TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Оff.net

УЕФА го истражува намерниот жолт картон на Карвахал

Оff.net - 23.11.2017

Десниот бек на Реал Мадрид и репрезентацијата на Шпанија буквално 20-ина секунди глумеше дека изведува аут и тоа во судиското продолжение при водство од 0:6 на неговиот тим. Поради овој жолт картон, Карвахал има три по ред и ќе го пропушти ...

14 поврзани вести »

Мечот Зенит - Вардар ќе го пренесуваат 66 земји во светот

Оff.net - 23.11.2017

Фудбалерите на македонскиот првак вечерва од 19 ќе се обидат да го освојат првиот бод во Лига Европа и тоа на тешкиот фронт против Зенит Санкт Петербург. Дуелот во земјава ќе го пренесува МРТ на првиот канал, а во Русија МачТВ и тоа со различни ...

74 поврзани вести »

15 години од свинската глава кон Фиго на „Камп Ноу“

Оff.net - 23.11.2017

На 23. ноември 2002-ра се случи нешто невидено до тогаш во светот на фудбалот: не беше првпат Португалецот Фиго да се врати во Барселона во сррес на Реал Мадрид, но првпат го гаѓаа со свинска глава и што уште ...

За Зенит - Вардар има редици за карти како да е финале

Оff.net - 23.11.2017

Составот на Роберто Манчини со кој Вардарци минаа лошо на првиот дуел во Скопје е сигурен патник во нокаут фаза од Лига Европа. Македонскиот претставник има 0 бодови и не претставува некоја опасност за рускиот гигант, но домашните навивачи направија ...

74 поврзани вести »

Како се роди кореографијата на Ултрас Рома за дербито

Оff.net - 23.11.2017

Изгубени саати, денови, нерви - сè за трибината да изгледа добро за време на вечното римско дерби. Техника: класика - четка на ...

Глупирање во авионот на Челси

Оff.net - 23.11.2017

Челси убедливо го тресна Карабах на гости со 0:4, победа со која си осигураа место во топ 16 од ЛШ. Потоа ги чекаше нови 6 часа лет за назад. За побрзо да им помине времето се погрижи Антонио ...

Борбата за нет-неутралност е рекет

Оff.net - 23.11.2017

Како во безидејно холивудско продолжение американската Федерална комисија за комуникации по неколку порази и откажување од намерата повторно се издигна како негативец кој смогна сили за да и пресуди на нет неутралноста, која неколку пати до сега ...

8 поврзани вести »

Рекордот на Златан во ЛШ кој е тешко достижен

Оff.net - 23.11.2017

За шведскиот фудбалски ас кој го повреди коленото на четвртфиналниот меч од ЛЕ против Андерлехт во месец април, имаше стравови дека може да му заврши кариерата. Н тој се врати, синоќа за прв пат го облече дресот на Јунајтед во ЛШ и влезе во книгата ...

26 поврзани вести »

Георгиевски ја продолжи серијата голови на Македонците по светот

Оff.net - 23.11.2017

Повремениот македонски репрезентативец Даниел Георгиевски постигна ефектен погодок во триумфот на Њукасл Џетс против неговиот поранешен клуб Мелбурн Виктори од 4-1. Њукасл е прв на табелата со 17 бода после 8 одиграни ...

2 поврзани вести »

Врти сучи, ќе биде тешко за карти за Европско во Хрватска

Оff.net - 23.11.2017

До стартот на Европското првенство во Хрватска има уште малку, а нашата јавност како по обичај за карти ќе пројави интерес во самиот финиш, иако тогаш карти може и да нема. Агенциите тријат ...

Предлози за бришење од Избирачки список

Оff.net - 23.11.2017

И така уште 200 и кусур коментари. ДИК да се фати за ...

Така говореше Александар Донев

Оff.net - 23.11.2017

Сакам да кажам: Само до Аргентина летав со бизнис ...

22 поврзани вести »

Кошмар со големина на гаража

Оff.net - 23.11.2017

Ако до сега сте верувале дека во светот нема никаква потреба од постоење на напалм дозволете да го приложиме клипов како контра-аргумент - осило, ...

Македонија лета на рангот на ФИФА

Оff.net - 23.11.2017

Ново рангирање и нов одличен напредок на македонската фудбалска репрезентација, која во 2017-ма се надмина себе си со скок од вкупно 90 ...

37 поврзани вести »

Како и зошто да јадете како грешник?

Оff.net - 23.11.2017

Авторот на книгата со овој наслов не е некој „од наша банда“, туку е доктор и директор на американски центар за здравје. Неговиот совет за оние ситуации кога човек се колеба дали да касне нешто за кое мисли дека е штетно гласи: А нели е штетно да си ...

Дали вашата алчност сега конечно е задоволена?

Оff.net - 23.11.2017

И покрај тоа што најавија бојкот на гостинскиот меч од ЛШ против Андерлехт, сепак во Белгија се појавија навивачи на Баерн Минхен и им оставија пари и порака на ...

9 поврзани вести »

Каде е топката Пјаниќ?

Оff.net - 23.11.2017

Барселона немаше потреба да дава многу гас на Алијанц арена, бидејќи на овој дуел влезе математички како осминафиналист. Затоа Серхио Бускетс си дозволи еден луксуз на своја половина ала Зи ...

30 поврзани вести »

Прва авио-компанија наменета за превоз на уметници

Оff.net - 23.11.2017

Ангелхаха е првата уметничка авио компанија која ќе лета патници директно до битни изложби и уметнички настани низ светот. Првиот лет е закажан за 6 декември. Иако тешко дека повеќето уметници би можеле да го ...

Фестивал на голови во Париз, Ристовски со нов настап

Оff.net - 22.11.2017

ПСЖ безобразен против Селтик кој го декласираше со 7-1. Јувентус и Барса одиграа мирољубиви 0-0 во меч во кој Меси остана да одмора на клупата за резерви. Нашиот репрезентативец учествуваше во триумфот на Спортинг од 3-1 против ...

79 поврзани вести »

Чудесија од гол на Гризман против Рома

Оff.net - 22.11.2017

Го критикуваат дека има голгетерски пост со недели, дека не влегува во шанси и дека не е фикасен. Францускиот репрезентативец во 69’ минута од мечот против Рома даде неверојатен ...

16 поврзани вести »