TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Оff.net

Колку многу порно е премногу порно?

Оff.net - пред: 17 мин

Без да се навлегува во детали за сите можни демографии, предложеното правило што треба да се следи е: ако можеш да завршиш работа без лаптоп пред тебе, веројатно си ок. Објаснувајќи за порното и зависноста од него Кели Литл во Тоник работата ја ...

20 поврзани вести »

Новиот Дејвид Бекам игра во Леванте и е снајперист со милиметарска прецизност

Оff.net - пред: 1 час

Шпанските медиуми не штедат зборови за нашата гордост Енис Барди и пред и по синоќешниот дуел со Реал Сосиедад, а ние не паметиме ваков старт на македонски фудбалер во некоја од најсилните европски лиги.

69 поврзани вести »

Скопски таксист на денот

Оff.net - пред: 2 часа

Во кој и универзум да живеете, Славчо Мисевски живее во паралелен на него. Единствената точка во која можат да се сретнат тие два света е едно такси со кое тој шпарта по Скопјево. Но, под хауба Славчо крие една неуморна креативна машинерија.

Тимот на Систина Офталмологија со предавања за катаракта, ласик, кератоконус и витректомија

Оff.net - пред: 2 часа

Минатиот викенд во Охрид, се случија два поважни настани за офталмолошкото здравство во Македонија. На IV-от Конгрес на офталмолози со меѓународно учество и III-от Меѓународен симпозум на медицински сестри на Македонија, беа поканети да учествуваат ...

3 поврзани вести »

Пак Ердоган во Америка, и пак тепање

Оff.net - пред: 2 часа

Неколку месеци откако личното обезбедување на Ердоган сред главниот град на САД, пред полиција, медиуми и што уште не, потече од ќотек една група анти-Ердоган демонстранти, турскиот претседател одлучи додека е во Њујорк да одржи говор.

55 поврзани вести »

Како Ким Џонг Ун го збогати англискиот јазик

Оff.net - пред: 3 часа

Во својот говор пред Обединетите нации во вторникот Трамп се закани дека „целосно ќе ја уништи“ Северна Кореа доколку САД бидат присилени да ги бранат своите сојузници. Следеше бура реакции, од кои најживописните навреди на англиски дојдоа од ...

41 поврзани вести »

Започна големата наградна игра на Лукоил

Оff.net - пред: 3 часа

Од 18 септември до 10 декември ЛУКОИЛ Македонија започна голема наградна игра каде своите верни потрошувачи ќе имаат можност да освојат ваучери за патувања. Извлекувањата на среќните добитници ќе се врши по случаен избор на секои 2 недели, а ...

7 поврзани вести »

Под урнатините на мексиканските вести

Оff.net - пред: 3 часа

Цело Мексико било залепено за телевизор за да дознае што има најново во спасувачката драма околу едно 12 годишно девојче живо заробено под урнатините на своето училиште. Сè додека сето тоа комплетно не колабираше. Не урнатините, туку приказната.

33 поврзани вести »

Како да направиш милијарди долари од вода за која не плаќаш ништо

Оff.net - пред: 3 часа

Доминацијата на Нестле во индустријата за флаширана вода се базира на стратегија со два критериуми: да се најде регион кој има сериозни економски проблеми и лабави закони за управување со изворите на вода. После ова само пакуваш и рекламираш.

Џери Луис како Пантелија Топаловиќ

Оff.net - пред: 4 часа

Џери Луис почина на 91 годишна возраст, еден долг и сочен живот во кој имаше шест сина и една ќекра. Во тестаментот стариот се погрижил ниеден син да не добие ни паричка од неговото наследство.

Браво Барди мајсторе, ти треба да ги изведуваш слободните

Оff.net - пред: 4 часа

На голманите во Шпанија веќе е и нормално да им се тресат нозете кога играат против Леванте, а на слободен удар се мести Енис Барди. Гол број 3 за македонскиот репрезентативец во Ла Лига и вкупно петти од слободен.

69 поврзани вести »

На повидок се темпирани вакцини

Оff.net - пред: 5 часа

Научници нашле начин како на едно дете сите потребни вакцини да му се вбризгаат со само една инјекција. Па после делови од тој коктел си се ослободуваат во организмот кога ќе им дојде време. Напредоков некогаш стварно звучи по малку језиво.

Готвач побара да му се одземат Мишелин ѕвездите за да има раат

Оff.net - пред: 16 часа

Еден од најугледните француски готвачи чиј ресторан ги има максималните три Мишелин ѕвезди веќе 20 години, побара тие да му бидат одземени и веќе да не учествува во рангирањето. Човекот не сака да живее под притисокот да биде еден од апостолите на ...

2 поврзани вести »

Марина Абрамовиќ за сиромашни

Оff.net - пред: 20 часа

Пред некоја година Србинката имаше перформанс во њујоршкиот МОМА, „Уметникот е присутен“ кој вон уметничкиот еснаф остана запаметен по појавувањето на Улај, поранешната љубов и партнер на Марина.

Kaко звучат композициите на петгодишниот Моцарт?

Оff.net - пред: 20 часа

Стар-мало со перика и кадифени костумчиња кое настапувало по замоците на 18-вековна Европа, Моцарт можел да отсвири сè што ќе се стави пред него. Но исто така и да ...

2 поврзани вести »

Замената за Анчелоти се издал дека ќе биде тренер на Баерн

Оff.net - пред: 22 часа

Сè започнало со интервјуто на ултра-талентираниот млад тренер на Хофенхајм, Јулиан Нагелсман којшто му раскажал на репортерот на Eurosport повеќе отколку што ...

Како старее е се подобар

Оff.net - пред: 22 часа

Статистиката покажува дека Лионел Меси ги има најефикасните први пет кола откако игра фудбал во шпанското првенство. Замислете во моментов има постигнато 9 гола, исто колку цел тим на Реал ...

Роналдињо си тера ќејфои по сали

Оff.net - пред: 22 часа

Бразилската икона заврши со професионално играње фудбал во 2015-та како фудбалер на Флуминенсе и сега се префрли на футсал во Индија каде ги дроби како мали деца. Натепа веќе 37 години, ама па што се 37 години за него, неговата класа е перманентна.

Карате ударот врз полицаецот беше акција за ослободување од југословенскиот режим

Оff.net - пред: 22 часа

Од четирикратен италијански и европски првак со Милан, капитен на Хрватска и освојувач на трето место, хрватски бог чиј удар стана симбол на востанието при распадот на Југославија, па се до заменин генерален секретар на ФИФА.

Учениците - иницијатори на позитивни промени во училиштата

Оff.net - пред: 23 часа

Учениците од сите основни училишта во осум скопски општини, веќе петта година по ред преку проектот „Рециклирање?! - КАЖИ ДА!“ по иницијатива на Пакомак - Друштво за управување со пакување и отпад од пакување и Шпаркасе Банка, имаат можност да учат ...

10 поврзани вести »