TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МК News

Македонија ќе учествува на „Евровизија 2018“

МК News - пред: 21 часа

Македонија ќе учествува на изборот за песна на „Евровизија“ следната година. Тоа е резултат од успешните преговори помеѓу МРТ и Португалската радио-телевизија. Нашата земја ќе биде 43 земја учеснички.

6 поврзани вести »

Почина модниот креатор Азедин Алаја

МК News - пред: 21 часа

Модниот креатор Азедин Алаја, родум од Тунис, почина на 77 години. Тој е креаторот кој облекуваше многу од популарните ликови во Холивуд. На неговиот моден стил не беа имуни ни дамите од Белата куќа.

13 поврзани вести »

Најскап случај во историјата на Хашкиот суд: Судењето на Ратко Младиќ досега чини 2 милиони евра

МК News - пред: 21 часа

Хашкиот трибунал, Република Српска и Србија досега платиле околу два милиони евра за одбраната на Ратко Младиќ, за посетите на членовите од неговото семејство во притворското одделение во Шевенинген, објави БИРН БиХ.

6 поврзани вести »

Тенисерката со страшна исповед – нејзиниот татко ја злоставувал: Со часови стоев гола во средината на собата

МК News - пред: 1 ден

Поранешната тенисерка Јелена Докиќ во својата автобиографија откри дека нејзиниот татко Дамир ја злоставувал, но и дека мајка и не реагирала. – За неа тоа беше нормално, зошто и таа беше малтретирана и емотивно и психички, и неа ја тепаше редовно.

5 поврзани вести »

Трик за стаклата во автомобилот никогаш да не се замаглуваат

МК News - пред: 1 ден

Познат Јутјубер открил како на едноствен начин да го решите проблемот – замаглување на стаклата во автомобилот. Експериментот го поделил со целиот свет. На прво ставил фабрички произведено средство за спречување замаглување, на второто стакло ставил ...

Русија почна да гради заштитна ограда меѓу Крим и Украина

МК News - пред: 1 ден

Русија почна со изградба на ограда на границата помеѓу Крим и Украина. Предвидено е оградата да е висока два метра и долга 50 километри, а ќе биде завршебна во првата половина од 2018 година.

8 поврзани вести »

Идентификувано безживотното тело пронајдено во Охридското Езеро, младо момче од Кичево

МК News - пред: 1 ден

Полицијата го утврди идентитетот на лицето чие безживотно тело денеска во 11:55 часот беше забележано во водите на Охридското Езеро во близина на плажата „Бафало бич“ кај мостот на каналот „Студенчишта“. Станува збор за лицето Филип Ѓ.

58 поврзани вести »

Ја продала својата невиност за 2,5 милиони евра на бизнисмен од Абу Даби

МК News - пред: 1 ден

Девојката која се претставува само како Жизел, инаку повремен модел и студентка, тврди дека својата невиност ја продала за 2,5 милиони евра и на тоја начин ѝ се остварил сонот. Жизел ја продавала невиноста на страницата Cinderella Escorts.

2 поврзани вести »

Не сака да вечера – ова е тајното мени на Путин

МК News - пред: 1 ден

Путин многу патува ширум светот. Тоа што го јаде за време на патот е сосема друга приказна. Доволно е човек да фрли брз поглед на фотографијата на рускиот лидер за да признае дека Путин во 65- та година од животот прилично е во добра форма во однос ...

Нимиц закажа преговори на 11 и 12 декември во Брисел

МК News - пред: 1 ден

Медијаторот Метју Нимиц закажа нова рунда на разговорите за името на 11 и 12 декември во Брисел. Канцеларијата на посредникот кратко соопшти дека средбата е дел од напорите на ОН за да им се помогне на двете страни да најдат заеднички прифатливо ...

6 поврзани вести »

Англија: Се судрија хеликоптер и авион, има мртви

МК News - пред: 1 ден

Итни служби се наоѓаат во Ејлсбери во округот Бакингемшир во Англија каде на средна висина дошло до судир помеѓу авион и хеликоптер. Се стравува дека има неколку жртви, иако таквите информации се уште не се официјално потврдени.

7 поврзани вести »

Српската пејачка открива: Четирипати се оперирав од рак, а семејството го лажев дека сум на турнеја

МК News - пред: 1 ден

Фолк-пејачката Мира Шкориќ, која деновиве настапува во музичкото шоу „Твоето лице звучи познато“, неодамна откри дека пред неколку години открила дека има рак. Таа успеала да ја победи опасната болест, но дури откако имала четири операции.

3 поврзани вести »

Крвнички ја претепал сопругата, едвај се спасила – семејна драма во Струга

МК News - 18.11.2017

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „телесна повреда при вршење семејно насилство“, Полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против 41-годишниот Е.Д. од струшкото село Лабуништа.

6 поврзани вести »

Мексико: Пронајден е кокаин во камион на државен Институт

МК News - 18.11.2017

Мексиканските власти заплениле над 371 килограм кокаин, кој преку американската граница бил транспортиран во камион со ознака од државен Институт за социјално осигурување. Мексиканските војници, кои го проверувале камионот, ја пронашле дрогата во ...

10 поврзани вести »