

Маркукуле - пред: 14 часа

Академик Катица Ќулавкова преку својот Фејсбук профил бара да се повлече од понатамошна постапка неуставниот закон за јазиците кој СДСМ и ДУИ насила го туркаат во Собрание. Таа пренесува став на дел од членовите на МАНУ и други стручни лица ...

28 поврзани вести »

Кирил Џајковски може да се гордее: Прилепчанец направи екстра ремикс за неговата песна (ВИДЕО)

Маркукуле - пред: 15 часа

Прилепскиот диџеј Дарио Сајо направи одлична преработка на песната “Lion’s Den” од Кирил Џајковски и истата веднаш ги освои симпатиите на публиката. Се работи за прва преработка на оваа песна во club house стил и истата е одобрена и поддржана од ...

2 поврзани вести »

(ВИДЕО) Ова бебе е родено со мозокот надвор од черепот, лекарите рекле дека нема да преживее: Погледнете како изгледа ...

Маркукуле - пред: 15 часа

Ова бебе е родено со ретко пореметување поради што неговиот мозок растел надвор од черепот. Докторите рекле дека шансите да преживее се минимални, уште додека било во стомакот на неговата мајка.

(ВИДЕО) ЛУКСУЗ НА СИТЕ СТРАНИ: Погледнете како изгледа најскапиот приватен авион

Маркукуле - пред: 15 часа

Изградбата на најлуксузниот приватен авион на светот “2-DEER” чинела околу 230 милиони долари. Опремен е со најнова техника, голема спална соба и доволно простор со него да летаат 40 луѓе.

5 поврзани вести »

Прилепчанка донираше книги во градската библиотека “Борка Талески”

Маркукуле - пред: 16 часа

Прилепчанката Живка Ѓорѓиоска денеска донираше книги од својата домашна бибилиотека, на градската библиотека „Борка Талески“. Иако не сака овој чин на донација на вредна литература да се експонира во јавноста, сепак вели дека се работи за книги ...

4 поврзани вести »

„Да го поздравиш и да ми го бациш“ во недела на сцената на народниот театар “Војдан Чернодрински”

Маркукуле - пред: 17 часа

Во недела 26.11.2017, со почеток од 19:30 часот на сцената на народниот театар “Војдан Чернодрински” – Прилеп, ќе се одигра претставата „Да го поздравиш и да ми го бациш“ во режија на Билјана Радиноска.

4 поврзани вести »

НИКОГАШ, АМА БАШ НИКОГАШ не го оставајте вклучен вашиот “ВИ-ФИ” додека спиете

Маркукуле - пред: 17 часа

За ова сигурно не сте размислувале! Ако и преку ноќта го оставате мобилниот телефон со вклучен “Ви-Фи” , веднаш би требало да престанете да го правите тоа – особено доколку сакате да го зачувате вашиот смартфон.

Ниту мајка му не можела да го препознае: Целиот живот пател поради болест, а потоа одлучил се’ да промени (ВИДЕО)

Маркукуле - пред: 17 часа

Нопајт Монлин (22) од Тајланд имал деформирана вилица, поради што имал потешкотии додека јадел, а исто така петел поради физичкиот изглед. Пореди деформитетот на лицето на работа секогаш јадел сам, а не го друштво на своите колеги.

3 поврзани вести »

Италија сепак ќе настапи на Мундијалот во Русија? На една репрезентација и се заканува исфрлување од Светското ...

Маркукуле - пред: 18 часа

Перуанската власт би сакала да ја стави националната фудбалска федерација под своја капа, што никако не и се допаѓа на ФИФА. Ако помине навистина најавата за новиот закон, тоа би значело избацување на репрезентацијата од Светското првенство.

13 поврзани вести »