TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МКД

Верати флертува со Јуве: Инвестираат многу, се наоѓаат помеѓу четирите најдобри тимови

МКД - пред: 46 мин

Марко Верати ја отвара вратата за трансфер во Јувентус, вели дека „Бјанконерите“ секоја година инвестираат во засилувања на тимот и се наоѓаат помеѓу четирите најдобри тимови 24 годишниот репрезентативец на „Аѕурите“ вели дека е среќен во ПСЖ, но ...

24 поврзани вести »

Британската полиција тврди дека лондонскиот напаѓач не е поврзан со ИСИС

МКД - пред: 1 час

Британската полиција соопшти дека не нашла докази дека Халид Масуд, извршителот на минатонеделниот напад врз британскиот парламент во кој загинаа четири лица, бил поврзан со Исламска држава или Ал каеда, но дека очигледно бил заинтересиран за ...

32 поврзани вести »

Муслиманката од фотографијата од нападот во Лондон им одговори на десничарите (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - пред: 2 часа

Девојката чија фотографија по терористичкиот напад во Лондон стана цел на напади од десничарски и антимуслимански кругови, одговори на малтретирањето на кое беше изложена. Откако беше фотографирана на Вестминстерскиот мост како минува покрај ранет ...

2 поврзани вести »

Уште една моќна партија на Федерер, преку Дел Потро до осминафиналето во Мајами

МКД - пред: 2 часа

Роџер Федерер покажа дека игра во фантастична форма оваа година откако лесно со 2-0 го победи Хуан Мартин Дел Потро за пласман во осминафиналето на мастерс турнирот во Мајами. Федерер оваа година игра како во најдобрите денови од кариерата, по ...

67 поврзани вести »

Реал со ултиматум до Иско: Нов договор или ќе седиш на трибини

МКД - пред: 2 часа

Шампионот на Европа завзема цврст став во преговорите со Иско за продолжување на соработката, играчот ризикува една година да биде надвор од тимот доколку не стави потпис на нов договор Репрезентативецот на „Црвената Фурија“ е обврзан кон ...

24 поврзани вести »

Пјонгјанг се заканува со нуклеарно оружје: Може да нападнеме без предупредување (ВИДЕО)

МКД - пред: 2 часа

Северна Кореја не престанува со заканите насочени кон Соединетите Американски Држави и Јужна Кореја, предизвикана од воените вежби што ги одржуваат Јужнокорејците со американската армија. Пјонгјанг издаде предупредување во кое тврди дека наскоро ...

2 поврзани вести »

Средба Вучиќ-Путин: Москва спомнува „заострување во регионот“, Србија бара воена помош

МКД - пред: 2 часа

Претседателот на Русија Владимир Путин денес на средбата со премиерот на Србија Александар Вучиќ во Москва порача дека се надева дека односите меѓу двете земји „ќе се развиваат позитивно и во духот на пријателството, како и да се развива политичката ...

45 поврзани вести »

Алонсо разочаран по трката во Австралија: Најлоши сме, во нормални услови ќе бидеме последни!

МКД - пред: 2 часа

Фернандо Алонсо е разочарн по воведната трка од новата сезона, вели дека Мекларен Хонда е со најлоши перформанси и во нормални услови ќе бидат последни Шпанецот ги надмина очекувањата во Австралија, се пласираше на 13.

56 поврзани вести »

Првите слики од новата Лара Крофт (ФОТО)

МКД - пред: 3 часа

Претстојниот филм „Ограбувач на гробници“ (Tomb Raider) е закажан за март в година. Глумицата што ја игра Лара Крофт во овој филм е „плукната“ верзија на ликот од видеоиграта. Во интервју за Џи-кју се појавија слики на главната ѕвезда Алисија ...

2 поврзани вести »

Судот образложи: Суспензијата на Адеми е намалена поради ненамерно користење на Станозолол

МКД - пред: 3 часа

Суспензијата на Аријан Адеми не е целосно укината поради тоа што македонскиот репрезентативец сепак бил позитивен на недозволената супстанца. Судот за спортска арбитража донесе одлука за намалување на казната на Аријан Адеми од четири на две години ...

