TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мотори

MotoGP: Довициозо треба да биде задоволен и покрај тоа што не ја освои титулата

Мотори - пред: 22 часа

Вицешампионот за сезоната 2017 во MotoGP шампионатот, Андреа Довициозо, вели дека мора да ги согледа позитивните работи како од трката која се возеше во неделата така и од неверојатно успешната сезона за него и за Ducati.

Moto Guzzi V85 - Нова платформа, нов ендуро

Мотори - пред: 22 часа

Иако е навистина невообичаен мотоцикл, сепак Moto Guzzi Stelvio има свои следбеници. Кога исчезна од линијата на Moto Guzzi, тој им недостасуваше на многумина. Иако е навистина невообичаен мотоцикл, сепак Moto Guzzi Stelvio има свои следбеници.

Honda креираше мини CB мотоцикли за Европа

Мотори - пред: 23 часа

Ако мислевте дека Honda CB1000R 2018 е добар мотоцикл, тогаш имаме интересна вест за вас. Honda Motor Europe на EICMA мото шоуто во Милано дебитираше со два мотоцикли: Honda CB125R и Honda CB300R.

3 поврзани вести »