TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

+инфо

Двајца ученици загинаа при напад во училиште во Бразил

+инфо - 20.10.2017

Полицијата соопшти дека веднаш по инцидентот, тинјеџерот бил приведен Двајца ученици загинаа, а четворица други се ранети денеска, кога 14-годишник отвори оган врз свои соученици во училиште во градот Гоканија во централниот дел на Бразил.

15 поврзани вести »

АВМУ: ВМРО-ДПМНЕ со најмногу реклами во медиумите во првиот изборен круг

+инфо - 20.10.2017

Од телевизиите на државно ниво, најмногу реклами се емитувани на ТВ Нова и на ТВ Сител, а од телевизиите на регионално ниво на ТВ О2 и на ХДТВ Мега. Во првиот круг од изборната кампања за локалните избори, најмногу реклами во медиумите се емитувани ...

Дамјановски и се враќа на гинекологијата

+инфо - 20.10.2017

Местото ми мирува и од денеска или евентуално вторник, јас се враќам во Општата болница Куманово, рече досегашниот градоначалник на Куманово. Досегашниот градоначалник на Куманово Зоран Дамјановски, по завршување на функцијата ќе се врати на ...

5 поврзани вести »

Заев: Отворена е можноста ДПА да биде дел од Владата

+инфо - 20.10.2017

Досега немаме седнато на маса да правиме комбинации за нова влада, промени на влада или слично, рече премиерот. - Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека на ДПА и се отворени вратите за влез во владината коалиција ако ги прифати програмата на ...

21 поврзани вести »

Заев во Чаир: Барам поддршка за Висар Ганиу ВИДЕО

+инфо - 20.10.2017

Дојде време на перспективи, посветени сме на иднината што живот значи, заврши времето на поделби, порача претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Дојде време на перспективи, посветени сме на иднината што живот значи, заврши времето на поделби, порача ...

21 поврзани вести »