TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Орбис

Делчевец со 2,28 промили алкохол во крвта направил тешка сообраќајна незгода

Орбис - 18.11.2017

Од МВР велат дека вчера на магистралниот пат во близина на с. Очипала, Делчевско, се случила сообраќајна незгода во која И.С. (49) од с. Ветрен, Делчевско, управувајќи патничко возило „фиат добло“ изгубил контрола над возилото и се превртел.

14 поврзани вести »

Уапсен разбојникот што ја ограби Халк банка

Орбис - 18.11.2017

Од полицијата велат дела Секторот за внатрешни работи Скопје го привел лицето Е.М. (29) од Скопје поради основи на сомнение дека на 3 овој месец ја ограбил Халк банка. Како што велат од МВР, според документираните сознанија од истрагата, пријавениот ...

27 поврзани вести »

Заев: Многу се зборува за ЕУ, време е за акција

Орбис - 18.11.2017

„Многу се зборува за ЕУ, време е за акција“, порача претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на заедничката прес-конференција на лидерите од регионот и лидерите на ПЕС во Сараево. „Собрани сме заедно, да најавиме дека ни е доста од квазипатроитизам и дека ...

Пронајдено безживотно тело во Охридското Езеро

Орбис - 18.11.2017

Од СВР-Охрид известуваат дека забележано е безживотно тело во водите на Охридското Езеро во близина на плажата „Бафало бич“, кај мостот на каналот Студенчишта. Телото во 11 часот и 55 минути го забележал случаен минувач кој се движел на пешачката ...

55 поврзани вести »