TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нова ТВ

ДИК: Конечни резултати ќе има по истекот на роковите за жалби

Нова ТВ - 16.10.2017

Се уште официјално не може да се каже во колку општини изборите се завршени, а во колку ќе треба да се гласа во вториот круг, рече денеска на прес-конференција претседателот на Државната изборна комисија, Александар Чичаковски.

35 поврзани вести »

СДСМ го осудува насилството пред штабот на политичката партија ГРОМ

Нова ТВ - 16.10.2017

СДСМ Карпош го осудува насилството и синоќешниот инцидент пред штабот на политичката партија ГРОМ. -Очекуваме надлежните институции во најкус рок да го расчистат случајот до крај и сите виновници да бидат изнесени пред лицето на правдата согласно ...

32 поврзани вести »