7 поврзани вести »

Пратениците утре продолжуваат со конститутивната седница (ФОТО)

МКД - пред: 3 часа

Денешното продолжение на конститутивната седница на Собранието пак беше прекинато. Седницата продолжува утре на пладне. Претениците на СДСМ бараат седницата да продолжи по 18 часот, претседателот на Собранието од претходниот пратенички состав, ...

48 поврзани вести »

Во Украина се „национализираа“ и индустриските комплекси

МКД - пред: 3 часа

Киев не може да дозволи тоа, ниту од морална, ни од правна гледна точка, нејзини претпријатија да бидат конфискувани. На 15 март Советот на националната безбедност и одбрана на Украина донесе одлука за времено запирање на размената на стоки од ...

8 поврзани вести »

„ВМРО-ДПМНЕ не смее да се дозволи избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли тиранската платформа“

МКД - пред: 4 часа

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ не смеат да дозволат да се избере претседател на Собранието кој нема да се откаже од тиранската платформа и нејзината суштина. Тие имаат историска улога, рече Богдан Илиевски од граѓанската иницијатива „За заедничка ...

7 поврзани вести »

Шешељ: На Србија ѝ требаат руски воени бази поради заканите околу нас

МКД - пред: 4 часа

Лидерот на Српската радикална партија (СРС) и кандидат на претстојните претседателски избори во Србија Војислав Шешељ се заложи за царинска унија со Москва и разместување руски воени бази во Србија, пренесува Вечерње новости .

45 поврзани вести »

Манчини: Гвардиола никогаш до сега немал проблеми, Англија е различна приказна

МКД - пред: 5 часа

Роберто Манчини вели дека Манчестер Сити го има најдобриот тим па тој е изненаден од резултатите, особено ако во предвид се земе дека на кормилото е одличниот Гвардиола Италијанецот во 2012 на Манчестер Сити му ја донесе првата титула во ...

37 поврзани вести »

Албанија ја отвори архивата на тајната служба за да го отстрани „комунистичкиот гној“

МКД - пред: 5 часа

Албанската влада ја отвори архивата на озлогласената тајна полиција Сигурими, повеќе од 25 години по падот на комунизмот, за да сврти нова страница и да ги залечи раните од наследството на Енвер Хоџа кое „ја труе албанската политика“.

17 поврзани вести »

Чаби Алонсо можел да има поинаква кариера: Не завршив во Арсенал и Јувентус поради 3 милиони фунти

МКД - пред: 5 часа

Чаби Алонсо даде нова слика на случувањата од фамозната 2008 кога Ливерпул сакаше да го продаде, открива дека не направи трансфер во Арсенал и Јувентус поради 3 милиони фунти Шпанецот, кој по крајот на сезоната оди во пензија, можел да има поинаква ...

42 поврзани вести »

ЕУ потврди дека Хрватска извезува оружје во Саудиска Арабија

МКД - пред: 5 часа

Нов извештај на Европската Унија ја откри вредноста на контроверзниот и таинствен извоз на оружје од Хрватска во Саудиска Арабија, која рутински им го проследува на сириските бунтовници – дури 101 милион евра.

Хакери уфрлиле детска порнографија во компјутерот на чешкиот претседател

МКД - пред: 6 часа

Непознати хакери уфрлиле детска порнографија во компјутерот на чешкиот претседател Милош Земан, пренесуваат денес чешките весници. „Го вклучив компјутерот и десетина секунди со неверување гледав што се случува, пред да сфатам дека станува збор за ...

4 поврзани вести »

Роналдо заработува 1.250 евра на час повеќе од Меси

МКД - пред: 6 часа

Магазинот Франс Фудбал ја објави листата со најплатените играчи и тренери во светот на фудбалот, на врвот одново е Кристијано Роналдо Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо е играчот со најголема заработка во 2016.

79 поврзани вести »