TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Panika.be

Кога децата сакаат куче за Нова година

Panika.be - пред: 44 мин

Секој родител го сака најдоброто за своите деца. Кога тие сакаат куче, тој им купува куче, иако можеби после некое време децата ќе го изгубат интересот и на крај родителот ќе се грижи и за кучето, ама сепак моменталната среќа на децата е ...

58 поврзани вести »

Како Бразилците играат пинг понг

Panika.be - пред: 1 час

Едни од најдобрите фудбалери во светот доаѓаат од Бразил и сосема е нормално тие да играат пинг понг на сосема поинаков начин, со фудбал. Интересно делува во секој ...

Кога Швајцарци ќе направат реклама за Нова година

Panika.be - пред: 2 часа

Знаеш дека рекламата ќе те погоди кога Швајцарци ќе ја направат. Уште кога темата е Нова година и божиќни празници, тогаш нема ...

Пациент на денот

Panika.be - пред: 2 часа

Ако видиш нешто на интернет, не значи дека треба истото и да го ...

2 поврзани вести »

Кога ќе ти прекипе само ти да правиш нешто на работа

Panika.be - пред: 2 часа

После ова нема шанси да ти речат пак да менуваш ...

Не е лесно да свириш гитара

Panika.be - пред: 1 ден

Не е лесно да си гитарист, тоа е факт. Треба многу време да вежбаш додека стигнеш до одредено ниво за да може да се каже дека знаеш да свириш гитара. Башка што знаат и прсти да болат, а и комшии да се бунат.

Дечкото кој со право се чатали

Panika.be - 11.12.2017

Порано имаше една играчка која се викаше чатал, али во последно време скоро и да е истата заборавена. Момаков е експерт во чаталење, нема што не може да ...

Внимателно со новогодишните сијалички за да не се деси ова

Panika.be - 11.12.2017

Се ближи Нова година и декорациите се дел од секој дом, но треба да внимавате кога ставате сијалички на елката. Никогаш не оставајте тие да бидат вклучени доколку не сте и вие дома, а ако имате жива елка гледајте да има секогаш доволно вода за да не ...

31 поврзани вести »

Полициско куче нападна жена која фрлаше ѓубре

Panika.be - 11.12.2017

Полициско куче кое е тренирано да наоѓа лопови, нападна жена која фрлала ѓубре. Полицијата била во потрага по крадец, но поради нејасна причина кучето нападнало сосема случајна ...

Фчерашни Новости на сетот на новото реално шоу „Болнички survivor“

Panika.be - 11.12.2017

„Фчерашни Новости“ со анализа дознава дали има фалсификувани лекови од Турција и каде може да се најдат. Од PR службата откриваат што се е сработено на булевар Илинден број 2. Екслузивно, Фчерашни на сетот на снимање на ново реално шоу во Македонија ...

6 поврзани вести »

Убаво е да има вода во новиот театар

Panika.be - 11.12.2017

Убаво е да гледаш на се позитивно, ама ова е премногу. Genius! pic.twitter.com/TVkeZCRiYf — Џагдиша (@dzagdisha) 10 December ...

И Холанѓаните буткаат автобус во зима

Panika.be - 11.12.2017

Наспроти верувањето дека во Холандија се возат само точаци, еве еден пример кој е многу близок до нас. Автобусот заглавил во снег, па патниците мораа да го буткаат за да се одглави. И после ЈСП им е крив, гарант.