TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мотори

Топ 5 мотоцикли кои се возат со А2 категорија

Мотори - пред: 18 часа

А2 мотоциклите се мостот за оние возачи кои не сакаат повеќе да возат мотоцикли со зафатнина од 125cc но кои се уште не можат да возат мотоцикли од А категорија. А2 мотоциклите се мостот за оние возачи кои не сакаат повеќе да возат мотоцикли со ...

4 поврзани вести »

Во Англија полицијата со дронови ќе лови бесни моторџии

Мотори - пред: 19 часа

Полицијата од Јужен Шилдс се обдува да го спречи антисоцијалното однесување од страна на мотоциклистите со помош на дронови, а цел на дронот се возачите за кои имаат информации дека возат невнимателно.

Пет неверојатни приколки за мотоцикли

Мотори - пред: 19 часа

Кога сакате да се возите со некој пријател но не сакате тој да седи заедно со вас на мотоциклот, или пак кога треба да пренесете голем број на работи, тогаш страничната приколка за мотоцикл е токму она што ви треба.

4 поврзани вести »

Suzuki Gixxer куп, Сезона 3

Мотори - пред: 19 часа

Suzuki Gixxer купот ја започна својата трета сезона, како и секогаш со несебична поддршка од страна на Motul . Од 7-ми до 9-ти јули на патеката Кари во Коимбаторе (Индија), посетителите имаа можност да уживаат во новите аспекти кои ги воведоа ...

MotoGP: Алваро Баутиста ќе остане во тимот на Aspar и во 2018 година

Мотори - 19.07.2017

Уште еден дел од сложувалката за 2018 година си дојде на свое место. Во понеделникот, Aspar потврди дека Алваро Баутиста го продолжи договорот и ќе остане дел од тимот и во 2018 година. Уште еден дел од сложувалката за 2018 година си дојде на свое ...

[видео] Каква функција имаа сите копчиња на еден MotoGP мотоцикл

Мотори - 19.07.2017

MotoGP мотоциклите во последниот период станаа неверојатно комплицирани и на рачките има голем број на копчиња за контрола на возењето. Но Скот Рединг од тимот на Pramac Ducati ќе ни го објасни значењето на секое од нив посебно.

2 поврзани вести »

MotoGP: Aprilia спас за Скот Рединг?

Мотори - 19.07.2017

Информацијата дека Милер го комплетираше преминот во Pramac се чини дека ја направи неизвесна судбината на нивниот актуелен возач, Скот Рединг. После тешкиот старт на сезоната, во моментов неговото име е надвор од листата на секој тимски менаџер.

2 поврзани вести »