TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МК News

Свадба од милион долари: Босанка се мажи за 34 години постар милионер

МК News - пред: 5 часа

Тоа ќе биде раскошна свадба во Сиднеј, што ќе постави нови стандарди во луксузот и подароците, бележи „Дејли телеграф“ за венчавката на мултимилионерот и бизнисмен Невил Кричтон и неговата партнерка со потекло од Бих, Нади Хасандедиќ.

4 поврзани вести »

Куќата во која Трамп живеел во детството е продадена за 54 проценти повисока цена (ВИДЕО+ФОТО)

МК News - пред: 5 часа

Куќата во Квинс, Њујорк во која претседателот на САД Доналд Трамп го поминал детството е продадена на непознат купувач за 2,14 милиони долари, што претставува одлична цена за овој кварт. Таа куќа, која таткото на претседателот на Америка, Фред во ...

77 поврзани вести »

Мртов маж пронајден во автомобил

МК News - пред: 5 часа

Вчера во 11.30 часот во ПК Чашка, Б.Ј. од с.Чашка, велешко, пријавил дека во близина на селската чешма, во возило сопственост на ЕВН, на возачкото место бил пронајден починат Б.Б. (40) од Велес.

13 поврзани вести »

Тагедија: Четворица тинејџери загинаа во страшна сообраќајка пред Солун

МК News - пред: 5 часа

Четворица тинејџери на возраст од 17 до 19 години загинаа во страшна сообраќајна несреќа која се случи утринава во близина на Солун. Само една девојка од автомобилот на смртта поминала со тешки повреди и итно е хоспитализирана, останатите починале ...

8 поврзани вести »

Ја силувал и прободел со нож, па наредил да истурат киселина врз неа- по 100 операции изгледа вака (ФОТО)

МК News - пред: 5 часа

Приказната за манекенката Кејти Пејпер е навистина како од хорор филм. Сè започнало сосема нормално, запознала дечко преку интернет и после долго допишување, одлучила да излезе со него. Меѓутоа, по две недели, тој ја одвел Кејти во хотелска соба.

4 поврзани вести »

Овие сонови никако не смеете да ги игнорирате!

МК News - пред: 5 часа

Симболите во соновите можат да влијаат на нашиот живот. Настаните и луѓето што ги сонуваме во нашата психа, можат да помогнат да ги решиме нашите дилеми. Во текот на сонот ниту телото, ниту мозокот не се неактивни.

7 поврзани вести »

Ова е пијалокот поради кој Опра Винфри се преполови

МК News - пред: 6 часа

Овој корисен пијалок по рецепт на доктор Оз содржи сe што ви е потребно за совршено здравје, а Опра Винфри не го започнува утрото без него. Потребни состојки: » 2 јаболка со средна големина » 3 стебла целер » 1 краставица » Изрендан ѓумбир (корен од ...

3 поврзани вести »

Нов напад на куче врз 9-годишно дете од Катланово

МК News - пред: 6 часа

Деветгодишно дете од Катланово викендот завршило на Инфективна откако било каснато од куче, јавува Сител. Поради сериозноста на повеќето повреди, лекарите го задржале на болничко лекување.

17 поврзани вести »

Момче од Штип си ја силувалo 14-годишната девојка

МК News - пред: 6 часа

СВР Штип поднесе кривична пријава против шеснаесетгодишник од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело полов напад врз дете кое не наполнило 14 години. Пријавениот во текот на февруари 2017 година во неговиот дом со употреба ...

42 поврзани вести »

Можно е Италијанките да добијат право на одмор за време на циклусот

МК News - 27.03.2017

Италијанскиот Парламент разгледува предлог закон, доставен од владејачката Демократска партија, со кој компаниите би биле должни на своите вработени жени кои имаат болна менструација, да им дадат по три дена платен одмор секој месец.

25 поврзани вести »

На 17 години била силувана и одбила да абортира–Таа е мајка на позната музичка ѕвезда

МК News - 27.03.2017

Пери Малет на 17­ години не ја донела вистинската одлука и одбила да абортира. Пети пред бременоста била сексуално злоупотребена. Своето најлошо животно искуство, но и најпаметната одлука ги раскажува во книга која седум дена по објавувањето стана ...

17 поврзани вести »

БЕСА нема да ја поддржи кандидатурата на Џафери за претседател на Собранието

МК News - 27.03.2017

Движењето БЕСА соопшти дека нема да поддржи Талат Џафери да биде кандидат за претседател на Собранието на РМ зашто смета дека кандидатурата е наметната. Предлогот, наведува движењето БЕСА, е на тројката СДСМ-ДУИ-Алијанса на Албанците, доставен ...

52 поврзани вести »

Иванов именува нов директор на Агенцијата за разузнавање

МК News - 27.03.2017

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска по завршувањето на мандатот на Наќе Чулев на функцијата директор на Агенцијата за разузнавање, донесе одлука со која го именуваше д-р Зоран Иванов за нов директор на Агенцијата за ...

Собраниската седница продолжува утре напладне

МК News - 27.03.2017

Седницата во Собранието заврши за денеска, Вељановски закажа продолжување за утре иако од СДСМ иако бараа конститутвната седница на Собранието да продолжи и по 18 часот. И во текот на поладневните часови дебатата во Собранието од пратениците од ...

151 поврзани вести »

Газдата на едно од најпознатите скопски кафулиња се бори за живот: Удрил во полициска Шкода

МК News - 27.03.2017

Вчера во 18.24 часот во полициската станица во Скопје било пријавено дека на крстосницата од бул. „Св.Климент Охридски“ и ул. „Димитрија Чуповски“ се случила сообраќајна незгода помеѓу ПМВ „Шкода Јети“, сопственост на МВР на Р.М.

6 поврзани вести »

Мајката на Џастин Бибер била силувана

МК News - 27.03.2017

Овие детали од животот на пејачот сигурно не сте ги знаеле! На неговата мајка не ѝ било лесно, но успеала и денес е горда на својот син. Во прашање е Џастин Бибер, кој денес има 23 години и од тинејџерска ѕвезда прерасна во докажан професионалец.

17 поврзани вести »

Исчезна 17-годишна девојка од Драчево

МК News - 27.03.2017

Веќе три дена нема траг од седумнаесетгодишна драчевчанка. Нејзиното исчезнување вчера во полициската станица во Драчево го пријавил нејзиниот татко С.М. (40) од Скопје. Тој пријавил дека во петокот навечер, на 24 март, од 20.00 часот од нивниот дом ...

14 поврзани вести »

Путин го прашал Вучиќ што се случува во Македонија!

МК News - 27.03.2017

Актуелниот премиер на Србија и кандидат за претседател Александар Вучиќ оствари билатерална средба со рускиот претседател Владимир Путин во Москва. За време на состанокот двајцата лидери дискутираа за трговските односи меѓу двете земји, стратешкото ...

83 поврзани вести »

Третата светска војна е во тек

МК News - 27.03.2017

Советникот во Советот за човекови права на Обединетите нации, Жан Циглер оцени во интервју за виенскиот весник „Курир“ дека третата светска војна е во тек. Тој укажа дека 54 милиони луѓе минатата година се убиени во војна, починале од глад, загадена ...

Северина ќе стане мајка по втор пат

МК News - 27.03.2017

Хрватската пејачка Северина открила дека е во третиот месец од бременоста и дека ќе стане мајка во август, пренесуваат српските портали. Пејачката Северина и нејзиниот сопруг веќе долго време сакаат да станат родители, а нивната желба конечно ќе се ...

47 поврзани вести »