TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Маркукуле

(ВИДЕО) СКАНДАЛ НА БАЛКАНСКА ТЕЛЕВИЗИЈА: Спикерката пцуеше во живо на Дневникот

Маркукуле - пред: 15 часа

Свесни сме дека лапсусите може да се случат на емисија во живо, на тоа и навикнавме, но на пцовките баш и не. Имено, спикерката на информативната програма на Пинк телевизија која се емитува во живо, си ја олесни душата со една сочна пцовка.

ОТКРИЕН ТАЕН ДОКУМЕНТ НА ЦИА: Југославија имала капацитет да направи атомска бомба

Маркукуле - пред: 23 часа

Тајната научна студија на ЦИА од декември 1975 година тврдела дека поранешна Југославија ги имала сите потребни капацитети и залихи од сопствени извори да направи атомска бомба, вели професорот Филип Ковачевиќ, кој имал ретка можност да ги има на ...

9 поврзани вести »

Вечерва ќе почне да вее, а еве што не очекува од утре

Маркукуле - 19.11.2017

Кон крајот на денот на планините и на некои повисоки места (800 м.н.в. а во северните делови снежната граница ќе се спушти и пониско) дождот ќе преминува во снег . Ќе дува слаб до умерен ветер од северoзападен правец, во текот на ноќта ќе се ...

77 поврзани вести »

Фока три години оди во најблиската рибарница по својот оброк

Маркукуле - 19.11.2017

Фоката Семи веќе три години секојдневно ја посетува „својата“ рибарница на брегот близу градот Виклоу, источна Ирска. Таа е доста упорна. Доаѓа во рибарницата три пати дневно и не се враќа во морето без својот оброк.

5 поврзани вести »

Поради густа магла видливоста на Плетвар на многу ниско ниво

Маркукуле - 19.11.2017

Поради појава на магла, видливоста на планинските превои Стража и Плетвар е ограничена на 30 до 40 метри, соопштија ЈП Македонија пат и АМСМ. Возачите се предупредуваат и на можна е појава на помали одрони во клисурите и усеците, особено на патните ...

Сите се запрашаа што бара оваа убавица со старец, а таа им одговори (фото)

Маркукуле - 19.11.2017

Манекенкста Ксенија Дели ниже големи успеси во светот на модата. Сепак најпозната е поради бракот со египетскиот милионер Осами Фатиј Рабаху АЛ- Шарифо. Светот дозна за неа во 2016 година кога таа одлучи да се омажи за бизнисменот кој тогаш имаше 62 ...

2 поврзани вести »

ВИДЕО ОД ВСЕЛЕНАТА: Вака изгледа метеор кој се движи кон Земјата

Маркукуле - 19.11.2017

Астронаутот Паоло Несполи, од Меѓународната вселенска станица, неодамна забележал и снимил метеор во лет кон Земјата. Несполи, астронаутот од Европската вселенска агенција ЕСА, успеал да сними огнена топка во лет кон Земјата на 5-ти ноември.

“Курир”: Дали се враќа бугарската егзархија, по договорот на Заев со Бугарија, на продажба и МПЦ?

Маркукуле - 19.11.2017

Писмото што Светиот синод на Македонската православна црква – Охридска архиепископија (ОА) го испратил до Бугарската православна црква (БПЦ) во кое бара таа да биде нивна црква-мајка ако ја признаат афтокефалноста на МПЦ-ОА, е обид да се дојде до ...

120 поврзани вести »

(ВИДЕО) Пет најкреативни начини да ги наместите врвките од патиките

Маркукуле - 19.11.2017

Ако спаѓате во луѓето на кои секој детаљ од нивниот изглед им е важен, тогаш ова видео е вистинско нешто за вас. Од сега и од вашите врвки можете да направите уметност. ...

(ВИДЕО) ТОА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЗАБОРАВИ: Ердоган го отфрли извинувањето на НАТО !

Маркукуле - 19.11.2017

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го отфрли извинувањето на НАТО, октако неговото име се појави на непријателскиот постер за време на вежбата во Норвешка. “Видовте вчера однесување полно со непочитување за време на воената вежба на НАТО.

14 поврзани вести »

Познатата пејачка направи селфи на скали па случајно покажа повеќе од што сакаше (ФОТО)

Маркукуле - 19.11.2017

Иако е во петтата деценија од животот Џенифер Лопез изгледа неверојатно. Таа на својот Инстаграм профил објави селфи фотографија, на скали, во бел елегантен фустан, кој изгледа е прекраток, па не сакајќи покажа повеќе отколку што сакаше, а на ...

11 поврзани вести »

“Капо ди тути капи” мафијашот ѕвер од Корлеоне: Одговорен за најмалку 150 убиства, меѓу кои и деца (ВИДЕО)

Маркукуле - 19.11.2017

Салваторе Рина (87) познат како Тото Рина, еден од најопасните шефови на мафијата во историјата на сицилијанската мафија, умрел во затворската болница во Италија. Погребот нема да биде дозволено да се одржи во црква, а свештеникот ќе испее молитва ...

2 поврзани вести »

„Деспасито“ го прослави, но новата песна на Фонси веќе руши рекорди (ВИДЕО)

Маркукуле - 19.11.2017

Луис Фонси, авторот на мегапопуларната „Деспасито“, има нова песна која судејќи по прегледите на ЈуТјуб ќе стане нов хит. За само два дена, песната има над 18 милиони прегледи. Во песната „Echame La Culpa“ на Луис му се придружи и Деми Ловато, а се ...

7 поврзани вести »

ФОТО: Наместо да ја спасат мечката во Охрид, надлежните ја успале засекогаш

Маркукуле - 19.11.2017

„(НЕ)СТРУЧНИ СЛУЖБИ?! После информацијата добиена вчера, во коментар на претходна објава, од страна на наш сограѓанин, дека пред неколку дена во Љубаништа е застрелана мечка, решивме да истражиме повеќе за случајот и консултиравме неколку извори кои ...

Јоци: Ова е една невидена фарса со далекусежни псоледици, ниту одев по улици за ова, ниту имам намера да ве гласам пак

Маркукуле - 19.11.2017

Новинарката Јорданка Ивановска- Јоци на својот ФБ профил пишува за поскапувањето на дизелот, Тиранската платформа, Заев, патните трошоци и Петре Шилегов. За неа ова е една невидена фарса со далекусежни последици, и додава „ниту одев по улици за ова, ...

Ова нема да го видите на друго место: Промената на годишните времиња во изминатите 20 години (ВИДЕО)

Маркукуле - 19.11.2017

НАСА ги снимила промените на годишните времиња на Земјата во изминатите 20 години и направила глобална мапа. Визуелните податоци се објавени оваа недела и ги покажуваат промените на Земјата гледано од вселената.

10 поврзани вести »

Мртов маж пронајден во куќа во Прилеп

Маркукуле - 19.11.2017

Триесетгодишниот Р.Ѓ. од Прилеп пред два дена бил пронајден мртов во куќа на улицата „Благоја Николовски“, соопштуваат од МВР. Починатиот бил пронајден од страна на 27-годишната Н.А. Имено, претходниот ден околу 18 часот, Р.Ѓ.

УЈП и полицијата вечерва удрија по битолските и прилепските кафеани

Маркукуле - 19.11.2017

Министерството за внатрешни работи во координација со УЈП, вечерва почна акција во прилепските и битолските локални – објави ТВ 24. Според нив се претресуваат ресторани, кафулиња, барови за нелегално точење на алкохол на малолетници, непочитување на ...

55 поврзани вести »