TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Високи Октани

ДАЛИ ЗНАЕТЕ: Како се тестира издржливоста на автомобилската боја?

Високи Октани - пред: 15 часа

Автомобилската боја е една од најинтересните категории на современите возила, сегмент за кој секоја година се набљудуваат и објавуваат статистички податоци и предвидуваат идни трендови Автомобилската боја е една од најинтересните категории на ...

ЗИМСКИ РАДОСТИ: Вака се вози Lamborghini Huracan Performante

Високи Октани - пред: 15 часа

Странично пролизгување, огин од ауспух и жестокиот звук од атмосферецот на Performante се гаранција за одлична забава Lamborghini Huracan Performante e жестока верзија на Huracan, кој од добро познатиот 5.2-литарски V10 атмосферец извлекува 640кс, а ...

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН: Alfa Romeo 156 слави 20 години

Високи Октани - пред: 15 часа

Европскиот автомобил на годината 1998, дизајнерскиот tour de force на Walter de’Silvа прославува две децении постоење Европскиот автомобил на годината 1998, беше прва титула за миланската марка, дизајнерски е tour de force на Walter de’Silvа, а со ...

ALPINE A110 PREMIERE EDITION: Продадени сите 1.955 примероци

Високи Октани - 14.12.2017

Од легендарниот под бренд на Renault ни пристигнаа нови видео материјали на премиерната едиција на А110, а целата серија веќе е буквално разграбана Од легендарниот под бренд на Renault ни пристигнаа нови видео материјали на премиерната едиција на ...

ВИДЕО: Еве зошто никогаш не би требало да се престројувате наслепо

Високи Октани - 14.12.2017

Иако модерните автомобили поседуваат низа активни и пасивни безбедносни елементи, целата оваа технологија е немоќна пред човечката глупост Модерните автомобили поседуваат цела низа активни и пасивни безбедносни елементи, кои се грижат возењето да ...

КАТАСТРОФАЛЕН РЕЗУЛТАТ: Fiat Punto доби 0 ѕвездички на EuroNCAP тестовите

Високи Октани - 14.12.2017

Италијанскиот автомобил доби најслаба оценка во историјата на EuroNCAP Континуираното поострување на оценувачките критериуми и одолговлекувањето на Fiat со заменски модел на актуелното Punto, кое е на пазарот веќе од 2005 година, влијаеа на тоа ова ...

3 поврзани вести »