TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МК News

Турист почина во комплексот „Св.Наум“ во Охрид

МК News - 23.06.2017

Вчера во 15 часот во Полициска станица Охрид, од екипа на Итна медицинска помош било пријавено дека во комплексот „Св.Наум“ во Охрид починал Р.Ј.А. (66) од Република Холандија. Констатирана е смрт без траги на насилство.

4 поврзани вести »

Едно момче загина, друго се бори за живот по страшна сообраќајка во Македонија

МК News - 23.06.2017

Деветнаесет годишно момче од село Турново загина, а негов врсник се здобил со тешки телесни повреди откако излетале од коловозот во речното корит на реката Струмешница, на излез од селото Дабиле.

4 поврзани вести »

Објавувал експлицитни фотографии од поранешната љубовница, а го уценувал и нејзиниот сопруг

МК News - 23.06.2017

Триесет и две годишен маж од село Житоиште објавувал експлицитни фотографии од поранешната љубовница на профилите на социјалните мрежи на нејзиниот брат и зет, а потоа го уценувал и нејзиниот сопруг дека доколку не му даде 1.200 евра ќе продолжи со ...

6 поврзани вести »