TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mojo.mk

6 прчини зошто вклучените во нападот на 27-ми април треба да добијат амнестија

Mojo.mk - пред: 5 часа

Денес од ВМРО ДПМНЕ побараа да има амнестија на учесниците во крвавиот четврток кој се случи на 27-ми април годинава. Од СДСМ одговорија кратко „Бјажи, бјажи“. Еве како звучи тоа бјажи. Како и да е политиката е едно, а професионалното новинарство ...

Како Одри Хепберн го промени поимот за женственоста

Mojo.mk - пред: 13 часа

Одри Хепберн, холивудската ѕвезда која светот го освои со филмот Појадок кај Тифани, потоа со филмовите Празник во Рим и Сабрина, по многу работи била единствена и предизвикала не само воодушевување туку и почитување.

Со едно прашање можете да откриете многу за другите луѓе

Mojo.mk - 17.10.2017

Луѓе. Не можеш ни со нив, не можеш ни без нив. А мораш да си во интеракција со истите. Кога си во интеракција треба да знаеш со кого разговараш. Е тука е финтата. Има еден трик кој ќе ви открие многу за луѓето што не ги познавате доволно.

Фчерашни новости, трета епизода од трета сезона

Mojo.mk - 17.10.2017

Сите што го гледаа, го нарекоа - ДВОЈНИКОТ. Ако по некоја случајност не сте го виделе, ова е шансата да се уверите зошто „Задоцнетиот гласач“ стана едно од најгледаните видеа од новата сезона на „Фчерашни новости“.